Tiek runāts, ka Ķīnas lielākie viedtālruņu zīmoli varētu apvienot spēkus, lai cīnītos pret Google un Android Play Store. Pie vienota lietotņu veikala, iespējams, jau darbu uzsākuši Huawei, Oppo, Vivo un Xiaomi.

Ziņa gan šobrīd uzskatāma par baumām, jo neviens no minētājiem ražotājiem nav neko apstiprinājis. Faktiski Huawei un Xiaomi jau ir atteikušies komentēt šādas runas.

Huawei jau kādu laiku aktīvi strādā pie sava lietotņu veikala AppGallery, jo Huawei vienkārši nav citu iespēju. Oppo, Vivo un Xiaomi varētu piebiedroties alternatīva Android lietotņu veikala izveidei, jo ASV ir visai neparedzams Ķīnas ražotāju sadarbības partneris.

Huawei, Oppo, Vivo un Xiaomi veidojot kopā Global Developer Service Alliance (GDSA), lai piedāvātu minētajiem ražotājiem vienotu pieeju pie Play Store lietotņu veikala alternatīvas. GDSA mājaslapas lejasdaļā jau var redzēt Oppo, Vivo un Xiaomi logotipus.

Tiek lēsts, ka lietotņu veikals sākotnēji būs pieejams Indijā, Indonēzijā, Malaizijā un Krievijā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
wils

Veikalus var kaut 5 katru dienu atvērt, bet no tiem nebūs jēgas, JA aplikācijas, kas piesaistītas GMS (Google Mobile Services) neiegūs citu alternatīvu.
Vienvārdsakot – kamēr tur nebūs sociālo saziņas (Messenger, Telegram, WhatsApp utt.), tīklu (FB, Instagram, Linkedin utt.), banku un finanšu pakalpojumu, SAT navigācijas un karšu aplikācijas, tikmēr pasākums ir neinteresants.
Te var palasīt lietotāja parastā pieredzi – https://www.gsmarena.com/i_spent_a_week_with_huawei_mate_30_pro_without_google_services_so_you_dont_have_to-news-41307.php

Madara Saule

Neviena no Tevis nosauktajām lietotnēm nav piesaistīta GMS. Cits jautājums, ka Googles (Trampa pēdās var sekot arī Facebook)
Bet kaut ko jau ķīnieši izdomās, jo šodien Huawei, rīt arī pārējos ķīniešu brendus tramplis var piežmiegt.

wils

Ja jūs tik zinoša, KAD nosauktās lietotnes būs pieejama Huawei AppGallery? Drīz jau gads būs apkārt, bet tur vējš turpina svilpot..

Ray

Kur ir kāds pamats šim rakstam? Googlei nav nekādu problēmu ar Xiaomi, Oppo vai Vivo. Neredzu iemeslu, kāpēc, lai viņi iesaistītos un palīdzētu Huawei. Un Kur tad palika vēl OnePlus, Redmi, Realme.

Kristaps Skutelis

Google pavisam noteikti ir problēmas ar Ķīnas ražotājiem, kas no vienas puses izmanto Android, bet no otras – labi iztiek bez Google servisiem.

Harijs

OnePlus, Oppo, Realme un Vivo ir tā pati kompānija. Tikmēr Xiaomi, Redmi un Poco ir otra. Ieskaitot tevis minētos brendus šeit runa ir par trim kompānijām. Nevajag katru jauno viena modeļa brīnumaino ķīniešu brendu uzskatīt par jaunu kompāniju.

wils

Pie pirmās aizmirsi IQOO

barzio

Pērnā gada izskaņā pāris nedēļas biju Taizemē. No vietējās pavadones telefona sapratu, ka no man pazīstamām aplikācijām viņa izmanto tikai Facebook. Nebūtu pārsteigums, ja kādā pasaules daļā, kas nav Eiropa un ASV, palaistu alternatīvu lietotņu veikalu.