Melburnā (Austrālija) tiks uzsākti izmēģinājumi mākslīgā intelekta palīgam, kas būs speciāli apmācīts atpazīt sirdslēkmju pazīmes. Turklāt mākslīgais intelekts spēs noteikt sirdslēkmi no zvanītāja balss.

Pašvaldība jau novirzījusi 1.36 miljonus Austrālijas dolāru šim mākslīgā intelekta projektam, kas varētu glābt daudzas dzīvības. Mākslīgo intelektu apmācīs Monaša Universitāte (Austrālija) kopā ar Viktorijas štata neatliekamās palīdzības mediķiem.

Mākslīgais intelekts darbosies visu laiku saņemtā balss zvana fonā, tas meklēs runātāja balsī pazīmes (vārdus, skaņas, izrunu), kas liecina par sirdslēkmi. Mākslīgais intelekts spēs atpazīt sirdslēkmes pazīmes arī tad, ja zvanu veiks kāds cits blakus esošs cilvēks, kurš neprot noteikt sirdslēkmi.

Ja sistēma atpazīs sirdslēkmi, neatliekamās palīdzības brigādei šis izsaukums tiks nodots ar augstu prioritāti. Tāpat tiks izstrādāta sistēma, kas ļaus efektīvāk blakus esošajiem cilvēkiem izskaidrot defibrilatora pielietojumu un citas iespējas glābt dzīvību līdz ierodas mediķi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Nākotnē vajadzēs arī kaut ko pie telefona neesošo veselības problēmu noteikšanai. Nav labi, ka mirušie aizmirsti guļ savos mājokļos pusgadu un ilgāk.