Pēc ļoti veiksmīgiem 2019. gada rezultātiem, kā arī spēcīga gada noslēdzošā ceturkšņa pārdošanas rādītājiem, aktīvo Apple ierīču kopskaits ir vairāk nekā 1,5 miljardi, kas nozīmē, ka kompānijas digitālā ekosistēma ir pārsniegusi ar Windows darbināto datoru skaitu.

Vislielākais lietotāju skaits, protams, būs Android platformai, jo tirgus kā tāds pēdējos gados primāri ir saistīts ar viedtelefonu lietošanu, līdz ar to datoru tirgus vairs nav spējīgs turēt līdz. Apple kontekstā vislielāko daļu no šī 1,5 miljarda noteikti aizņem iPhone telefoni, kuri bāzēti tieši uz iOS operētājsistēmu, kas varētu būt aptuveni 1 miljards, kas varētu būt aptuveni 67% no kopējā skaita.

Ja iPhone ieņēmumi 2019. gadā auguši par 9%, sasniedzot 91,8 miljardus dolāru, tad tieši Mac datoru ieņēmumi kritušies no 7,42 līdz 7,16 miljardiem, bet iPad kritums bijis tuvu miljardam no 6,73 līdz 5,98 miljardiem dolāru. Nebiju iedomājies, ka iPad bijuši salīdzinoši līdzīgi ieņēmumi kā Apple radītajiem datoriem, kas norāda uz šī produkta vērtību pircēju acīs.

Kaut gan šie salīdzinājumi varētu nebūt pietiekami precīzi, jo Windows gadījumā runa ir tikai par datoru skaitu ar operētājsistēmu, kamēr Apple gadījumā tās ir visas ierīces, taču jebkurā gadījumā skaitļi ir ievērības cienīgi. Šobrīd vidēji uz 5 cilvēkiem tiek lietots kāds no ābolīšiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
41 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
re-mix

Apple varbūt arī lieto, bet uz win strādā.

Kristaps Skutelis

Ar Mac datoriem arī strādā. Atsevišķās profesijās tie pat varētu būt populārāki par Windows darbinātiem datoriem. Kopskaitā Mac datoru gan ir ar Windows darbinātām ierīcēm nesalīdzināmi mazāk.

KKTK

Uz Win nestrādā, uz win meklē kur palikuši atvērtie darbi pēc piespiedu restarta :D

Reinis Rozitis

Ne par rakstu (offtopiks), bet kā reiz piespiedu kārtā nesen nācās šo risināt..

Nemāku teikt kapēc MS šo opciju nedod parastam gala lietotājam, bet caur Group Policy iestatījumiem ir opcija – “No auto-restart with logged on users for scheduled automatic updates installations” ( https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/update/waas-restart#delay-automatic-reboot ), attiecīgi nekādiem atvērtiem darbiem pazust nevajadzētu, pat ja nekad neslēdz laukā.

pajolis

mani vairs nepārsteidz kursora bs.
Apple IERĪCES (macbook, ipad, iphone, iwatch, apple tv) un windows DATORI.
Ko vēl izdomāsiet salīdzināt?

Usinss

Un kā ar Linux + Android? Man jau liekas tas ir vairāk nekā šājā rakstā pieminētie kopā

Kristaps Skutelis

Linux pats par sevi atsevišķi noteikti nav nekas liels, bet Android ierīces šobrīd dabā ir virs 2.5 miljardiem.

Usinss

Laikam nav saprašana, kas ir Linux. Linux ir tikai tā Kernel daļa, kura pamatā ir gan Android, gan jebkuram citam distributīvam. Tātad Android ir tīrakais Linux. norūto telefonu un brīnies, ka daudzas linux termināla komandas mierīgi strādā uz Android tālruņa… Ā jā un chromeos….

Kristaps Skutelis

Es zinu kas ir Linux, bet Android šoreiz nodalu atsevišķi. Šajā diskusijā ar Linux domājam desktop OS. Jā, tam ir pa pilnam distributīvu, bet globāli raugoties šo OS lieto ļoti, ļoti maz cilvēku. Ak, jā, serverus nejaucam iekšā.

Usinss

A kāpēc tad Apple tie pieskatīti pat pulksteņī?? Kur loģika un vienlīdzība?

Kristaps Skutelis

Nav vienlīdzības, nomierinies.

DebilieMacLietotaji

Nu, ko lai saka… visi tie saplēstie lādētāji diezgan ienes naudu Apple, bet visi tie Mac un pārējie ir ļoti sūdīgas un nedrošas ierīces. Lietot MAC 2020 ir debīli….

Kristaps Skutelis

No kurienes tev ir informācija par Apple kabeļu ienesto naudu? Nekur neesmu redzējis, ka Apple tik smalki izdalītu šo pozīciju. No saistītām jomām nesen Apple publiskoja informācija, ka uzņēmuma veiktie remontdarbi/serviss nav pelnoša pozīcija, tāpēc es apšaubu, ka arī kabeļi ienes kaut ko ievērojamu. Nu un, protams, lietot Mac 2020 nav debīli.

Avots: https://docs.house.gov/meetings/JU/JU05/20190716/109793/HHRG-116-JU05-20190716-SD036.pdf

Kristaps Skutelis

Lūdzu, neskaties uz pasauli ar tik ierobežotu skatienu. Microsoft bija slavens ar to, ka līdz masām aiznesa personālo datoru ideju, bet nogulēja to, ko paveica Apple. Proti, aizsāka populāru mobilo ierīču ēru. Uz kuras, savukārt, paņemot labākās pieejas, izauga Android.

Un šis raksts arī tieši to arī parāda, ka kopumā mobilā pasaule ir tik liela, ka pārspēj “parastos datorus”, kas varētu likties kā nenoķerams lielums. Tas vairāk ir tāds simbolisks nevis līdz smalkām detaļām izskatāms notikums.

geksis

Kristap, Ja šis raksts būtu par to, ka “kopumā mobilā pasaule ir tik liela, ka pārspēj “parastos datorus””, tad nosaukums būtu par to, ka android pārspēj windows (lai gan tā būtu veca ziņa).
Pie šāda virsraksta var runāt tikai par vienas klases ierīcēm.
Un tas vidējais “uz 5 cilvēkiem ir tiek lietots kāds no ābolīšiem” arī ir aplams, jo zinot “ābola” infrastruktūru varētu teikt, ka vidēji uz vienu cilvēku ir 3-5 ābola ierīces, līdz ar to vairs nesanāk ka katrs piektais lieto “ābolu”

Kristaps Skutelis

Tieši tā, Android ierīces jau pasen pārspēja Windows ierīču skaitu un par to šobrīd rakstīt vairs nav jēgas. Tāpēc raksts ir par aktuālu tēmu, ka tagad Windows ierīču skaitu ir pārspējis arī Apple. Un es palieku pie tā, ka tās ir salīdzināmas lietas, jo neviens Microsoft netraucēja veidot Windows darbinātas ierīces, kas nav datori.

geksis

tas apmēram izklausās, kā
uzņēmums A, kurš ražo pildspalvas, zīmuļus, flomāsterus, dzēšgumijas pārdod vairāk produkcijas nekā uzņēmums B, kurš ražo tikai pildspalvas.

Kristaps Skutelis

Jā, ja ļoti precīzi pieiet šim jautājumam, tad tā arī ir. Ja skatās plašāk, tad redz, ka abiem uzņēmumiem ir bijušas līdzīgas iespējas konkurēt salīdzināmos tirgos ar līdzīgiem (dažādiem) produktiem.

geksis

bija iespēja, bet MS nolēma to nedarīt (dažādu iemeslu dēļ), tas nenozīmē, ka līdz ar to viņu produkcija jāsalīdzina ar citas kategorijas produkciju.

Tik pat labi mēs varētu salīdzināt SAAB un BMW, abi ražo (ražoja) automašīnas, abi ražo (ražoja) lidmašīnas (dzinējus priekš tām), bet neviens nesalīdzina, viņu kopā saražoto produkciju, bet tikai konkrēti auto vai avio.

Kristaps Skutelis

Jā, bija iespēja, bet Microsoft smagi nofeiloja. Paskatīsimies vai tagad nākamais mēģinājums būs veiksmīgāks.

Mārtiņš

Nu var jau arī pārsaukt rakstu par “Apple operētājsistēmas pasaulē lieto uz vairāk gala lietotāju ierīcēm nekā Microsoft operētājsistēmas”, bet tas jau nemaina būtību – runa ir nevis par ierīču ražošanu (Microsoft ražošana, protams, ļoti atpaliek no citiem), bet gan par to, kuras OS darbojas uz vairāk ierīcēm.

Lauris

Ir jau tā, ka darbus veic ne tikai uz ābola datora, bet darbam paralēli tiek izmantotas arī visas pārējās ābola ekosistēmas ierīces. Līdz ar to es piekrītu, ka šīs lietas ir salīdzināmas. Jau labu brīdi telefons vairs nav tikai telefons. Kad es aizveru datoru, varu turpināt darboties uz pārējām ierīcēm.

dfdfgdfgdg

Nākotnē raugoties, grūti vispār ir iedomāties ar ko Microsoft mūs varētu pārsteigt. Beidzot no Windows 7 uz Windows 10 pārgāju. Ja neskaita dizaina izmaiņas un dažādus sīkumus, šo 10 gadu laikā, kopš iznāca Windows 7, šis produkts nav ieviesis neko wow. Un varbūt arī nevajag. Manuprāt, Microsoft Office ir pilnveidots, Windows OS pa lielam ir paveicis visu, Microsoft saziņas rīkus, interneta browserus, asistentus un daudzus citus viņu produktus parastie iedzīvotāji tāpat lieto minimāli. Pats personīgi negrasos tuvāko desmitgadi iegādāties jaunu Microsoft Office vai Windows versiju, jo pa lielam viss jau ir labi tagad. Un Microsoft sev ir nogriezis ceļu mobīlo… Read more »

Kristaps Skutelis

Bija taču ideja padarīt Windows par abonējamu pakalpojumu. Kaut kā esmu palaidis garām jaunumus, kā Microsoft sokas ar šo ideju. Par Microsoft Office es jau tagad ik mēnesi maksāju kaut kādus eiro, tagad kārta to izdarīt arī ar Windows.

dfdfgdfgdg

Protams, idejas par to, kā nopelnīt ir dažādas. Microsoft Office abonēšanu kaut kā vēl attaisnot var, bet kādēļ lai tauta abonētu Windows OS? Kādu labumu tas sniegtu?
Tiku lasījis, ka Microsoft apsverot arī iespēju pelnīt ar lietotāju datiem un reklāmām. :>

Kristaps Skutelis

Tā, tā, tā. Izskatās, ka atmiņa man pieklibo. Izskatās, ka vēl kādu laiku Windows lietosim pa vecam un abonentmaksa bija vienam citam pakalpojumam: howtogeek.com/360938/no-microsoft-isnt-turning-windows-10-into-a-paid-subscription-service/

Yeah

Tak ko jūs ņematies.
Šoreiz tiek parādīta vienārši interesanta statistika KONKRĒTI par šiem 2 uzņēmumiem un to produktiem. :)

Kristaps Skutelis

Bet, protams, prieks par to, ka mūsu lasītāji vēlas un var iedziļināties šādos jautājumos un labāk grib lasīt par precīzi un pamatoti salīdzināmām lietām. Jo šoreiz tiešām šī ziņa ir vairāk tāds interesants fakts nekā kaut kas tāds, kas būtiski kādam maina dzīvi.

Jojo

Tad korektāk būtu salīdzināt apgrozījumu vai peļņu šiem abiem uzņēmumiem.

Jojo

Ļoti maldinošs un nekorekts salīdzinājums.Apple ierīces ir arī austiņas.
Ja salīdzina Windows un iOS lietotāju skaitu, tad Windows ir būtiski vairāk.

Kristaps Skutelis

Definē kas ir “Windows lietotāji”. Ierīces un lietotājus gan vienā maisā bāzt ir bezjēdzīgi.

KasparsB

Vispār, ja atveram oriģināla sourci, tad nosaukums parādās gluži citā gaismā, bet sen jau daži kursors autori padara nosaukumus citādus un izvelkt tikai to, kas dos vairāk klikus :)

Kristaps Skutelis

Tā nu gan nav.

Reinis Rozitis

Nu nez vai tulkot “clickbait” tipa rakstus ir forši (protams, ja vien nav mērķis vienkārši dzīt statistiku lapai ar sakaitinātiem (troļļot) cilvēkiem komentāru sadaļā), jo nu tad būtu jāskaita klāt arī Xbox, Azure un vēl visādi brīnumi, proti MS darbojas arī Android un Linux sfērā (piem WSL, ir MS Linux group utt), tad tas ar skaitās vai nē?

Ja, kā rakstā, nesalīdzina bumbierus ar apelsīniem, tad OS X nav diezko tuvu https://gs.statcounter.com/os-market-share
(šis protams tāds nosacīts tops (metodoloģija), bet nu zināmu sadalījumu var pavērot un ekstrapolēt)

Kristaps Skutelis

Tieši par to jau arī runa, ka Mac ierīču globāli raugoties ir maz.

Reinis Rozitis

Nezinu vai var teikt, ka par to “jau arī runa”, ja tikai raksta beigās tā starp citu tiek norādīts “kaut gan šie salīdzinājumi varētu nebūt pietiekami precīzi”, bet virsraksts (kuru indeksē un referencē citi resursi (piem nekur.lv)) ir tik tendenciozs.

Nezinu kā citiem, bet man kā lasītājam būtu interesantāk, ja nebūtu vienkārši ņemts un kaut kas pārtulkots, bet kā reiz “paķidāts” oriģinālais raksts, jebšu dota kaut kāda pievienota vērtiba – proti, ar konkrēto teikumu vajadzētu sākt un tad parādīt cik nu kura “kompānijas digitālā ekosistēma” ir liela vai maza un/vai norādīt, ka tad abās pusēs ir jāsalīdzina ekosistēmas :)

Kristaps Skutelis

Kādreiz noteikti varēs arī šādu rakstu sagatavot.

Noone

Izskatas ka meli ieņem šo majaslapu

Noone

*Nākamais raksts* Ko cilvēks vairāk dara!Iet ēst vai iet uz toleti!

Kristaps Skutelis

Tualete nevis tolete, ibio!