Gatavojoties plašākai jaunās paaudzes mobilo sakaru tīkla izvēršanai nākamajā gadā, LMT šogad uzstādījis jau piecas 5G bāzes stacijas.

Bez jau izziņotās pirmā Latvijas 5G tīkla Liepājā, LMT šomēnes palaidis četras jaunas 5G bāzes stacijas Rīgā. LMT 5G tīkls ir pieejams VEF apkaimē gan LMT centrālajā biroja ēkā, gan pie sadarbības partnera Mikrotik. Lai veicinātu 5G potenciālā pielietojuma izpēti, LMT 5G bāzes stacija uzstādīta arī Rīgas Tehniskās universitātes teritorijā Ķīpsalā un uz Latvijas Universitātes ēkas Torņakalnā.

LMT prezidents Juris Binde: “Latvija ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kur pieejams 5G. Turklāt pie mums 4G tīkls ir tik jaudīgs, ka citās valstīs tādus rezultātus cer sasniegt ar 5G. Lai izmantotu visas 5G priekšrocības, nepietiks tikai ar to, ka LMT izbūvēs tīklu. Uzņēmumiem visās nozarēs un valsts pārvaldei arī pašiem jāskatās uz jaunajām digitālās transformācijas iespējām, lai sadarbībā ar operatoriem radītu jaunus risinājumus, kā strādāt efektīvāk un ietaupītu resursus.”

LMT jau šobrīd strādā pie vairākiem inovāciju virzieniem, lai radītu jaunus risinājumus 5G priekšrocību izmantošanai. LMT izpēta un attīsta projektus dronu, digitālo ceļu, viedās pilsētvides, lietu interneta risinājumu un valsts aizsardzības jomā. Kopā ar pasaulē atpazīstamo Latvijas bezvadu sakaru iekārtu ražotāju Mikrotik, LMT strādā arī pie 5G rūteru ražošanas Latvijā. Tie pārdošanā gaidāmi nākamajā gadā.

Lai izmantotu 5G tīklu, ir nepieciešama iekārta, kas atbalsta šo tehnoloģiju.

Mūsu izmēģinājumos pirms pāris mēnešiem secinājām, ka LMT vienīgajam (vismaz Liepājā izvietotajai 5G bāzes stacijai) nebija iespējams 5G tīklam vienkārši pieslēgties ar saderīgu viedtālruni, kā tas notika Tele2 un Bites gadījumā. Manā rīcībā nav informācijas vai savādāka situācija ir ar četrām pārējām Rīgā izvietotajām 5G bāzes stacijām. LMT varēja vien uzsvērt, ka telefoni pagaidām nav galvenais un operators koncentrējas tikai uz cita veida ierīču nodrošināšanu ar 5G mobilo internetu. Noslēdzot 2019. gadu, varam redzēt, ka visi trīs Latvijas mobilo sakaru operatori kaut ko dara 5G sakarā, bet pagaidām tikai Tele2 un Bites gadījumā mēs savām acīm esam redzējuši, ka tas tiešām darbojas (telefonos).

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Agris

0.00000000001% no Latvijas ir aptverts. Apsveicu 🤣

Eggy Mega

Formulu studijā! Lai visi zin kā iegūt tik precīzus aprēķinus!

Agris

Bija domāts sarkasms, bet, ja vēlies varu ar aprēķinu un precīzi – Latvijas Laukums ir 64 589 km². 5G torņi jāliek ik pēc 200m, tātad no stacijas tas ir rādiuss un veidojas riņķa līnija, kuras laukums sanāk pi reiz r kvadrātā, kas ir 0.1256 kvadrātkilometri. Izdalam šo laukumu ar kopējo laukumu būs 0.00000194, bt tā kā stacijas 5, tad iegūstam, ka ir noklāta 0.00000972 no Latvijas. Pareizinām ar 100 un iegūstam 0.0009723% no Latvijas. Tā kā aprēķinos pieņemts, ka stacija darbojas riņķa līnijas robežās, tad nav zināms vienīgi kā atradīsies blakus torņi, vai divi blakus esošu torņu darbības laukums pārklāsies… Read more »

digitalk

pat modernajos 5G mm-viļņos torņa apraides rādiuss ir ~500 m, nemaz nerunājot par 5G standarta zemākām frekvencēm. sēdies — viens.

Eggy Mega

Atver prātu, domā plašāk! Ķemeru tīreļa dzērvēm torņu skaits un izplatība ir dziļi vienaldzīga….

Andrejs

Tikai ārpus Rīgas vietām pat tas 4g neiet, un nerunāsim to vajprātu, kas notiek pēc 17:00.

Haris

Bet par 5G ietekmi uz, cilvēka elektrisi magnētisko lauku, viņš aizmirsa pastāstīt..
Cilvēki, kuriem veselība ir svarīga, neakceptējat šo 5G internetu..
Mums visiem pietiek ar 4G ātrumu.

rudzu rikas

Arī esmu 5g pretinieks. Kam mums to vajag, hvz… savilkt visur optiku “ar vadiem” laikam vairs nav moderni un ir dārgi. Labāk ziedos cilvēku veselību, ka tik nauda :( Žēl, ka tā. 4g ikdienas vajadzībām pilnībā pietiek.

digitalk

o, pie mums iegriezies speciālists ar pētījumiem par ietekmi. sākšu ar pirmo un vienkāršāko jautājumu — saki lūdzu, ar ko šī ietekme atšķiras no jaudīgajiem virszemes televīzijas apraides torņiem, kas strādā tajā pašā frekvenču diapazonā un pārklāj simtiem kvadrātkilometru?

cell net

5g stacijas taču strādājot ar mazāku jaudu, kā 4g bāzes.

par pietiekamo ātrumu lūdzu ļaut lemt arī tiem, kurus tu apzīmē ar “mums visiem” ))