Google apturējusi Chrome 79 Android lietotnes atjauninājumu pēc tam, kad lietotājiem sāka pazust dati no viedtālruņa atmiņas. Problēma rodas, pārlūka Chrome 79. versijai mainot atrašanās vietu, kurā atrodas pārlūka uzglabātie tīmekļa lapu dati. Visbiežāk šis datu migrācijas process ir neveiksmīgs un tie zūd, kas ietekmējot WebView darbību.

Pēc Chrome atjauninājuma lietotnēs, kurās tiek piedāvāta iespēja atvērt mājaslapas, respektīvi, kas darbojas ar WebView, vēlāk tiek dzēsti lietotāja dati.

Android lietotņu atjauninājumi norit gandrīz bez lietotāja iejaukšanās – tu pieliec viedtālruni lādēties, un tas fonā veic lietotņu aktuālo versiju uzstādīšanu. Google pārstāvji atzīst, ka pārlūka Chrome 79. versija jau ir uzstādīta aptuveni 50% ierīču visā pasaulē.

Lielākās problēmas rodas ar lietotnēm, kas izmanto WebView, piemēram, Twitter Lite. Pagaidām nav arī skaidri zināms, kuru lietotņu dati ir ietekmēti, jo neviens nereklamē WebView izmantošanu. Nav arī zināms, kādus tieši datus iespējams pazaudēt.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Google

Vai kaut kas līdzīgs nevarētu būt arī uz datora google chrome? Vienam kolēģim vakardien, ieslēdzot datoru, bija pazudušas visas saglabātās paroles un login dati.

Lauris

Uz datora aplikācijas pašas bez atļaujas paprasīšanas neatjaunojas.

Andis Jurjans

Nu, vispār Firefox regulāri painformē – hei, man te apdeits bija, pārstartē mani.

Astro

Jā, pie nosacījuma, ka ir ielikts ķeksis – atjaunināties automātiski.

Astro

Pats tu esi aplikācija. :-)

Vasko

Labs jautājums! Vakar Chrome atjaunojās uz 79. Un pēc tam … Ir web-lapas (kā piem. Twitter), kuras uz datora iespējams uzstādīt kā “atsevišķas lietotnes”. Pēc atjauninājuma – mana tw app vairs “nedarbojās”; caur hromu ieejot twitter – tad pārlūks to atkal piedāvā instalēt no jauna. :/, jo to vairs nevarēja izsaukt ne no pārlūka, ne no app shortcut.