Zināms, ka Microsoft metīsies cīņā pret Windows 7 lietotājiem ar izlecošu paziņojumu pa visu datora ekrāna laukumu par nepieciešamību atjaunināt operētājsistēmu uzreiz pēc oficiālās Windows 7 atbalsta pārtraukšanas. Paziņojumi sāks parādīties nākamā gada 15. janvārī.

Kad 2009. gada 22. oktobrī tika izlaista operētājsistēma Windows 7, Microsoft apņēmās tai nodrošināt 10 gadus ilgu produkta atbalstu. Pēc šī 10 gadu perioda beigām Microsoft pārtrauks Windows 7 atbalstu, lai varētu ieguldīt un atbalstīt jaunākas tehnoloģijas un iespējas.

Windows 7 joprojām varēs instalēt un aktivizēt pēc atbalsta beigām, taču tā būs vairāk pakļauta drošības riskiem un vīrusiem drošības atjauninājumu neesības dēļ. Pēc 2020. gada 14. janvāra Microsoft stingri iesaka izmantot Windows 10.

Windows 7 datori paliks bez drošības ielāpiem pēc aptuveni mēneša. Statistika liecina, ka vēl arvien 30% no aktīvajiem Windows datoriem izmanto Windows 7, kaut arī Microsoft iepriekš piedāvāja bezmaksas atjaunināšanu līdz Windows 10.

Uzņēmumi varēs turpināt maksāt par Windows 7 atbalstu vēl trīs gadus, bet katru gadu atbalsta cena tikai pieaugs. Microsoft gan ir apsolījis mājas lietotājiem piegādāt Windows 7 ievainojamības labojumus, ja līdz 2023. gadam parādīsies vēl kāds WannaCry izspiedējvīrusa tipa un apjoma uzbrukums.

Noteikti jāatceras, ka pēc 2020. gada 14. janvāra Microsoft Security Essentials (MSE) neaizsargās jūsu Windows 7 datoru. Šis produkts ir unikāls operētājsistēmai Windows 7, un uz to attiecas tādi paši atbalsta dzīves cikla datumi. MSE palīdz aizsargāt datoru pret vīrusiem, spiegprogrammatūru un citu ļaunprogrammatūru. Windows 7 lietotājiem būtu jāatrod kāda cita antivīrusu programma, kā arī jāatslēdz MSE, lai abas antivīrusu programmas savā starpā nekonfliktē.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Jā, paldies. Tikai novāciet to Kasperska popupļurļaku, kas atverot šo adresi, ielec tieši sejā un kratās kā Mežaparka virinātājs.

AntiVirus.LV

Paldies, ka atgādinājāt. Sen jau bija plāns izmest Mailmunch + Mailchimp par labu pašmāju Mailigen. Ar Kasperski tam gan nekāda tieša sakara nav.

Krotow

Te ir kas interesantāks saistībā ar ASV-Ķīnas tirdzniecības kariem. Ķīnai jau bija savs Linux distributīvs. Redzams ka viņi par to nav aizmirsuši un taisās to ieviest visur, kur ir sakars ar valsts iestādēm, piespiedu kārtā
https://www.techradar.com/news/china-to-ditch-all-windows-pcs-by-2022-could-this-be-linuxs-time-to-shine
Nez, tur atvērto failu un adresu izsekošana arī būs tāda pati kā Ziemeļkorejas vienīgajam atļautajam OS (arī pielāgots Linbux distributīvs)?

Banans

Ja tiek atklāts nopietns un liels drošības risks tad tas tiek salabots, pat ja nav atbalsta jau vairakus gadus. XP arī ir drošs pret visiem bitlock un wannacry jo arī xp sistēmai tika izlaisti šie īpašie atjauninājumi kuri salabo drosības caurumus xp kodolā.

;) Vienkārsi ikmēneša apdeitu gļuku otrdienas vairs nepastavēs w7 lietotājiem.

Andris

Šajās situācijās labotas tiek tikai ievainojamības kur vīruss izplatās bez lietotāja līdzdalības. T.i. pietiek ka dators ieslēgts un pie interneta. Bet tādas ievainojamības kur var tikt nozagti dati/paroles vai nokārts dators labotas netiek.

WXP

Man joprojām griežas XP un neko citu nevajag!