Zviedrijas mēbeļu ražotājs Ikea prezentējis savu vīziju par to, kā varētu izskatīties telpu iekārtojums veidojot cilvēku apdzīvotas bāzes uz Marsa, kā arī dodoties garajos kosmosa ceļojumos.

Uzņēmuma dizainere Kristīne Lavenborna jau pirms 2 gadiem bija devusies uz speciāli izveidoto bāzi Jūtas štata tuksnesī, kur tiek imitēta cilvēku apdzīvota bāze uz Marsa. Šīs misijas mērķis bija iedvesmoties priekš mēbeļu un interjera radīšanas tieši mazā telpā. Apstākļi, kādi būtu ceļojot kosmosā vai dzīvojot uz citas planētas. Šī vieta tiek izmantota dažādiem eksperimentiem un kosmonautu treniņiem, lai pielāgotos citai videi.

Pēc dizaineres radītās Ikea kolekcijas, kurai veikalos būtu jāparādās tieši 2020. gadā, tika izmainīts arī šīs testa bāzes izkārtojums, padarot to krietni gaišāku un mājīgāku. Jauno interjera dizainu prezentējot kā līdzekli, lai pat ļoti mazā telpā katram radītu savu īpašo privātumu. Tieši šī sajūta, ka cilvēkam tālā ceļojumā vai vienkārši atrodoties šaurā telpā, ir svarīgākā, jo cilvēkam ir nepieciešami cilvēcīgi apstākļi. Ar to domājot, vietu kur gulēt, novietot savas mantas un brīvi uzturēties labā apgaismojumā. Tas panākts izmantojot skapjus, dažādas moduļu sistēmas, mēbeles uz riteņiem un siltu apgaismojumu.

Nav droši zināms, vai patiešām šie Ikea koncepti tiks izmantoti jaunajām misijām uz Mēnesi vai Marsu, taču šis ir lielisks piemērs dažādu nozaru savstarpējai sadarbībai, no kuras iegūst abas iesaistītās puses. Ieskatam viens “futūristiskais” produkts, kurā varēs audzēt zaļumus.

Reklāma

5
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
digitalkHenrijs Avotiņš Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
digitalk
Member
digitalk

titulbilde kaut kā nemaz neraksturo “ļoti mazā telpā katram radītu savu īpašo privātumu”. liela guļamistaba ar bezjēdzīgu dekoru.