OnePlus paziņojis, ka ir notikusi klientu datu zādzība no OnePlus serveriem. Protams, šāda veida paziņojumi nav nekāds retums, bet OnePlus šis nav pirmais gadījums, kad tiek nozagti lietotāju dati.

Uzņēmums vēsta, ka šoreiz urķi tikuši pie ierobežota informācijas apjoma – iegūti dati par veiktajiem pirkumiem, bet nekas cits neesot nonācis ļaundaru ķetnās. OnePlus uzsver, ka paroles, maksājumu dati un cita svarīga lietotāju informācija esot drošībā.

Pagājušajā gadā no OnePlus tika nozagti 40 000 klientu maksājumu karšu dati, lietotājiem pat nācās pašiem mainīt maksājumu kartes, lai ļaundari nevarētu ar tām veikt norēķinus.

Iespējams, ka OnePlus par šiem nelielajiem trikiem nāksies atbildēt arī Eiropas Savienības likumu priekšā. Par lietotāju datu pazaudēšanu uzņēmumi var saņemt ļoti iespaidīgus sodus. Turklāt OnePlus ir daļa no BBK Electronics Corporation – Oppo un OnePlus viedtālruņus ražo BBK Electronics Corporation; BBK Electronics pieder Vivo un Oppo zīmoli, bet tehniski OnePlus ir Oppo meitasuzņēmums. Vivo nesen radīja jaunu viedtālruņu apakšzīmolu iQOO. Eiropa sodu var sarēķināt no visas uzņēmumu grupas gada apgrozījuma.

Kā zināms, sodi par GDPR pārkāpumiem ir bargi – EUR 20 000 000 vai līdz 4% no uzņēmuma (vai visas grupas) apgrozījuma atkarībā no tā, kura summa lielāka.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments