Pagājušajā nedēļā LMT savā Youtube profilā ievietojis video, kurā par vienu no kompānijas pēdējā laikā daudzajiem tehnoloģiju izmēģinājumiem – digitālo satiksmes drošības risinājumu. Tā ir kamera, kura spēj nolasīt un piefiksēt mašīnas numuru, ja tā šķērsojusi ceļu pie sarkanās luksofora gaismas.

Kameru var vienkārši pievienot pie esoša luksofora staba un tā būs spējīga nolasīt mirkli, kad auto šķērsojis apstāšanās līniju pie sarkanās gaismas. Šai kamerai nav jābūt savienotai ar luksofora vadības sistēmu, lai nolasītu šo pārkāpuma momentu, jo tā pati ir spējīga nolasīt un atpazīt gaismu tajā un auto kustību. Tāpat kamera spēs nolasīt automašīnas numurzīmi un to saglabāt sistēmā.

Video prezentēts viens no Liepājas krustojumiem (Uliha un Robežu ielu krustojums), kurā 4 gadu laikā notikušas 5 avārijas un viens nāvējošs negadījums. Var redzēt, ka kamera izmanto pēdējā laikā pieminēto datorredzes risinājumu, kas palīdz paplašināt un analizēt kamerā redzamo laukumu. Acīmredzami telekomunikāciju uzņēmums strādā pie savu pakalpojumu paplašināšanas un nākotnes mobilo risinājumu radīšanas.

Neguļ arī citi konkurenti, jo Tele2 pirms laika sāka piedāvāt KASKO apdrošināšanu ar īpašiem nosacījumiem.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KrotowAgris Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Agris
Viesis
Agris

Protams, mēģina izgudrot, ko vieglāk pārdot, kaut gan noderīgāk būtu bijis, ka piejūgts pie trejačiem un seko plūsmai, ja tā nepārtraukti kustas, tad nepārslēdz uz sarkano gaismu, lai plūsma izbrauc, piemēram, ārā no centra. Tādu derētu Rīgā uz Brīvības, Čaka, Valdemāra ielām.. Attiecīgi, ja sarodas gājēji, tad pēc pāris minūtēm arī, lai iedegas zaļais (jā, ne uzreiz, jo labāk plūsma ātrāk prom no pilsētas ārā un gaiss tīrāks, nevis viena gājēja dēļ tagad apturēt satiksmi visā Rīgā, kurā tik ļoti piesārņots gaiss).

Krotow
Viesis
Krotow

Kameras risinājums luksofora gaismas pārslēgšanai dažādas intensitātes krustojumos Rīgā jau ir manīts. Mūkusalas ielas biznesa centra krustojumā no “pagalma” izbraucošajiem un pagalmā iebraukt gaidošajiem zaļo gaismu tagad ieslēdz pēc tam, kad viņi apstājas pie luksofora. Pārējā laikā ir zaļais Mūkusalas ielai. Patiešām atbalstāma ideja – tādus krustojumus derētu vairāk.