Kopš jauno iPhone modeļu prezentēšanas septembrī, tika spekulēts par to, vai modeļa 11 Pro trīs objektīvu kamera būtu spējīga aizstāt profesionālās kameras un uzņemt kvalitatīvus foto un mākslinieciskus video.

Tā šonedēļ visai pasaulei ticis prezentēts Selēnas Gomesas mūzikas video dziesmai  “Lose You To Love Me”, kurš ticis filmēts tikai ar iPhone 11 Pro modeli. Klips ir veidots melnbaltā versijā. Tā veidošana tikusi uzticēta mūzikas video direktorei Sophie Muller, kura ir producējus klipus priekš tādiem populāriem mūziķiem kā Beyonce, Coldplay, Maroon 5, Pink u.c.

Filmēšana ir notikusi Apple veidotās kustības “Shot on iPhone” ietvaros, kas ir ļoti aktīva tieši kompānijas Instagram profilā. Izmantojot tēmturi #shotoniphone ikvienam ir iespēja pagozēties kompānijas kontā, ja vien uzspīd veiksme. Jau iepriekšējos gados ir bijusi informācija par to, ka profesionāli fotogrāfija veic kāzu fotografēšanu izmantojot tikai iPhone telefonu, sasniedzot acij tīkamu rezultātu.

Neesmu liels mūzikas video skatītājs, taču uz pirmo acu uzmetienu noteikti nav redzamas kādas zemas video kvalitātes iezīmes. Šis video pieejams ar 1080p izšķirtspēju, kaut arī iPhone modeļi piedāvā iespēju filmēt arī 4K izšķirtspējas video.

Interneta dzīlēs atrodami arī citi video darbi, kuru filmēšanā izmantoti iPhone telefoni. Viena no vispopulārākajām filmām, kura ieguvusi atzinību un popularitāti, ir filma “Tangerine”. Veidota jau 2015. gadā taču pārsteigusi ar augsto kvalitāti, izceļot iPhone iespējas. Pieminēšanas vērts ir trilleris “Unsane”, kurš pilnībā filmēts ar telefonu. Augstas kvalitātes īsfilma “Made in Paris” veidota ar iPhone X. No mūzikas nozares var izcelt Maroon 5 and Kanye West videoklipus, kuri veidoti tā, lai tie tiktu uztverti kā filmēti no telefona skatupunkta.

9
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Kristaps Skutelismmm!Madara SaulePuteklisJanis Rozensteins Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Janis Rozensteins
Member
Janis Rozensteins

Nu jā, regulāri tak pavīd Shot on Iphone bildes, kurās iphone apkarināts ar visu iespējamo – stabilizatori, gaismas, objektīvi, un filmēts ar Iphone.
Iphone ir labas kameras, bet viņi tikai šogad tā kārtīgi ir pielikuši, iepriekšējos gados viņi atpalika foto ziņā no konkurentiem, bet video ziņā bija labākie. Šogad konkurenti ir pielikuši video jomā, foto joprojām labs. Note 10+ un Mate 30 Pro ir tādā pašā līmenī, ja ne augstāk.
MrWhosTheBoss ir labs salīdzinājuma video.

Kaspars
Guest
Kaspars

Nerunā aplamu, nevienam nav labāks video, kā iphone! Ja vēl izmanto tādas aplikācijas kā filmic pro, vispār vienos vārtos!
Par bildēm arī runājot, tas tomēr ir ļoti subjektīvi – tas, ka Samsung uzgriež “saturation” katrai blidei nenozīmē, ka viņiem ir labākās bildes. Lielākajam vairākumam iespējams acij tīkamāka bilde, bet ne labāka.

Janis Rozensteins
Member
Janis Rozensteins

Es neteicu, ka ir labāks video par iphone, es teicu, ka atšķirība vairs nav tik liela kā agrāk. Un jā, ar iOS lietojamie pāris aktuālie modeļi ir pietiekams iemesls daudzām firmām taisīt aplikācijas priekš apple platformas, bet priekš android atmest mēslu. Tas pats DJI ir lielisks piemērs, jo mans telefons ar spēju rakstīt 4k 30 fps un 1080p līdz 120fps DJI aplikācijā ir spējīgs ierakstīt 720p 30 fps video. Par bildēm runājot es nesaku par Samsung uzgrieztajām krāsām, bet par bildes gala kvalitāti kā tādu, lai nebūtu neass platleņķis, portreta režīmā lai nebūtu defektu utt. Tur iphone vēl ir kur… Read more »

Puteklis
Guest
Puteklis

Lai nu ko, bet iPhone arī ir bēdīgi slaveni ar savām “pielabotajām” bildītēm. Viņu mākslīgais intelekts ir visai agresīvs rezultāta uzlabošanā un brīžiem šķiet, ka visi foto ir kā jau pāris Instagram filtriņus dabūjuši. Kameras labākajai īpašībai būtu jābūt reāla krāsu attēlošana, nevis pārveidošana.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Šobrīd visi telefoni pielabo fotogrāfijas, tā ir norma.

Madara Saule
Guest
Madara Saule

Tā nav pielabošana, tā ir interpretēšana :)

mmm!
Guest
mmm!

Mesls video

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Komentārs nav baigi labāks. Mēģini vēlreiz!