Tehniski visi galddatori būtu dēvējami par modulāriem – atver vāku, un varēsi nomainīt vai pievienot klāt visas datora komponentes. Intel izziņojis jaunu modulāru datoru platformu, kas būšot vēl vienkāršāk apkalpojama. Intel pagaidām nodēvējis jauno platformu par The Element.

Intel The Element pamata ideja ir izmantot vienota mātesplates tipa ierīci ar PCIe slotiem, lietotājam tikai atliks tajos saspraust iekšā sevis izvēlētās komponentes. PCIe slotos būs iespējams ievietot procesoru, RAM, atmiņas, videokartes un pat aktīvās dzesēšanas sistēmas.

Intel jau šobrīd piedāvā nelielu NUC datoriņu sēriju, kas arī piedāvā korpusu, mātesplati un procesoru, pārējo visu (RAM, atmiņu) nākas pašam piekomplektēt klāt. Intel NUC gan ir visai dārgs produkts, tāpēc The Element arī, visticamāk, būs zināmā mērā nišas produkts savas cenas dēļ.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps Ķēdis

Nu, es nez. Divreiz izgudrots velosipēds?

Krotow

Vēsture atgriežas. Intel Pentium 2 procesorus kā atsevišķus mātesdēlī iespraužamus moduļus ražoja jau pirms 22 gadiem. Vēl senāk bija lieldatori, kur funkcionālos blokus nosacīti sprauda vienā savienošanas platē. Tad jau redzēs.

Arnis