Tehniski visi galddatori būtu dēvējami par modulāriem – atver vāku, un varēsi nomainīt vai pievienot klāt visas datora komponentes. Intel izziņojis jaunu modulāru datoru platformu, kas būšot vēl vienkāršāk apkalpojama. Intel pagaidām nodēvējis jauno platformu par The Element.

Intel The Element pamata ideja ir izmantot vienota mātesplates tipa ierīci ar PCIe slotiem, lietotājam tikai atliks tajos saspraust iekšā sevis izvēlētās komponentes. PCIe slotos būs iespējams ievietot procesoru, RAM, atmiņas, videokartes un pat aktīvās dzesēšanas sistēmas.

Intel jau šobrīd piedāvā nelielu NUC datoriņu sēriju, kas arī piedāvā korpusu, mātesplati un procesoru, pārējo visu (RAM, atmiņu) nākas pašam piekomplektēt klāt. Intel NUC gan ir visai dārgs produkts, tāpēc The Element arī, visticamāk, būs zināmā mērā nišas produkts savas cenas dēļ.

Reklāma

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ArnisKrotowKristaps Ķēdis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Kristaps Ķēdis
Member
Kristaps Ķēdis

Nu, es nez. Divreiz izgudrots velosipēds?

Krotow
Viesis
Krotow

Vēsture atgriežas. Intel Pentium 2 procesorus kā atsevišķus mātesdēlī iespraužamus moduļus ražoja jau pirms 22 gadiem. Vēl senāk bija lieldatori, kur funkcionālos blokus nosacīti sprauda vienā savienošanas platē. Tad jau redzēs.

Arnis
Viesis
Arnis