Facebook kriptovalūtai Libra būs ļoti smags sākums, tikko šī projekta atbalstu pameta PayPal, kā arī tiek runāts, ka šo pašu soli varētu spert Visa un MasterCard. PayPal pametis Libra Association, bet PayPal sola turpināt solīt turpmāku sadarbību ar Libra kriptovalūtas izmantotājiem.

Facebook nav vienīgais Libra veidotājs, pamatā tiek izmantota Ženēvā bāzētas bezpeļnas organizācijas Libra Association tehnoloģija. Facebook sadarbības partneri kriptovalūtas veidošanā ir Mastercard, Visa, PayPal, Stripe, eBay, Uber, Lyft, Spotify, Coinbase, Xapo, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures, Mercy Corps, Women’s World Banking un citi.

Libra kriptovalūtas starts esot ļoti apdraudēts, jo Facebook esot no Libra Association dalībniekiem pieprasījis 10 miljonu dolāru investīcijas (no katra dalībnieka), bet neviens tā arī neesot prasīto samaksājis.

Iepriekš tika solīts, ka no nākamā gada lietotājiem būs iespēja iegādāties jauno valūtu Libra, uzglabājot to digitālajā makā, ko sauc Calibra. Produkts ir no paša sākuma izstrādāts kā augstas kvalitātes norēķinu līdzeklis ikdienas maksājumiem, pārrobežu maksājumiem, mikropārskaitījumiem.

Pagaidām nav zināms, kā tiks aizsargāti patērētāji un personu dati, kur valūta tiks glabāta, kā arī tas, kā izvairīties no straujām valūtas svārstībām, kādas piedzīvojis Bitcoin. Facebook to cer novērst, piesaistot Libra vērtību starptautiskam valūtas grozam, kurā būtu ASV dolārs, sterliņu mārciņa, Japānas jena un eiro.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
digitalk Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
digitalk
Member
digitalk

“PayPal sola turpināt solīt”
:))