Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” ir kļuvis par vienu no retajiem uzņēmumiem Eiropā, kurš telpu uzkopšanas darbiem izmanto industriālos robotus. Izraisot milzu interesi un pozitīvas atsauksmes no apmeklētājiem, “Clean R” komandu lidostā “Rīga” nupat papildinājuši divi uzkopšanas roboti, kas veic uzkopšanas darbus ar “eko” tīrīšanas līdzekļiem.

Lai arī dažādu ražotāju robotizētas iekārtas sen uzkopj iedzīvotāju mājokļus, industriālie roboti vēl ir liels retums. Galvenais “Clean R” ieguvums ir darba produktivitāte –   ar robota palīdzību lidostas platības ir iespējams iztīrīt daudz ātrāk un efektīvāk.

Reklāma

“Lidosta “Rīga” ir nozīmīgs izaicinājums ikvienam pakalpojumu sniedzējam. Milzīgā ēku platība, nepieciešamība pēc darba diennakts režīmā un augsti kvalitātes standarti, kā arī ierobežotā kvalificēta darbaspēka pieejamība ir galvenie apsvērumi, kuru dēļ pieņēmām lēmumu meklēt iespējas pielietot inovatīvus risinājumus lidostas uzkopšanai. Izmēģinot robotu citos objektos Latvijā, sapratām, ka tas ir pareizais risinājums, tādēļ pieņēmām lēmumu tos “pieņemt darbā” mūsu uzņēmumā,” uzsver “Clean R” valdes loceklis Guntars Levics.

“Clean R” izmantotās TASKI SWINGOBOT 2000 ierīces vēl ir retums – Eiropā ir tikai 4 šādi uzkopšanas roboti. Tos izgudrojis ASV uzņēmums, taču tie tiek ražoti Šveicē. Tie darbojas kā lielas grīdas tīrīšanas un mazgāšanas mašīnas ar speciāliem 4 infrasarkano staru sensoriem, kuri uztver priekšā esošos objektus un dzīvās būtnes. Robotos ir ieprogrammēta tīrāmā platība, līdzīgi kā i-robotiem, un tie darbojas bezpilota režīmā, to ietilpība ir 90 l. Roboti strādā vienā komandā ar telpu uzkopšanas speciālistiem, kuri iztīra grūti pieejamas vietas.

Robotu programmēšanu veic speciāli apmācīti IT profesionāļi, kuri saprogrammē visu lidostas teritorijas tīrīšanas platības karti, pēc kuras roboti vadās automātiski. Roboti darbojas patstāvīgi, bet, ja ir beigusies baterija, pilns atkritumu grozs vai notikusi kāda kļūda sistēmā, robots automātiski par to paziņo uz viedtālruni vai viedpulksteni, kas sasaistīti ar robotu vienā interneta tīklā.

Lai strādātu ar robotu, “Clean R” darbiniekiem ir nepieciešams iziet speciālas divu dienu apmācības, kurās darbiniekam tiek izsniegts unikāls kods un piekļuve robota darbībai. “Clean R” darbinieki lidostā “Rīga” ir pirmie operatori Baltijā, kas apguvuši šīs ierīces darbību.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments