Kurš gan nemīl programmatūras atjauninājumus? Ja esi Mac lietotājs ar kādu nedaudz specifisku lietotni vai vecāku skeneri… tad tu nemīlēsi sagatavoto MacOS Catalina programmatūras atjauninājumu!

Jau oktobrī iznāks MacOS Catalina operētājsistēmas atjauninājums, vienlaikus MacOS ļoti agresīvi pāries uz tikai 64-bitu lietotņu atbalstu. No vienas puses, lietotnes darbosies ātrāk, tām būs pieeja pie vairāk RAM. Apple jau pagājušajā gadā sāka rosināt visus App Store izvietoto lietotņu izstrādātājus pāriet uz 64-bitiem.

Bet ir arī otra monētas puse. Vecākas Mac lietotnes te var pamatīgi ciest, jo tās netiks atjauninātas ar 64-bitu saderību, tātad tās arī nebūs izmantojamas jau tuvākajās dienās. Viena no tām ir Microsoft Office 11 for Mac, kas pārstās darboties, bet ir vēl vesels strēķis citu lietotņu, kas šobrīd darbina tavu ārējo skaņas karti, kādu senāku fotoskeneri, kādu lielu drukas ierīci utt. Arī daudzas spēles vairs nedarbosies.

Kā pārbaudīt savas lietotnes?

  1. Uzspied uz Apple ikonas;
  2. Izvēlies About This Mac;
  3. Tad System Report;
  4. Software, tad Applications;
  5. Labajā pusē varēs redzēt 64-Bit (Intel) atzīmi. Ja tās nav, tad meklē atjauninājumu lietotnei vai arī aizmirsti par tās izmantošanu turpmāk.
Reklāma

11
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
DAWKrotowRūdolfs RancānsOskarsLinards Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Krotow
Viesis
Krotow

– Ja tās nav, tad meklē atjauninājumu lietotnei vai arī aizmirsti par tās izmantošanu turpmāk.

Vai arī aizmirsti par MacOS atjaunošanu konkrētajā datorā :P

Zināma līdzība pārejai no PowerPC procesoriem un System 9 uz Intel procesoriem un MacOS X pirms 15 gadiem. Interesanti, kas būs tālāk? Notiek spekulācijas par pāreju uz ARM platformu, kas var būt arī pamatotas, jo atvieglotu integrāciju ar IOS.

Artis 🍏
Viesis
Artis 🍏

Ar PPC tu fiziski netiki pie jaunas OS versijas. Šobrīd rodas tā problēma, ka ļaudis atjauninās un tad saskarsies ar problēmām.

digitalk
Member
digitalk

jauna versija gan ir speciāli jāizvēlas. tas pasargās lielu daļu lietotāju, kas nelasa Kursoru ar nepārtrauktajiem saukļiem par atjauninājumu nāvīgo nepieciešamību ;P

Kristaps
Viesis
Kristaps

Nevajag sēt paranoju. Ja lietotne nav piemērota 64 bitiem, tad tā ir ļoti veca un nav redzējusi atjauninājumus saistībā ar drošību, piemēram. Visas populārākās būs pieejams, ja nē, tad jāmeklē cita, kā jau ļaudis saka.

digitalk
Member
digitalk

vajag gan “sēt paranoju”, vai, precīzāk, brīdināt cilvēkus. var hipotētiski sanākt, ka tavs 5k vērtais ploteris paliek par lūzni uz tām pāris darba dienām, kamēr tu paniski pārinstalējies atpakaļ uz Mojave. tāpat tavs piedāvājums pāriet uz jaunajām versijām ir tāds pašpārliecināts, tu visiem cilvēkiem apmaksāsi tos n-simtus par jaunajām versijām?

Linards
Viesis
Linards

Man vajag sēt paranoju, jo tāda aplikācija kā uTorrent nav atjauninājusies jau kopš 2016. gada. Tas liks man meklēt citu alternatīvu uz macOS, kuru es neredzu. Pat tagad viņi savā mājaslapā brīdina, ka uz 10.15 nestrādās. Kur man meklēt alternatīvu? App Store jau ir sen pamesta vieta, man liekas, ka tur pat neviens neko nemeklē.

Krotow
Viesis
Krotow

Pārej uz qBittorrent: https://www.qbittorrent.org/ – izskatās un darbojas tāpat kā uTorrent, taču nepiemīt apsēstība ar reklāmām. Zem Linux un Windows man tas jau sen ir vienīgais torentu pumpētājs.

Oskars
Viesis
Oskars

Transmission ir ljoti laba alternativa. Brunos kurs vispar taadu uTorrent drausmu lieto.

Krotow
Viesis
Krotow

Transmission ir jancīgs lietotāja interfeiss. Man personīgi nepatika.

Rūdolfs Rancāns
Viesis
Rūdolfs Rancāns

kas vainas transmission?

DAW
Viesis
DAW

Pilnīgs naivulis …, šā var runāt tikai tirliņš kurš nekad nav saskāries ar profesionālām iekārtām (fiziskām) – video, audio, grafikas vai kādā citā jomā.