Microsoft Authenticator beidzot pieejama datu dublēšana un atjaunošana mākonī, kas nozīmē, ka varēsi ērti mainīt viedtālruņus vai nesatraukties, ja pazaudēsi savu viedierīci. Microsoft Authenticator ir 2FA kodu ģenerators, tajā saglabā atbilstošās vietnes (noskenē QR kodu vai ievadi koda atslēgu), lai pēcāk Microsoft Authenticator ģenerētu vienu reizi izmantojamas 2FA paroles.

Pagaidām Microsoft Authenticator datu kopēšana mākonī pieejama tikai Android lietotājiem.

Līdzvērtīgi jau ilgāku laiku darbojas LastPass Authenticator lietotni, kas arī piedāvā 2FA kodu ģenerēšanas informāciju uzglabāt mākonī, ja gadījumā nākas mainīt viedtālruni.

Kas īsti ir divfaktoru autentifikācija? Tā ir vēl viens aizsardzības līmenis tavam kontam, kas darbojas pēc paroles ievadīšanas. Divfaktoru autentifikācija parasti tiek realizēta ar viedtālruņa palīdzību (paziņojums ekrānā, lietotnes ģenerēts sešu ciparu kods, SMS u.tml.) kā vienu reizi izmantojama papildu parole. Tāpat divfaktoru autentifikācija var būt arī fiziska, datorā ievietojama USB atslēga, bet šis ir visai rets risinājums privātiem lietotājiem, jo divfaktoru autentifikācijas USB atslēga maksā sākot no 20 līdz pat gandrīz 80 eiro.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Janis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Janis
Guest
Janis

pirms kāda pusgada tas vēl būtu man bijs ļoti aktuāli. tagad šai vajadzībai un paroļu glabāšanai izmantoju bitwarden