Jau pāris nedēļas tiek runāts, ka Huawei tomēr neizdosies tikt pie pilnām Android iespējām jaunajai Huawei Mate 30 sērijai. Tikko pats uzņēmums apstiprinājis, ka ASV prezidenta Donalda Trampa sankcijas tiešām neļaus Huawei tikt pie Android servisu (Gmail, Maps, Play veikals u.c.) izmantošanas.

Huawei šobrīd dots vēl viens 90 dienu pagarinājums (līdz 19. novembrim), bet tas attiecas tikai uz sadarbību ar ASV bāzētiem uzņēmumiem tikai jautājumos par jau izlaistām ierīcēm. Jaunām ierīcēm Huawei no ASV uzņēmumiem neko nevar saņemt. Tas attiecas uz programmatūru, procesoriem un citām tehnoloģijām.

Iepriekš fakts nebija skaļi izskanējis, bet Huawei pat nedrīkst izmantot ASV izstrādāto GPS navigācijas sistēmu, tā vietā viedtālruņiem nāksies paļauties uz GLONASS (Krievija, 24 satelīti), Galileo (Eiropa, 24 aktīvi + 6 rezerves satelīti) un BeiDou (Āzija, 30 satelīti).

Huawei Mate 30 un Mate 30 Pro viedtālruņi gaidāmi jau 19. septembrī. Tie saņems Android operētājsistēmu, bet netiks iekļauti jau minētie Google servisi. Pagaidām nav zināms, kā tieši Huawei grasās atrisināt Google servisu neesamību.

Reklāma

16
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RmxdigitalkwilsAndrejsKristaps Skutelis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Madara Saule
Viesis
Madara Saule

Maps ir vienīgais, par ko būtu kreņķis – pārāk pierasts. Viss pārējais ir sūds, jo priekš gmail ir citas, labākas lietotnes; chrome – so so, bet pietrūks sinhronizācijas. Bet vidējam eiropas patērētājam, tas, protams, būs pamatīgs aplauziens.

wils
Viesis
wils

Maps vēl var aizvietot, bet lielākā daļa sociālo tīklu un messendžeru ir piesieti “Google Play services”, kas bez gūgles nestrādā.

tutyrutyu
Viesis
tutyrutyu

To nevar “apiet” sagatavojot lietotni, kas uzstādīs visu google drazu? Kā kkāds gapps.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Tagad Huawei varēs eksperimentēt ar visādiem veidiem, kā apiet šo ierobežojumu.

Krotow
Viesis
Krotow

Ķīniešu telefoniem apkārt staigā GApps Installer aplikācija ar ko varēja uzlikt minimāli nepieciešamo Google šņagu un pēc tam atlikumu pieinstalēt no Play. Pats esmu izmantojis, bija labi, jo nevajadzēja instalēt servisus un aplikācijas, ko nekad neesmu lietojis. Huawei lai lieto to pašu.

wils
Viesis
wils

Nekur nekas nestaigā.. Sen jau pieejami https://opengapps.org/ , bet uz Huawei/Honor telefoniem to neuzlikt, jo noslēgts bootloader (Huawei pirms gada slēdza savu servisu).

digitalk
Member
digitalk

ja varēja slēgt, tad var arī atslēgt ;) paskatīsimies, cik ļoti Huawei ir iespiests stūrī, un cik ļoti tam gribēsies būt pretimnākošam…

digitalk
Member
digitalk

Huawei neko nevajag eksperimentēt, pietiek nolaist cenu. pārējo atrisinās peļņas kārie internetveikali un googles drazas antientuziasti no xda.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Mja, tev visdrīzāk ir taisnība. Cilvēki ir gatavi lietot visādus brīnumus, ka tik sanāk nopirkt lētāk.

digitalk
Member
digitalk

ne tikai. man Huawei telefoni nekādas sevišķas simpātijas neizraisa, bet ja kompānija izlaidīs midrange bez iebūvētās un neizvācamās google drazas, tad es nopietni apsvēršu tos pie nākamā pirkuma.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

OK, Google drazas vietā ķīnieši ieliks savu drazu. Tā būs labāk?

digitalk
Member
digitalk

cik Huawei telefonos, kas paredzēti Eiropai tu esi redzējis ķīniešu drazu?
kāpēc lai viņi to liktu, ja grib šeit kaut ko notirgot?
un ja tu nolēmi dēvēt par drazu kārtējo firmas appstori, tad varbūt sāciet Kursorā likt mīnusus visiem Samsungiem un Appliem par to.

wils
Viesis
wils

Huawei App store vēl tāls ceļš ejams lai sasniegtu Amazon Appstore, F-Droid vai APKMirror līmeni..

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Nu ko, jācer ka cena būs super laba, jo tad var ņemt. Pasaulē pilns ar gudriem prātiem kā Google servisus salikt uz jebkura telefona, bet parasts patērētājs to nedarīs.

Andrejs
Viesis
Andrejs

Telefons domāts lai sazvanītu tevi un kādu citu,
Es vispār laprāt lietotu piemēram nokiju 1600
Zona laba un batareja nedēļu tura un nevaig ne kameras ne aplikācijas un maksā 15 eiro jauns

Rmx
Viesis
Rmx