Reklāma

Vinila plates apsteidz CD ieņēmumus pirmo reizi kopš 1986. gada

Jaunākie raksti

Mūzikas ieraksti CD formātā vairs nav aktuāli, jo visi pāriet uz digitālu datņu uzglabāšanu cietajos diskos un mūzikas straumēšanu. Tiek ziņots, ka šajos pārmaiņu laikos vinila plates spējušas ne tikai saglabāt savu vietu, bet pat uzstādīt negaidītus pārdošanas rekordus.

Tiek lēsts, ka pirmo reizi kopš 1986. gada ieņēmumi no vinila pārdošanas pārsniegs CD pārdošanas ieņēmumus. Jā, CD vēl arvien tiek pārdoti lielākos apjomos, bet vinila plates nodrošina augstākus ienākumus.

2019. gada pirmajā pusē ienākumi no vinila pārdošanas bija 224.1 miljons dolāru, kamēr CD pārdošanas ienākumi bija 247.9 miljoni dolāru, bet CD pārdošana krīt, kamēr vinils tikai turpina audzēt pārdošanas apjomus. Līdz šī gada beigām vinila ienākumi būs pārsnieguši CD pārdošanas ienākumus.

Avotseteknix
Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Kopš masas pārgājušas uz mūzikas klausīšanos no Spotify un YouTube, CD mūzikai vairs nav aktuāli. Plates izdzīvo kā nišas produkts.

Alternatīvais virsraksts – CD pārdošana pirmoreiz nokritusies līdz vinila plašu apjomiem!

Tiesa, visi manis pirktie pēdējie ~ 20 albūmi ir vinila formātā ;)
Labi mūziķi arī taustāmā formātā tagad kā primāro izdod vinilu.

Kur jus perkat vinila plates?

jēdzīgākie cipari ir discogs.com vai indie leiblu (fat possum records, sub pop, domino, utt.) mājaslapās. vecās plates ar normālu apjomu ir lāčplēša ielas fotoveikalā (pretī rdmv), vai uz brīvības ielas netālu no artilērijas ielas.

Tā ir, tagad norma – vinils

Pirms 20 gadiem tāpat runāja tikai tad vinila vietā bija Sony minidisc . Bet CD kā nemirst tā nemirst . Vismaz atsevišķos mūzikas žanros cilvēki pērk CD ( hard rock , heavy metal , jazz , klasiskā mūzika ) . Pie tam Japānā CD pārdošana iet uz urrā . Un plus vēl tiek tirgotas kasetes . Par agru svinēt streaming servisu uzvaru !!!

Reklāma
Reklāma
Reklāma