NASA uzlabojusi Starptautiskās kosmosa stacijas interneta pieslēgumu, kas sasniedzis 600 megabitu ātrumu, tādējādi vairāk nekā divas reizes pārsniedzot līdz šim kosmosa stacijā pieejamo interneta ātrumu. Vilinoši?

Diemžēl nav izstāstīts par kosmosa pētnieku privātajiem interneta izmantošanas paradumiem – kurš tur augšā skatās Netflix 4K filmas.

Starptautiskās kosmosa stacijas interneta pieslēgums tiek realizēts ar vairākām jaudīgām antenām uz Zemes. Te nu gan 5G pretinieki varētu sākt satraukties par iespēju uzvārīt ūdeni antenu tiešā tuvumā ;)

Tiešsaistes spēlītes Starptautiskās kosmosa stacijas iemītnieki spēlēt vis nevarēs, jo ping ir aptuveni sekunde. Pie mums uz Zemes normāls ping ir aptuveni 2 līdz 5 milisekundes (spēlītēs šis rādītājs ir augstāks, bet ne jau sekundēs mērāms).

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Sakaru ātrums visticamākais plānots ar rezervi nākotnes zinātniskajiem projektiem, kur eksperimenta rezultātu datu apjoms mērām terabaitos. Gan jau ka sakaru protokolā paredzēts izmantot arī liela izmēra paketes, tāpēc sekundēs mērāms pings nav nekas briesmīgs.

Arturs Gabliks

Ātrumu nemēra megabaitos

digitalk

tu iepostēji 9 min. atpakaļ. jau izlaboja uz megabitiem vai arī tu fleitē?

Astro

Es, piemēram, mēru MB. Nafig man tie simti un tūkstoši bitu?

digitalk

vari mērīt virtuves mēbeles kilometros un kartupeļus veikalā tonnās, kas tev liedz.

Reinis Rozitis

> Pie mums uz Zemes normāls ping ir aptuveni 2 līdz 5 milisekundes

Tāds savdabīgs apgalvojums, jo pie mums uz Zemes pa okeānu (Eiropa – Amerika) pings ir ~200ms (izriet no gaismas ātruma optiskajā šķiedrā/stiklā ~6000km + pļurzuļiem pa vidu), bet ja nu ar to domāts līdz savam mikrorajona provaiderim, tad, protams, savādāk..
SKS savukārt lidinās ap ~400km – ja kādā brīdī izdomās ieviest kosmosa liftu (space elevator) vai LCRD (bliezīs pa tiešo ar lāzeru), būs arī 2ms ;)

https://www.nasa.gov/directorates/heo/scan/opticalcommunications/lcrd/

digitalk

runājot par gaismas ātrumu atgādināji man stāstu par 500 vai biki vairāk jūdžu epastu :D

LAN

Nez kādēļ tik liels ping 🤔. Ganjau līdz ar Starlink internets paliks vēl ātrāks.