Beidzot aplēsti Android viedierīču ražotāji, kuri ir visaktīvākie atjauninājumu izsūtītāji. Šis beidzot ir jēgpilns tops, kas parāda, cik kurš ražotājs ir slinks.

Tīmekļa datu izpētes uzņēmums Counterpoint izvērtējis datus no 2018. gada trešā ceturkšņa līdz šī gada otrajam ceturksnim, vērā ņemti viedtālruņi, kas iznākuši 2018. un 2019. gadā. Topa pirmajā vietā ir Nokia ar 96% modeļu, kas saņēmuši Android 9 Pie operētājsistēmu, tam seko Samsung ar 89%.

Xiaomi un Huawei arī ir vairāk nekā 80% viedtālruņu ar Android 9 Pie, bet pēc tam nāk Lenovo, Oppo un Vivo ar jau būtiski zemākiem atjauninājumu piegādes rezultātiem.

Nokia spējusi pusi no viedtālruņu modeļiem atjaunināt pusgada laikā pēc svaigākās Android versijas iznākšanas, kas arī ir vērā ņemams rezultāts. Citiem ražotājiem nav veicies tik labi – tikai Xiaomi un Lenovo 12 mēnešu laikā pēc Android Pie iznākšanas spējuši piegādāt operētājsistēmu aptuveni 50% no izlaistajiem viedtālruņiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis Rozenšteins

Cepuri nost Samsung un Huawei, jo piegādā atjauninājumus ar visu viņu pašu veidoto UI. Nokiai nekas diži daudz tajā jomā nav jādara, jo izmanto praktiski tīru android.

wils

Es īsti nepiekristu jūsu apgalvojumam. Ņemot viena telefona modeli, tās dzīves laikā tiek izmantoti dažādu piegādātāju tehniskie risinājumi. Piemēram, kameras modulis var mainīties no viena un tā paša piegādātāja un pie katras izmaiņas mainās līdzi dotie draiveri. Tas pats ar ekrāniem, šleifēm utt. Līdz ar to, teikt, ka nomainot tikai kodolu (ņemot vērā Android specifiku) jānomaina visi draiveri, kas izmantoti modeļa dzīves cikla laikā.

geksis

daļēji taisnība, bet salīdzinoši, samsung un huawei, kā arī citiem ražotāji ar savām saskarsmēm, ir jāizdara viss tas pats, kas tiem, kam nav savas saskarsmes un vēl jānoslīpē saskarsme.

wils

Piekrītu, bet nu Samsungam un Xuawei ir krietni vairāk R&D centru, kā Nokia.

digitalk

redzot kādu “vēsturi” Nokia turpina uzturēt rodas iespaids, ka viņi maksā par draiveru izejas kodu un paši pielabo. zinu, ka izklausās nereāli :)

geksis

es drusku nesapratu, šajā statistikā ir tie tālruņi, kas izlaisti šajā laika posmā, vai bijuši aktīvi?
un kur palikuši pixeļi?

K. Johansons

Var jau piegādāt laicīgi atjauninājumus un vēl visādus labumus. Bet Nokia lielākā problēma ir tā, ka viņi nav uzķēruši vilni, viņi nespēj uztaisīt konkurētspējīgu telefonu vidējā segmentā un augstāk, par budžeta segmentu nezinu. Lieku cerības uz 2020. gadu. Nokia saņemies agrāk taču varēja – tad gan īpašnieks bija cits :))

digitalk

> viņi nespēj uztaisīt konkurētspējīgu telefonu vidējā segmentā

diezgan žirgts apgalvojums, bet bez reāla seguma. cilvēki pērk, tātad ir konkurētspēja.

LAN

Sony nav konkurētspēja, jo nespēj piegādāt atjauninājumus, piedāvāt labas kameras un remontu vienkāršums arī apšaubāms.

Renars

Nepiekrītu pirmie Android saņem Google telefoni

Remarx

Aizvakar saņēmu atjauninājumu un šodien vēl viens mikropačs ir klāt un tas viss Huawei telefonam. Man paziņam bija 2 Nokia aparāti un abiem identiska problēma Sakumā pleķis displejā labējā malā un vēlāk displejs nojūdzas vienkārši. Telefons nav mests vai citādi bojāts. Lūk vīlās cilvēciņš šajā firmā.

soutaa

89 percent of Galaxy devices sold in the last 12 months come with Android Pie, but that number falls to a measly 23 percent when talking about all Samsung phones currently in circulation. Nokia comfortably leads the latter rankings as well, at a mind-blowing 94 percent, followed by Xiaomi with 62 percent, Lenovo with 52, and Huawei with 40 percentage points.

*OnePlus is unfortunately excluded from the report, which focuses on the world’s ten largest smartphone vendors*

Nedaudz saprotamāk.