Sanfrancisko izvietotā tīmekļa kamera FogCam tiek uzskatīta par vecāko tīmekļa kameru, bet paziņots, ka FogCam tīmekļa kamera tiks atslēgta augusta beigās pēc 25 gadu darbības. Tīmekļa kamera darbojusies gandrīz bez pārtraukumiem kopš 1994. gada.

Tīmekļa kameras īpašnieki paziņojuši, ka FogCam tiks atslēgta, jo vairs nespēj piedāvāt labu skatu uz pilsētu, kā arī Sanfrancisko Universitāte, kur kamera izvietota, ieteikusi to pārlikt citviet.

FogCam 25 gadu darbības laiks pārspējis Kembridžā uzstādītu tīmekļa kameru, kas darbojās kopš 1993. gada. Kembridžā uzstādītā kamera filmēja kafijas aparātu, lai varētu attālināti uzzināt, vai kafija vēl ir pieejama. Kafijas kameru nācās atslēgt, jo nebija iespējams vairs uzturēt tās programmatūru.

Šobrīd viena no populārākajām tīmekļa kamerām ir Abbey Road gājēju pārejas kamera Londonā, kas filmē ikonisko vietu no The Beatles albuma ar tādu pašu nosaukumu vāka vizuālā noformējuma. Neesmu nekāds dižais šo mūziķu fans, bet man daudz labāk tīk albums Revolver un pat Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
shpats

Hahah, lasīju rakstu un visu laiku biju pārliecināts, ka titulbilde ir tās webkameras skats.. Vēl nodomāju – kāpēc tik labu webkameru jāslēdz ārā? :) Un tad bija šoks ar pēdējo bildi.. :)