No šī gada 22. augusta lietotājiem pieejams uzņēmuma “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” radītais karšu pārlūka BalticMaps jaunais risinājums. Viena no būtiskākajām jaunā risinājuma izmaiņām ir interešu punktu interaktīvais slānis, kas lietotājiem ļauj ielūkoties tajos kartes datu slāņos, kas agrāk nebija pieejami aplūkošanai vai bija skatāmi tikai papīra kartēs.

BalticMaps karšu pārlūks, kas iemantojis popularitāti ar informatīvajiem un aktuālajiem karšu klājumiem, labām vietu meklēšanas iespējām, drošu ceļu maršrutu izvēli un sastrēgumu informāciju Rīgā, piedzīvojis jaunas paaudzes risinājumu. BalticMaps jaunās versijas atšķirības pamanāmas pilnveidotā dizainā, taču būtiskākās izmaiņas saistītas ar tiešsaistes servisu ātrumu un funkcionalitāti. Piemēram, jaunajā versijā daudz jaudīgāka ir maršrutu veidošanas iespēja – tā ir ne vien ātrāka, bet arī ērtāka lietošanā.

Mareks Kilups, uzņēmuma “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” ģeotelpisko risinājumu biznesa virziena vadītājs: “BalticMaps attīstām, lai tas kļūtu lietotājiem ērtāks un vēl noderīgāks. Ilgi un rūpīgi strādājot, nodevām izmēģināšanai karšu pārlūka BalticMaps testa versiju. Jaunā versija jau lietotājiem ir radījusi interesi – saņēmām un īstenojām vērtīgas atsauksmes, arī ieteikumus. Tehnoloģijas, kas ir pieejamas karšu pārlūkā BalticMaps, ir izmantojamas arī citos risinājumos neatkarīgi no tā, vai tos izstrādā mūsu uzņēmums, vai mūsu tehnoloģijas ir tikai elementi citu uzņēmumu veidotās IT izstrādēs.”

Karšu pārlūkā starp karšu klājumiem iekļauta arī jaunā vektoru karte, kas izstrādāta galvenokārt mobilajām lietotnēm, taču šajā risinājumā lieliski sader ar otru vektoru datu slāni – interešu punktiem. Tāpat kā iepriekš BalticMaps lietotāji var veikt adrešu vai vietu meklēšanu, plānot maršrutu, iegūt informāciju par satiksmi un sastrēgumiem. Meklētāji ir papildināti ar virkni jaunu datu slāņu – tagad iespējams atrast arī uzņēmumus, apskates vietas un citus interešu punktus. Savukārt līdzšinējā BalticMaps risinājuma reģistrēto lietotāju sadaļa ar iespēju uzglabāt un rediģēt savus lietotāju objektus nav saglabāta jaunajā risinājumā.

BalticMaps interneta karšu pārlūkā nodrošināta iespēja kartē mērīt attālumus, atzīmēt punktus vai nosūtīt uz e-pastu izvēlētu kartes saiti. Risinājumā saglabāta iespēja ziņot par labojumiem kartēs, kas karšu veidotājiem sniedz informāciju precīzu un aktuālu datu uzturēšanā.

Lietotājiem pieejama arī karšu pārlūka BalticMaps mobilā lietotne Android un iOS operētājsistēmās.

“Karšu izdevniecība Jāņa sēta” ir kartogrāfijas un ģeotelpisko datu pakalpojumu līderis Baltijā. Uzņēmums aktīvi realizē uz attīstību vērstus ārējā finansējuma piesaistes un pārrobežu sadarbības projektus. Uzņēmums savu izaugsmi redz ne vien Latvijā, bet arī eksporta tirgos Ziemeļeiropā un citur.

2019. gadā uzņēmums realizēja nozīmīgu ģeogrāfisko informācijas tehnoloģiju projektu Maltā, radījis piecu izdevumu sēriju – kartes un ceļveži par Kungsleden pārgājienu taku Zviedrijā – sadarbībā ar uzņēmumu Norstedts Kartor. Šajā gadā Latvijas un Igaunijas pārrobežu projektā pabeigts arī ģeotelpisko pakalpojumu portāls GeoDataHub (www.geodatahub.eu).

Reklāma

8
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Kristaps SkutelisdigitalkJuris ŪdrisAstroUldis M. Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Madara Saule
Viesis
Madara Saule

Kruta!

digitalk
Member
digitalk

interešu punkti tādi savdabīgi:
— nekur nav atrodama leģenda, daudziem klāt nekas nav pierakstīts;
— varētu domāt, ka vektoru kartei ar vektoru interešu punktu slāni vajadzētu sakrist precīzi, bet, piemēram, Ģertrūdes ielas sabtransporta abas pieturas atrodas vienā ielas pusē.

nez kas sagaida maršrutu plānošanā…

Madara Saule
Viesis
Madara Saule

toties ir korekta māju adresatūra. kad kaut kas jāatrod liela kvartāla viducī, gūgles kartes nepalīdz.

Uldis M.
Member
Uldis M.

Nevajag pat kvartālus, ar jaunākām privātmājāu adresēm arī google grēko… Kāreiz nesen bija darīšana ar īpašumu adrešu meklēšanām pēc norādītajām adresēm, un google maps daudzos gadījumos norādīja nepareizas vietas.

Astro
Viesis
Astro

Priekš tam ir kadastrs.lv. Ielāde telefomā un sapratīsi kur atrodies.

digitalk
Member
digitalk

nevajag jaukt vienā čupā dažādām lietām paredzētus risinājumus. piemēram, neviena vietējā piegādes kompānija labprātīgi neliks divas dažādas programmas, lai kurjers varētu nonākt pareizā galapunktā un tāpēc lieto «Jāņa sētas» piedāvāto komplektu. otru karti ar māju numuriem esmu atceros tikai «Latvijas Tālrunim» iekš zl.lv

Juris Ūdris
Viesis
Juris Ūdris

Vienīgā navigācija, kas man ir patikusi un ir pietiekami precīza, tad priekš Android ir Here. Žēl, ka ābolam to nevar uzstādīt.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kā tad nevar? Var. Tagad to sauc par HERE WeGo: https://itunes.apple.com/app/id955837609?mt=8