web analytics

Kuras lietotnes rudenī pārstās darboties līdz ar macOS Catalina atjauninājumu?

Jaunākie raksti

“Telegram” – nozīmīgs spēlētājs saziņas servisu tirgū. Ko tas piedāvā un kādi riski?

"WhatsApp" nesenais paziņojums par to, ka lietotājiem savi dati jānodod "Facebook" vai arī par šo saziņas servisu var aizmirst,...

Pirmoreiz gūts ieskats, kā izskatās “Tesla” jaunā bateriju pakas struktūra

Medijam Electrek izdevies iegūt pirmo ieskatu jaunajā "Tesla" bateriju pakas dizainā, kas darbinās uzņēmuma nākotnes mašīnas. Pagājušā gada rudenī "Tesla" prezentēja...

Netflix testē telpisko skaņas atbalstu Apple AirPods Pro un AirPods Max

Beidzot gaidāma kāda jēga no Apple AirPods Pro un AirPods Max dārgo austiņu telpisko skaņas (spatial audio) atbalsta -...

“Porsche” publicē attēlus, kas liecina par papildinājumu “Taycan” modeļu saimē

Vācu autoražotājs "Porsche" publicējis tumšu attēlu, tādā veidā liekot noprast, ka tas gatavojas jauna "Taycan" modeļa prezentācijai. Šobrīd gan...

Android 12 varētu ieviest Hibernation iespēju reti izmantoto lietotņu “saspiešanai”

Android Open Source Project komanda strādājot pie jaunas Hibernation iespējas, kas ļaus samazināt lietotņu aizņemto vietu viedierīces atmiņā. Pagaidām...Vēl pagājušā gada WWDC Apple paziņoja, ka macOS Mojave operētājsistēmas versija būs pēdējā ar atbalstu 32-bitu lietotnēm. Nevienam nebija pārsteigums, ka Apple tiešām rudenī gaidāmās macOS Catalina operētājsistēmas izziņošanas laikā vēlreiz atgādināja, ka macOS Catalina sadarbosies tikai ar 64-bitu lietotnēm.

Lielākās, populārākās un gana dārgās lietotnes jau saņēmušas vai saņems atjauninājumu ar pāreju no 32-bitiem uz 64-bitiem, bet liels jautājums ir par gana populārām, bet daudz mazāka budžeta vai bezmaksas lietotnēm.

Vecākas A dobe un Microsoft lietotnes ir 32-bitu, bet aktuālās versijas abi giganti ir atjauninājuši ar visu 64-bitu atbalstu. Creative Cloud un Microsoft Office abonētājiem nekādas problēmas neradīsies.

Kā pārbaudīt, kuras lietotnes jau atbilst macOS Catalina operētājsistēmas prasībām?

  1. uzspied Apple ikonu augšējā kreisajā ekrāna stūrī
  2. uzspied About this Mac
  3. System Report… 
  4. izvēlies SoftwareApplications
  5. tevi interesē kolonna 64-Bit (Intel)

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Emīls Dārziņš

Es apsveru iespēju downgradoties atpakaļ uz Mojave, dēļ visiem šiem jokiem.

Jānis Rozenšteins

Šitie joki man ir iemesls pagaidām par Catalina nemēģināt. :D

Jānis

Paskatījos un tikai 2 lietotnes, kur abas ir pašu apple ražojums un kur vienai ir blakus tieši tāda pati versija, kura strādā uz 64 bitu, tā tad reāli tikai viena apple aplikācija “nestrādās” kaut kāds InkServer.
Interesanti cik reālā ir tā problemā, kas neinstalē sazin kādus draņķus.

Krotow

Vienam draņki, citiem darba programmas. Visu līdz šim MacOS lietošanai sarakstīto no 32-bitiem diemžēl neportēs. Vēl jo vairāk, ja izstrādātāji jau sen nozuduši kāpostos.

Būs tas pats stāsts kā bija ar specifisku DOS un vecām Windows versijām paredzētu programmatūru, kur cilvēkiiem nācās dancot ar tamburīnu, uzturot megaarhaiskus dzelžus 20 gadus pēc to oficiālās miršanas beigām.

Renārs Dobkevičs

Un tie nabaga cilvēki par dosbox, vmware, virtualbox etc. neko nezināja, ja.

Krotow

Varbūt arī zināja. DOS gadījumā daža laba no specprogrammām caur virtualizācijām strādā čābīgi vai nestrādā nemaz. Un nav arī ka veco programmu lietotāji principā nevēlas pāries uz jaunākām programmām. Taču pāreja prasa papildus laiku apgūšanai un izmaksas ieviešanai, kas ne vienmēr ir uzreiz pieejami. Vispār atbilde bija par to, ka visu kādreiz sarakstīto nolamāt par mēsliem ir vismaz neapdomīgi.

digitalk

>> megaarhaiskus dzelžus
> par dosbox, vmware, virtualbox etc. neko nezināja, ja

un ISA interfeisa karti tu kur iespraudīsi?

Jānis

Tu pats personīgi lieto kādus must have appus, kuriem nav alternatīvas? Tīri intereses pēc.
Es kā izstrādātājs lietoju tikai mainstream lietas, un neredzu nepieciešamību lietot kaut ko vecu. Es pat reāli nezinu kur es varētu atrast kaut ko, kas būtu 32 bitu un ko es varētu izmantot darbam.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: