Google pēdējos gados cenšas dažādos veidos izskaust no Android ierīcēm ļaunatūru, bet tas īsti vēl neizdodas. Google pat iebūvējusi Play veikalā Play Protect aizsardzību, kas ik pa laikam pārskenē viedtālruņa lietotnes, tomēr izrādās, ka Play Protect ir ļoti vāja aizsardzība.

Austrijā bāzēts tehnoloģiju drošības uzņēmums AV-Comparatives veicis 3601 APK datnes (tās visas bija inficētas ar dažādām ļaunatūrām) pārbaudi ar Bitdefender, Avast, Avira, AVG, F-Secure, Kaspersky, McAfee un G Data, visas minētās antivīrusu lietotnes atpazina 99.9% no ļaunatūras, kamēr Play Protect uzrādīja būtiski zemākas spējas atpazīt ļaunatūru.

Google Play Protect atpazina tikai 83.2%, tātad cauri tika palaistas aptuveni 605 dažādas ļaunatūra, kas ir visai biedējošs apjoms. Turklāt no 500 “tīrām” APK lietotņu datnēm Google Play Protect paspēja 28 APK datnes nosaukt par inficētām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

kāpēc jādzejo pasakas? Play Protect nav radīts, lai “izskaustu no oficiālā Android lietotņu veikala Google Play ļaunatūru”. oriģinālrakstā nav tāda uzsvara. zarazņiki, ar kuriem testē AV nenāk no gūgles veikala.

tas ir bezmaksas AV, tik pat sūdīgs vai efektīvs, kā m$ Windows Defender risinājums logos.

Kristaps Skutelis

Google par šo risinājumu raksta šādi: Google Play Protect is Google’s built-in malware protection for Android.

Tātad, tas ir rīks ar kuru Google vēlas savest ieviest kārtību uz visām Android ierīcēm, kurām ir piekļuve Google servisiem.

digitalk

neredzu pretrunas ar manis rakstīto.

Kristaps Skutelis

Tad es nesapratu tavu komentāru. Ko tu ar to gribēji pateikt? Ka Google Protect nav paredzēts, lai cīnītos ar drazām, kas ir Google Play veikalā, bet gan gala iekārtās?

Centis Ābele

To, ka tās 3601 apk inficētas nav no google play, bet no torrentiem?

digitalk

tieši tā, Play Protect ir cīņa ar ‘ļaunatūru’ galaiekārtās. atreferējot oriģinālu klāt ir pielikta cita, manuprāt, faktiem neatbilstoša jēga.

Kristaps Skutelis

Nu realitāte ir tāda, ka sliktas aplikācijas ir gan Google Play veikalā, gan ārpus tā. Bet es piekoriģēju raksta sākumu, lai ir korektāka informācija, ka Google Protect pamatā rūpējas par drošību pašās ierīcēs.