Microsoft iekūlies ķezā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas interpretēšanu, kas licis Vācijas privātuma aizsargiem liegt skolās izmantot Windows 10 operētājsistēmu un Office 365 programmatūru.

Microsoft privātuma problēmas saistāmas ar no Windows 10 iegūtiem datiem, kas tiek pārsūtīti uz Microsoft serveriem. Microsoft saņem dažādus datus no lietotnēm par to darbību, bet tāpat Microsoft var tikt pie datiem, kas tiek veidoti lietotnēs. To skaitā var būt dokumentu saturs, e-pastu sarakstes u.tml. Office 365 dokumentus uzglabā mākonī.

Iepriekš Microsoft šāda veida datus uzglabāja Eiropā izvietotos serveros, bet uzņēmums nesen atsācis datus pārsūtīt uz ASV, kas privātuma aizstāvjiem licis sarosīties. Vienlaikus paziņots, ka arī Google un Apple tā dēvētie mākoņdatu servisi ar saņemto informāciju var rīkoties visai brīvi, nevienam par to skaidri neatskaitoties. Mākoņdatu servisu darbība nav caurspīdīga, nav zināms, kur dati nonāk un ko ar tiem pasāk lielie uzņēmumi.

Reklāma

9
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Kristaps SkutelisHirsch Saabksedolssandrisdigitalk Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
ksedols
Viesis
ksedols

Precizēšu, balstoties uzticamākā avotā (Ars Technica) https://arstechnica.com/information-technology/2019/07/germany-threatens-to-break-up-with-microsoft-office-again/ Vācijā jau ilgi bijuši stingrāki privātuma ierobežojumi attiecībā pret mākoņrisinājumiem atšķirībā no pārējās ES. Iespējams, ka VDAR (GDPR) dēļ Microsoft Vācijā pērn aizvēra savu datu centru, cerot, ka mīkstinātie ES noteikumi pasargās un pietiks ar ES esošajiem Dublinas un Amsterdamas centriem. Izskatās, ka mākoņrisinājumu nepārskatāmība no administratīvā viedokļa, tomēr vismaz vienai no 16 Vācijas pavalstīm (Hesse) likusi sarosīties skolu kontekstā, jo ir risks, ka skolēni vai viņu vecāki var atteikties lietot Office 365, likumīgi to pamatojot ar nevēlēšanos personas datus izlaist ārpus Vācijas. Tā nu centrāls lēmums, lai izvairītos no tālākiem sarežģījumiem. Arī… Read more »

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Paldies! Jā, vācieši ļoti rūpējas par savu iedzīvotāju privātuma ievērošanu un rada pamatīgas galvassāpes teju visām lielajām amerikāņu IT kompānijām. Ta ierobežojumus kaut kādus uzliek, ta sodus.

Skābene
Viesis
Skābene

Zināmā mērā tā ir atbildes reakcija uz savulaik publiskoto spiegošanas skandālu, kas atklāja vācijas kancleres noklausīšanos. Tagad Vācieši diezgan pamatoti filtrē kas notiek.

sandris
Viesis
sandris

Ne tikai noklausīšanos. Tur vēl spiegošanas softiņš arī uzpeldēja. Sākumā Spiegel tā pirmkodu no Snoudena materiāliem nopublicēja, bet Kasperskis atrada tajā sakritības ar jau Vācijā un citās valstīs atklātu spiegošanas softu. Šajā sakarā pavīdēja International Atomic Energy Agency Vīnē, Angelas Merkeles kancelejas darbinieces privātais dators un citi interesantumi.

sandris
Viesis
sandris

Manā sapratnē neatslēdzama ar vienu ķeksi telemetrija un maksas produkts nav savietojami.

digitalk
Member
digitalk

tavs atstāsts rada maldīgu iespaidu, ka Hesse vēlas glābt m$ “jo ir risks, ka skolēni vai viņu vecāki var atteikties lietot Office 365”. pavalstij nav nekādu risku, tās datu aizsardzības komisija pieprasa ievērot Vācijas likumus.

ksedols
Viesis
ksedols

Atvaino, tas nozīmē, ka izteicos neskaidri. Kā sapratu no Ars raksta, Hesse grib eleganti atraidīt MS servisus un mazināt risku, ka viņiem būs jātiek galā ar problēmām, ko var radīt pavisam leģitīmas atteikšanās lietot servisus mācību vajadzībām. Skolas visos to formātos būtu neapmierinātas.

Hirsch Saab
Member
Hirsch Saab

Žurnālistiski pilnīgāk būtu rakstam piebilst, ka Vācija, arī bez visiem šiem ierobežojumiem, IT ziņā EU valstu sarakstā nav spožā vietā.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Avots?