web analytics

Google 9. mēģinājums saziņas servisa izveidē nodēvēts par Chat

Jaunākie raksti

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G apskats – beidzot sava nosaukuma cienīgs

Samsung jau trešo gadu pēc kārtas savu populāro Galaxy S sēriju prezentē uzreiz ar trim flagmaņiem. Tas nozīmē, ka...

DeLorean atgriezīsies no nākotnes elektroauto veidolā

DMC DeLorean izskatu var mīlēt tikai tas, kurš klausās Excel sacerētas dziesmas (piemēram, Skrillex) un mākslā atzīst tikai taisnstūra...

Apple iPhone 12 var ietekmēt medicīnas ierīču darbību

Jaunais magnētu risinājums iPhone 12 modeļos ļauj ērti veikt bezvadu uzlādi un piestiprināt aksesuārus, taču jau trīs mēnešu laikā...

“Sony” negrasās iesaistīties automašīnu biznesā

"Sony" gada pašā sākumā Austrijas ceļos izmēģināja savu elektroauto prototipu "Vision-S", kas acīmredzami izskatījās tuvu gatavībai nonākt ražošanā. Neskatoties...

“Facebook” ļaus izpētīt datus par ASV prezidenta vēlēšanu reklāmām

"Facebook" nolēmis palielināt caurspīdīgumu reklāmas jomā. Vismaz kas attiecas uz reklāmām, kuras tika rādītas gan "Facebook", gan "Instagram" trīs...Google izziņojusi jaunu saziņas servisu Chat, kas jau nodēvēts par iMessage konkurentu Android viedierīcēs. Jaunā saziņas servisa pamatā izmantota Rich Communication Services (RCS) tehnoloģija, kas ir uzskatāma par SMS aizstājēju. RCS tehnoloģija izstrādāta jau pirms desmit gadiem, bet sakaru operatori to ļoti negribīgi ievieš mūsu ikdienā.

Google Chat serviss uzsāks darbību jau jūnijā Francijā un Lielbritānijā. Par citām valstīm pagaidām nav nekas zināms.

Iepriekš Google pamāžojās ar Google Talk, Google Voice, Google Buzz, Google+ Messenger, Hangouts, Spaces, Allo un Hangouts Chat.

Google Chat izmantošana iespējama ar mobilo datu pārraidi un arī Wi-Fi tīklā. Gluži kā iMessage, arī Google Chat parādīs, kad sarunas biedrs uzsācis rakstīt atbildi, pastāvēs iespēja pārsūtīt augstas izšķirtspējas attēlus un video.

RCS lielākā problēma būs saziņas šifrēšanas neesamība. Protams, jārēķinās, ka iMessage, WhatsApp, Signal, Telegram un citi saziņas servisi ne tikai piedāvā šifrēšanu, bet tiem nav nepieciešams specifisks sakaru operatora atbalsts.

Avotscnn

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Juris

Kad google sapratīs, ka ir jau nokavējuši. Ja vien ar šo, viņi nevar aizsūtīt ziņas uz whatsapp vai citiem šādiem servisiem, tad cilvēki lietos to, ko lieto citi un ienākt jaunam spēlētājam jau sadalītā tirgū ir praktiski neiespējami pat tādai kompānijai kā google, kas ir jau to parādījusi ar iepriekšējiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem.

Oskars

Vakar paradijas, pekshnji, kaa no gaisa. It kaa atjauninajums, izradas ne, laikam tas ir attaalinaati, jo nekada atjauninajuma nebija. Tikai nesapratu vai tas ir sava starp ar Android telefoniem, ja lieto messages. Jo daudzi razhotaji aizstaj ar savam. Otrs, vai pekshnji menesha beigas neparadas rekjins, ka esi sutijis mms, bet parliecinats biji ka foto tika nosutits kaa whatsapp izmantojot internetu.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: