Jūlija sākumā YouTube ir atjaunojis servisā publicējamā satura vadlīnijas un turpmāk šajā sociālajā tīklā vairs nevarēs publicēt pamācību video, kuros tiek attēlota drošu datorsistēmu apiešana, kā arī lietotāju datu zādzība. Tādējādi YouTube arvien vairāk kļūst par no realitātes atrautu izklaides satura vācelīti.

Kiberdrošības eksperti šīs izmaiņas vērtē drīzāk negatīvi, jo ne visi “hakinga” video ir vērtējami negatīvi. Eksistē plaša YouTube lietotāju komūna, kas servisā publicē informatīvus kiberdrošības video un tajos tiek apskatītas datorsistēmu uzlaušanas metodes un rīki. Tas ir tas pats vecais labais stāsts par atvērto pirmkodu, kad kopumā drošību var uzlabot, ja informācija (kods) ir brīvi pieejama visiem interesentiem un kopā var ātrāk izķert visas kļūdas.

Bet, protams, no YouTube skatu punkta šāds solis ir saprotams, jo izklaide ir droša, bet informācija ir bīstama. Pēdējos gados sociālie tīkli izjūt arvien lielāku spiedienu tajos publicētā satura sakarā un ir vienkāršāk izkontrolēt mazāku satura kategorijas, īpaši, ja tiek aizvāktas riskantākās. Bet tā kā cilvēkiem intereses ir dažādas un ne visi diendienā vēlas skatīties uz mazu kaķēnu video, ir potenciāls jauniem video servisiem, kas piedāvās saturu, kas YouTube ir aizliegts. Tiesa, radīt vērā ņemamu YouTube konkurentu ir pa zobam tikai retajam, tas mūsu “uzvarētājs paņem visu” pasaulē ir ļoti dārgs un riskants pasākums.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Janis Murnieks Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Janis Murnieks
Member
Janis Murnieks

tas protams ir slikti un kopumā nelāgs solis , kautgan no likumdošanas viedoķļa gana pamatots .heh .

iz reālās dzīves , tie “hakinga” video ar kuriem ir nācies saskārties man – ir bijuši totāls trešs un sū** uz kociņa .
jeb citiem vārdiem – pirekš kam vajag apšaubāmas kvalitātes 20 minūšu video , ja visu jēgu var izlikt pāris teksta rindiņās ???