Visiem ir labi zināms, ka Xiaomi pamatā nodarbojas ar citu veiksmīgāku uzņēmumu ideju kopēšanu. Produkti tiek izstrādāti kuplā skaitā, tehniski nav slikti un to konkurētspējīgā cena daudziem liek pievērt acis uz bezkaunīgās kopēšanas faktu.

Pēdējās nedēļas laikā intelektuālā īpašuma zādzību tik kārie rakari no Xiaomi atkal ir nospīdējuši ar savu kārtējo meistarstiķi. Redzot, ka kāda ievērojamāka kompānija ir izveidojusi visnotaļ piemīlīgus un veiksmīgus animētus emoji, Xiaomi ir izlaiduši savu alternatīvu – Mimoji. Jap, ķīnieši ir bijuši tik slinki, ka nospiests ir ne tikai animāciju dizains, bet pat produkta nosaukumā spējuši pamainīt tikai vienu burtu. Ko tas liecina par viņu intelektuālo kapacitāti?

Attēls no Gizmochina

Tomēr ar to jautrība nebeidzas. Izlaižot Xiaomi CC9 viedtālruni, ķīnieši ir savai animēto personāžu kolekcijai pievienojuši cilvēku sejiņu animācijas un kam tās ir līdzīgas? O, jā, viena burta attālumā tuvajam produktam no kura tās ir brutāli nokopētas. Tā vietā, lai izjustu kaut kādu kaunu, Xiaomi PR vadītājs Xu Jieyun publiski izteicies, ka vērsīsies pret tiem medijiem, kas izplata nepatiesu informāciju par to, ka Xiaomi savu Mimoji produktu ir nokopējuši no kāda par sevi krietni cienījamāka un veiksmīgāka uzņēmuma. Es tagad pieceļos kājās un ļoti lēnām piecas reizes aplaudēju: “Bravo, Xiaomi! Šis ir labākais veids kā iemantot cieņu mediju acīs! Bravo!”

Ja domāji, ka ar šo stāsts beigsies, tu maldies. Weibo sociālajā tīklā kāds lietotājs Luka ir pamanījis, ka Xiaomi savu jauno klonu.. tfu, produktu reklamē ar.. jā, produkta no kura tas ir nokopēts reklāmu. Skaisti, vai ne? Ķīniešu DNS laikam tiešām nav ieprogrammēta izpratne par to, ka svešu ideju kopēšana nav laba. Protams, Xu Jieyn izteicies, ka Xiaomi darbinieks ir augšuplādējis nepareizo saturu. Aha, un mēs tam tik ļoti noticējām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma

65
Leave a Reply

avatar
19 Comment threads
46 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
Guntars KdigitalkKristaps SkutelisMuldisYeah Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Edgars Topecs
Member
Edgars Topecs

Itkā Apple neko nezagtu no citiem…🙈

Yeah
Viesis
Yeah

Iespējams, bet šeit tiek runāts konkrēti par augstāk redzamo gadījumu :)
Un tur diemžēl viss ir acīm redzams – nav Xiaomi centušies lai izveidotu šo servisu pa savam. Copy paste tomēr vieglāk, tam plusā iegustot jau daudziem zināmu servisu un dizainu.

Vimba
Viesis
Vimba

Nezinu gan.. tad jau epasta servisi arī skaitās gmail kloni. Tas ir tikai smaidiņš nevis zāles pret vēzi.

Krotow
Viesis
Krotow

E-pasta servisi ar webmailu eksistēja jau pirms Gmail. Kurš kuru klonē?

Vimba
Viesis
Vimba

Tas bija abstrakts piemērs, googles ēpastu visi zin vnk.

Zutis
Viesis
Zutis

Tu taču esi klauns. Iesaku nosvērties striķī un vairāk te neko nerakstīt.

digitalk
Member
digitalk

ku augsts pseidožurnālistikas paraugs — bijuši tik slinki … pat produkta nosaukumā spējuši pamainīt tikai vienu burtu. kādus gan burtus vēl vajadzēja mainīt vārdā «emoji» kompānijai, kuras nosaukums ir 小米 (Xiao Mi), produkti Mijia, MiBand, MIUI?..

Agris
Viesis
Agris

Ja tā patiesi – kuru tas vispār interesē?

what the
Viesis
what the

Ja nav par ko rakstīt, tad nav. Mazliet centības Skū.

Nikijs Jansevskis
Member
Nikijs Jansevskis

Lasu ziņas katru dienu, īpaši tehnikas jaunumus, pārsvarā gan angliski. Tik jēlu un neprofesionāli uzceptu rakstu laikam vēl nebiju lasījis. To pat par rakstu nosaukt ir pagrūti, jo vairāk izklausās pēc blondīnes čīkstēšanas par to, ka kāda kaimiņiene nopirkusi tādu pašu topiņu. Un vēl tās tavas atbildes komentētājiem… Vnk pipec. Ievēro kkādu darba ētiku vai kā jau te kāds rakstīja – nosveries striķī. Šo to pa reizei šeit pedējos mēnešus palasīju, bet jau tad bija skaidrs ka šis saits nav nekas nopietns. Šis brīnums gan man izraisīja patiesu riebumu pret autoru un līdz ar to arī kursors.lv. Izputēt ir vienīgais… Read more »

Roberts Smitins
Member
Roberts Smitins

Skaidrs, ka šeit man veči saliks mīnusus, bet es uzskatu, ka šis ir patiešām objektīvs raksts. Es saprotu, ka Kursoristiem (gan autoriem, gan lasītājiem) Android patīk daudz labāk par iPhone. Man pašam iPhone patīk labāk. Bet, ja Apple kaut ko nosper no Android pasaules, tad man nav problēmu to atzīt. Šeit Kristaps (lai gan viņš ir Android nometnes pārstāvis) nebaidās konstatēt faktu, ka 1 Android telefonu ražotājs (Xiaomi) vienkārši brutāli ir nozadzis ideju no iOS (iPhone). Un Kursora lasītāji tā kā zīdaiņi nespēj pieņemt patiesību – Xiaomi ir 1:1nospēris ideju no iPhone. Veči, nu ir acīmredzama zādzība. To nevar noliegt.… Read more »

Roberts Smitins
Member
Roberts Smitins

Redzot komentētāju reakciju, saspiedu plusus un mīnusus pa labi un kreisi sajā rakstā, jo es esmu taisnību. Nu, kā var neredzēt acīmredzamo?! Vienīgi nav tā, ka nav lietots alus šodien. Es pat teiktu, ka diezgan daudz ir lietots. Līdz ar to īsti nesaprotu, vai saliku plusus un mīnusus tiem komentāriem kam gribēju, jo alus iespaidā varbūt sajaucu. Īsā versija: Visiem raksta autora (Kristapa) komentāriem plusi, visiem pērējiem (izņemot Krotow – tam neitrāls vērtējums) mīnusi no manis. Tā bija iecerēts un cerams, ka tā arī sanāca man. P.S. Plusi un mīnusi ir svarīga štelle (lai gan es pirms šodienas mīnusus Kursorā… Read more »

Es_pats
Viesis
Es_pats

Līdzība jau ir, bet man po, jo dabūju no Xiaomi to pašu vai ko līdzīgu par saprātīgu cenu un varu staigāt ar abām nierēm, kamēr Skutelis tikai ar vienu nieri un aizkostu ābolu.

Niks Ostrovskis
Viesis
Niks Ostrovskis

Klauns atradies, Apple par dievu uzskati, ka pat 300 eiro telefoni ir daudz ātrāki par pagājušā gada iPhone X 🤡🤡🤡

Skats no alas
Viesis
Skats no alas

:) viena no jautrākajām diskusijām, kas patīkami atsvaidzina te pārsvarā lasāmās ambiciozo jauniešu un aitī guru pašiem vien saprotamos specifiskos komentārus. Es arī nepiekrītu Kristapa ,manuprāt, kareivīgajam viedoklim par tēmu, kas principā ir nevienam nevajadzīgs s..ds, bet tas ir viņa portāls un viņš var te izpausties kā vēlas, subjektīvi, protams, kas arī ir bloga uzstādījums. Starp citu, kur palikusi apskatniece Madara, bija ļoti lasāmi apskati, kā svaiga elpa paģirainā rītā, izskatās, ka divas personības nesapratās :)

Janis Liepins
Member
Janis Liepins

Man jau šķiet, ka autors ir stingri pārcenties epitetos.
Neaizmirsīsim, ka tieši Xiaomi izgudroja (un nekopēja) ekrānu pa visu priekšu, kā arī slaiderus atjaunoja. 5G arī pirmie palaida dzīvē. Un to visu par mērenu cenu. Jāsaka, ka pārējie tieši tik pat bezkaunīgi šos nokopēja

Andrīts
Viesis
Andrīts

Drausmīgi šaura domāšana te visiem bauriem – ja dod pa lēto, pofig viss atļauts, lai tik pašam labi… Tāpēc arī Latvija ir dirsā, ka pamatā to apdzīvo intelekta neskarti ambāļi! (Jap, nolaidos līdz viņu līmenim uz mirkli)

Skābene
Viesis
Skābene

Man izskatās, ka Mimojiem ir izteikti aziātiski sejas vaibsti! Kā var sajaukt eiropieti ar Aziātu? :D
Drēbītes vienādas?Tak tāpat visas drēbes no ķīnas nāk! :)

Yeah
Viesis
Yeah

Visiem izskatās sapirkti Xiaomi… :D

Tak ir miljons dažādu veidu un izskatu kā sejiņas iespējams izveidot. Šeit uzskatāmi redzams ka Xiaomi baigi necenšas izveidot ko savu, bet paņem nokopē no kāda cita. Cmooon, nebūsim akli. :)

Un rakstā iet runa tieši par šo gadījumu, nevis – tas tur arī redz kautko kādreiz zadzis, utt.

SS...
Viesis
SS...

Runa nekur neiet !!!

Yeah
Viesis
Yeah

Haha :)

Oskars
Viesis
Oskars

Wow, brīnos cik daudz te ir tā Ķīniešu sūda aizstāvju. Ja godīgi, brīnos, kādēļ Kristapam tik daudz mīnusu, te taču acīmredzams, ka 1:1 ir nospiests viss

Janis Murnieks
Member
Janis Murnieks

1. Šā tipa emoji un pārējo trešu , pat ja man par to piemaksātu – lietotu maksimāli reti . 2. Skrupulozāk papētot bildi – tomēr var redzēt kaudzi atšķirību – citas brilles , cepures , sejas vaibsti utt . 3. Gan jau Apple ir patentējis savus emoji . Dīvaini ja tā nebūtu ( negrasos meklēt papildus info ) . Līdz ar to pieņemu , ka Xiaomi izmanto kādu “caurumu” , kas liedz Apple tagad skaļi bļaut un sūdzēt tiesā . P.S. Ja tic evolūcujas torijai , tad mēs visi esam pirmatnējā primāta nedaudz izmainīti kloni :D P.P.S. Dziedošs ekskrements tik… Read more »

wils
Viesis
wils

Xiaomi fanboji sacepušies par viņu “dievības” kritiku. Zagt NAV labi!

digitalk
Member
digitalk

Kursora fanbojs sacepies? melot arī NAV labi!
(lai nebūtu muļķīgu papildjautājumu uzreiz precizēju – rakstā minētā “nosaukuma zādzība” ir meli)

Muldis
Viesis
Muldis

Tiešām! Tāds cepiens par neko.