Kad es pagājušā gada nogalē viesojos Silīcija ielejā, ielās bieži redzēju Google māteskompānijas Alphabet paspārnē esošā uzņēmuma Waymo autonomos minivenus. Tie parasti pārvietojās bariņos pa vairākām mašīnām un bija jau pa gabalu pamanāmi pēc sensoriem, kas novietoti uz jumta. Izrādās, ka Waymo ir pirmais uzņēmums, kam tika dota atļauja uz publiskajiem Kalifornijas ceļiem izmēģināt pilnībā autonomos auto, kam pie stūres neatrodas cilvēks. Pagājušajā gadā šīs mašīnas Kalifornijā nobrauca jau aptuveni 2 miljonus kilometru.

Nupat Kalifornijas sabiedrisko pakalpojumu komisija ir devusi Waymo atļauju šajos autonomajos auto uzņemt pasažierus. Pagaidām gan no pasažieriem nerīkst pieprasīt samaksu un pie stūres drošībai jānorīko cilvēks, kas bīstamas situācijas gadījumā var pārņemt auto vadību. Pagaidām Waymo atsevišķos Silīcija ielejas rajonos (Mountain View, Sunnyvale, Los Altos, Los Altos Hills un Palo Alto) vizinās savus darbiniekus un viņu draugus.

Līdzīgas atļaujas autonomajos auto pārvadāt pasažierus Kalifornijā ir saņēmuši vēl vairāki uzņēmumi – Zoox, Autox Technologies un Pony.ai. Kopumā izmēģināt autonomos auto uz Kalifornijas publiskajiem ceļiem ir saņēmuši jau vairāk nekā 60 uzņēmumi.

Waymo pagaidām neatklāj, kad robotizēto taksometru varētu palaist komerciālā režīmā, taču Waymo One projekta ietvaros šāds serviss jau kopš pagājušā gada nogales tiek piedāvāts Arizonā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments