The New York Times, Guardian un Süddeutsche Zeitung žurnālisti ir izpētījuši, ka Ķīnas robežsargi uz valstī iebraukušo tūristu Android darbinātajiem viedtālruņiem uzstādījuši spiegprogrammatūru. Jāpiezīmē, ka tas noticis tikai iebraucot Xinjiang reģionā no Kirgizstānas puses. Šim reģionam Ķīna pievērš lielāku uzmanību un izseko tajā dzīvojošos musulmaņus.

Šķērsojot robežu, robežsargi pieprasa tūristiem nodot viņiem savus viedtālruņus un to atbloķēšanas paroles. Pēc tam robežsargi dodas prom un uzstāda lietotni, ko sauc BXAQ vai Fēng cǎi. Tā iegūst informāciju par telefonā saglabātajiem kontaktiem, ziņojumiem, zvanu vēsturi, kalendāra ierakstiem, lietotņu sarakstu, kā arī lietotājvārdiem, kas tiek izmantoti noteiktās lietotnēs. Programmatūra telefonā arī meklē norādes uz ekstrēmistu saturu, ISIS publikācijām, Korāna tekstiem u.c. Pēc tam šie dati tiek augšuplādēti uz Ķīnas serveriem analīzei.

Pēc pārbaudes robežsargiem programma ir no telefoniem jānodzēš, taču dažos gadījumos viņi to ir piemirsuši paveikt un tas ļāvis atklāt šo praksi. iPhone lietotāji nav pasargāti, jo tos robežsargi slēdz klāt pie speciālas ierīces un arī cenšas no telefoniem izgūt nepieciešamos datus.

Reklāma

5
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Kristaps SkutelissandrisKKTK Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
sandris
Viesis
sandris

SkuteļTimes varēja uzrakstīt arī par spiegprogrammatūru Latvijā. Dāvinu linku https://citizenlab.ca/2018/09/hide-and-seek-tracking-nso-groups-pegasus-spyware-to-operations-in-45-countries/

KKTK
Viesis
KKTK

Vai iebraucot Ķīnā un Kanādā tagad, ja tu robežsardzei uzrādi podziņtelefonu bez paroles, tevi vienkārši valstī neielaiž, jo tas jau ir pārāk aizdomīgi.