The New York Times, Guardian un Süddeutsche Zeitung žurnālisti ir izpētījuši, ka Ķīnas robežsargi uz valstī iebraukušo tūristu Android darbinātajiem viedtālruņiem uzstādījuši spiegprogrammatūru. Jāpiezīmē, ka tas noticis tikai iebraucot Xinjiang reģionā no Kirgizstānas puses. Šim reģionam Ķīna pievērš lielāku uzmanību un izseko tajā dzīvojošos musulmaņus.

Šķērsojot robežu, robežsargi pieprasa tūristiem nodot viņiem savus viedtālruņus un to atbloķēšanas paroles. Pēc tam robežsargi dodas prom un uzstāda lietotni, ko sauc BXAQ vai Fēng cǎi. Tā iegūst informāciju par telefonā saglabātajiem kontaktiem, ziņojumiem, zvanu vēsturi, kalendāra ierakstiem, lietotņu sarakstu, kā arī lietotājvārdiem, kas tiek izmantoti noteiktās lietotnēs. Programmatūra telefonā arī meklē norādes uz ekstrēmistu saturu, ISIS publikācijām, Korāna tekstiem u.c. Pēc tam šie dati tiek augšuplādēti uz Ķīnas serveriem analīzei.

Pēc pārbaudes robežsargiem programma ir no telefoniem jānodzēš, taču dažos gadījumos viņi to ir piemirsuši paveikt un tas ļāvis atklāt šo praksi. iPhone lietotāji nav pasargāti, jo tos robežsargi slēdz klāt pie speciālas ierīces un arī cenšas no telefoniem izgūt nepieciešamos datus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
sandris

SkuteļTimes varēja uzrakstīt arī par spiegprogrammatūru Latvijā. Dāvinu linku https://citizenlab.ca/2018/09/hide-and-seek-tracking-nso-groups-pegasus-spyware-to-operations-in-45-countries/

sandris

Jauns ir tas, ka beidzot spiegprogrammatūras uzņēmums ir iesūdzēts tiesā. Bet dāvinu jaunu linku: https://www.schneier.com/blog/archives/2019/07/us_journalist_d.html. Pretty horrible story of a US journalist who had his computer and phone searched at the border when returning to the US from Mexico. Man ir stipri vienalga, ko tur ķīnieši dara, bet ASV, kurā mūsu politiķi ļoti ieklausās, gan ir uzmanības vērtas.

KKTK

Vai iebraucot Ķīnā un Kanādā tagad, ja tu robežsardzei uzrādi podziņtelefonu bez paroles, tevi vienkārši valstī neielaiž, jo tas jau ir pārāk aizdomīgi.