Lietuvas sadzīves tehnikas un elektronikas veikalu tīkls “Topo centras” paziņojis, ka pārtrauc bezvadu interneta maršrutētāju D-Link pārdošanu, jo ir bažas, ka tie rada draudus kiberdrošībai. Šādu lēmumu “Topo centras” pieņēmis pēc tam, kad Lietuvas Nacionālais kiberdrošības centrs otrdien paziņoja, ka Taivānas uzņēmuma D-Link ražotie maršrutētāji rada draudus, jo tajos tiek izmantotas Krievijas tehnoloģijas.

Lietuvas Nacionālais kiberdrošības centrs norādījis, ka šie maršrutētāji atjauninājumiem izmanto kompānijas Yandex serverus Krievijā, un no tiem iespējams vākt datus par lietotāju uzvedību elektroniskajā telpā un atsevišķos gadījumos identificēt konkrētus lietotājus. Kiberdrošības centra paziņojumā teikts, ka pētījuma par maršrutētājiem D-Link rezultāti demonstrē jaunus un rafinētus kiberdrošības riskus, ar kuriem saskaras mājsaimniecības, kā arī mazā un vidējā biznesa sektors.

Lietuvas aizsardzības ministra vietnieks Edvīns Ķerza Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas LRT portālam teicis, ka šie maršrutētāji ir ražoti Krievijas tirgum, un, domājams, neatbilst Eiropas Savienības datu aizsardzības prasībām. Izmeklēšanu par maršrutētājiem D-Link sākusi arī Lietuvas Valsts datu aizsardzības inspekcija.

Latvijā D-Link maršrutētāju izplatība nav katastrofāla, nav novērots, ka tos plaši reklamētu veikalos vai ieteiktu ar tehniku saistāmos forumos. Viens lielais grēkāzis gan mums ir – Baltcom saviem klientiem kopā ar interneta pieslēgumu izsniedz D-Link maršrutētāju. Par paša maršrutētāja darbību sūdzēties nevar – tas ir tiešām ātrs. Bet maršrutētāja saskarne gan uzpildīta ar Yandex labumiem.

Ekrānkopija no baltcom.lv/akcija-optiskais-internets

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

9
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PumpisMārtiņšReinis RozitisunmanArtis Ābols Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Baltcom
Guest
Baltcom

Pie raksta Baltcom reklāma ar Dlink rūteri :D :D

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

;)

Vaards
Guest
Vaards

Izvēlies Latvijas preci.

Mārtiņš
Guest
Mārtiņš

… arī tad, ja esi lietuvietis :)

unman
Guest
unman

Tas, ka D-Link dzelžos tiek “tiek izmantotas Krievijas tehnoloģijas”, ļoti sasmīdināja. Vai tiešām jāpārpublicē tehniskie debīlismi? Un tā vietā, lai noskaidrotu, kāpēc ES valstīs kāds ir ievilcis Krievijas tirgum paredzētu preci ar attiecīgu firmware, visi draudzīgi ņemas zāģēt D-Link, jo tieši tāds ir ziņas efekts.

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

Ko šajā gadījumā nozīmē “tehniskie debīlismi” un kāpēc tos nebūtu jāpārpublicē? Ja reiz eksistē specifiskas firmwares konkrētiem reģioniem, tas nozīmē, ka konkrētajos reģionos pastāv kaut kādas prasības (neaprobežojoties tikai, teiksim, ar frekvenču / pārraides tīklu specifiku vai ko tādu), kurām ražotājs ir pakļāvies. Ja dažādu apstākļu dēļ iekārtās tomēr var parādītīes arī citos (mazums ko tirgotāji/pircēji dara), tad ja šāda iespēja pastāv, tad tāpat pastāv riski par šādu specifisku pļurzuļu neatbilstību (lasi kardināli savādāku izpratni, piemēram, par privātumu utt), tad ir tikai normāli, ka vietējie drošības dienesti par to brīdina (ne kā lielākoties pie mums – neko nedzirdam, neko nezinām).… Read more »

Pumpis
Guest
Pumpis

Nu gan labrīt… D-LINK ir visos laikos bijis viens no visnedrošākajiem (un sūdīgākajiem) “rūteriem” uz planētas.