Ārprāts, kā skrien laiks! Pirms diviem gadiem Samsung uz testu atgādāja iespaidīgo 49 collu īpaši plato Samsung HG90D monitoru. Tas bija ļoti interesants produkts, jo toreiz vēl nebiju nekad sēdējis pie tik plata ieliekta milzeņa. Tomēr tīri tehniski šai ierīcei bija šādi tādi aspekti, kas mani neapmierināja. Visvairāk man traucēja monitora 3840 x 1080 pikseļu izšķirtspēja. Varētu domāt, ka monitoram ir pietiekami daudz pikseļu, tomēr reāli praksē uz tik lielu displeja platību man to pietrūka – attēls bija jūtami graudains.

Toreiz tā arī nesaņēmos par šo monitoru uzrakstīt, jo gaidīju, kad Samsung šajā monitorā iestrādās augstākas izšķirtspējas paneli. Un gada sākumā Lasvegasā notikušajā CES 2019 izstādē Samsung prezentēja RG90S monitoru ar aptuveni tādu pašu dizainu un iespējām, bet uzlabotu 5120 x 1440 pikseļu izšķirtspēju. Tieši tas, kas man nepieciešams! Izteicu Samsung savu vēlmi notestēt šo jauno milzi, bet, kamēr demo ierīce vēl ceļo uz Latviju, Samsung piešķīra uz testu kādu citu monitoru. Patiešām interesantu monitoru. Samsung Space monitoru.

Šo interesanto monitoru Samsung arī prezentēja CES 2019 izstādē un tas piedāvā kādu ļoti praktisku inovāciju – uz galda praktiski neaizņems vietu. Skaties!

Pirms ķeramies pie paša monitora aprakstīšanas, vēlos vērst uzmanību uz šī produkta unikālo sadaļu – pie galda pieskrūvējamo statīvu. Tas darbojas līdzīgi kā pie galda virsmas skrūvējamās galda lampas. Zemāk attēlā var apskatīties maksimālo galda virsmas biezumu ar kuru šis statīvs tiks galā. Galda virsmu nesabojāsim, jo skavai no abām pusēm ir gumijas uzlikas. Tās arī ļaus statīvu nostiprināt pietiekami stingri, lai droši noturētu gaisā šo 4.8 kg smago monitoru.

Statīvs pie monitora tiek pieskrūvēts ar četrām skruvēm un tad smukumam to vēl nosedz plastmasas vāciņš.

Pirms liksim monitoru uz galda, apskatīsim tā piedāvātās pieslēgvietas. To nav daudz. Monitora aizmugurē izvietota barošanas pieslēgvieta, viens HDMI, viens mini DisplayPort un USB 2.0 pieslēgvieta (servisa nolūkiem). Pašam monitoram nav skaļruņu un arī USB pieslēgvietu sānā.

Kopā ar monitoru saņemsim arī interesantu HDMI kabeli (ko Samsung dēvē par Y-kabeli), kurā ir iestrādāti vadi barošanai. Respektīvi, ar vienu vadu varam gan pabarot monitoru, gan nodot tam video signālu. Forši, mazāks bardaks ap monitoru!

Monitora barošanas bloks iebūvēts ārējā adapterī, kas ir relatīvi mazs savos izmēros. Tā rozetes uzgalis var tikt pagriezts trīs dažādos leņķos un tas ļaus to pieslēgt dažādi novietotās rozetēs vai pagarinātājos. Sīkums, bet patīkami.

Saliktā un pie galda pieskrūvētā formā šis monitors izskatās šādi. Kā redzam, vadam statīva aizmugurpusē ir atstāta maza grope. Tādējādi varēsim galdu maksimāli tuvu piestumt sienai (atstarpe būs tikai tie nepilni statīva biezuma 2 cm). Glīši!

Precīzā un izturīgā kāja ļauj monitoru vistālāk atbīdītajā pozīcijā pacelt 213 mm augstumā vai arī nolaist līdz pašai galda virsmai, kad tas ir maksimāli pievilkts uz sevi. Tāpat kāja ļauj mainīt monitora leņķi vertikālā plaknē. Samsung saka, ka šis statīvs ir testēts, lai izturētu vairāk nekā 5000 salocīšanas kustības.

Ir arī daži trūkumi

Cik tad reāli praksē izpildās Samsung solījums par vietas atbrīvošanu uz galda. Jāsaka, ka salīdzinot ar visu manu iepriekš izmantoto monitoru kājām, šī monitora statīva daļa aizņem ļoti maz vietas un uz galda tiešām varu novietot vairāk mantu. Protams, līdz brīdim, kad nolaižu monitoru maksimāli zemu un tuvu pret sevi. Tad principā man tiek nozagta puse no galda platuma. Bet šāds pielietojums tiešām būs drīzāk reta parādība. Varbūt tikai tad, ka pie datora pielīdīs kāds mazāks cilvēks.

Tagad mazliet par šādas statīva pieejas trūkumiem. Es ļoti labprāt gribētu, lai monitors pa statīvu varētu šļūkāt uz augšu uz leju. Redzi, augstuma regulēšana monitoru pievelkot tuvāk sev praksē nozīmē to, ka, ja gribēsim to novietot zemāk, monitors būs jāpievelk ļoti tuvu pret sevi un tad tas uz galda aizņems vairāk vietas. Tāpat šo monitoru nevar pagriezt vertikālā stāvoklī.

Easy Setting Box programma ērtai ekrāna sadalīšanai

Brīdī, kad uz galda nonāk lielāka izmēra monitors ar gana lielu izšķirtspēju, tajā visdrīzāk vienlaicīgi gribēsim darboties uzreiz ar vairāku programmu logiem. Windows vidē ir diezgan labi realizēta ekrāna laukuma sadalīšana mazākās daļās, bet ar Samsung izstrādāto Easy Setting Box programmu varam vēl precīzāk ekrānu sadalīt vairākās daļās, kā arī veikt šo daļu izmēra pielāgojumus. Šī programma arī sapratīs, ja izmantojam uzreiz vairākus monitorus.

Ja monitoram ir pievienoti vairāki video avoti (piemēram, datori), tad tas atbalsta gan PIP (Picture-in-Picture), gan PBP (Picture-by-Picture) režīmus un ļauj vienlaicīgi attēlot abu video avotu saturu. PBP režīma gadījumā uz ekrāna tiek attēlota informācija no diviem avotiem to oriģinālajā izšķirtspējā, bet PIP režīmā varam viena avota izmēru samazināt un novietot jebkurā vietā uz ekrāna.

Monitora vadība ar vienu kursorsviru

Šo monitoru var vadīt ar labajā pusē aizmugurē novietoto vairākvirzienu kursorsviru, jeb džoistiku. Process ir diezgan intuitīvs un arī izvēlnes ir saprotamas.

Ofisa darbiem ļoti piemērots displejs

Konkrētais uz testu saņemtais modelis ir aprīkots ar 32 collu VA paneli ar 16:9 malu attiecību, 3840 x 2160 pikseļu izšķirtspēju un 60 Hz atsvaidzes intensitāti. Monitors nodrošina 250 cd/m2 spilgtumu, 4 ms reakcijas laiku (starp pelēkām krāsām) un spēj attēlot 72% no NTSC 1976 krāsu gammas. Kā redzam, šis nav veidots kā videospēlēm paredzēts monitors, tomēr nav arī tā, ka uz tā spēles nav spēlējamas.

Šim monitoram eksistē arī mazliet mazāka 27 collu versija, kas atšķiras ar zemāku 2560 x 1440 pikseļu izšķirtspēju un augstāku 144 Hz atsvaidzes intensitāti. Visādi citādi, tie ir tādi paši monitori.

Pats monitors veidots melnā krāsā, apmales ap ekrānu ir pietiekami mazas un nekaitinās nekādi spīdīgi vai citādi briesmīgi dizaina elementi. Paldies, Samsung, ka šo monitoru izvēlējāties veidot tik gaumīgu!

Dažas nedēļas  iepriekš pirms šī monitora testa, es sev nopirku jaunu 34 collu ultra plato monitoru ar 21:9 malu attiecību. Pie ārprātīgi platā ekrāna pieradu ļoti ātri un tagad katrs 16:9 monitors man šķiet savāds, jo ļoti daudz jāskatās uz augšu un leju. Tas gan varētu būt pluss cilvēkiem, kas daudz lasa tīmekļa lapas vai dokumentus, jo ekrānā salien vairāk teksta. Ultra platā monitora gadījumā tu vairāk skaties pa labi un kreisi, jo pavisam normāli vari blakus izvietot trīs programmu logus. Tā bija viena lieta, kas Samsung Space monitora testa pirmajās dienās krita uz nerva. Bet visādi citādi viss ir kārtībā ar izšķirtspēju pret šādu ekrāna izmēru un nemanīju izteiktas problēmas ar skata leņķiem, apgaismojumu vai attēla “smērēšanos”.

Samsung Space monitors ir ļoti adekvāts tīmekļa pārlūkošanas un biroja darbiem. Tāpat varēsim uz tā skatīties filmas. Tomēr 32 collu modeļa 60 Hz atsvaidzes intensitāte to padarīs ne pārāk pievilcīgu videospēļu cienītājiem, kā arī krāsu attēlojums to liegs izmantot profesionālam radošajam darbam.

Secinājumi: vietas uz galda tiešām paliek vairāk

Kopumā ļoti interesants monitors no Samsung, jo inovatīvais statīvs ļauj krietni izbrīvēt vietu zem monitora. Protams, pie noteikuma, ja mums ir kur šādu statīvu pieskrūvēt. Tā arī ir galvenā unikālā īpašība, kas Samsung Space monitoru būtiski atšķir no konkurentiem. Arī dizaina ziņā, manuprāt, šis produkts ir izdevies. Noslēdzot šo apskatu, man ir tāda sajūta, ka atkārtojas vēsture. Proti, arī šis man liekas kā pirmās paaudzes produkts un es ar interesi gaidīšu kā Samsung šo monitoru uzlabos pēc gada vai diviem. Es gribētu sagaidīt tajā vismaz IPS paneli, plašākas kustību iespējas un vairāk pieslēgvietas. Tad šāds monitors kļūtu vēl pievilcīgāks.

27 collu versija Latvijā maksā aptuveni 360 eiro un cena šķiet augsta, ja salīdzinām ar citiem šādas WQHD izšķirtspējas 27 collu izmēra monitoriem un neņemam vērā 144 Hz atsvaidzes intensitāti un VA paneļa tipu. Lētākie šīs kategorijas monitori maksā pat mazliet virs 200 eiro: AOC Q2778VQE (ap 217 eiro), Philips 272B8QJEB/00 (ap 233 eiro) vai Benq GL2706PQ (ap 250 eiro). Kad sākam meklēt pēc VA paneļa un 144 Mhz atsvaidzes intensitātes, tad opciju paliek pavisam maz un tās pat ir krietni dārgākas: ieliektie Samsung C27HG70 (ap 550 eiro) un AOC AGON AG273QCX (ap 650 eiro). Bet šiem abiem modeļiem, protams, būs “parastie” statīvi, kas uz galda aizņems vairāk vietas.

Savukārt šī monitora 32 collu versija Latvijā maksā aptuveni 470 eiro un šāda izmēra/izšķirtspējas alternatīvu nav nemaz tik daudz: LG 32UD59-B (ap 350 eiro), Philips 328P6VJEB/​00 (ap 427 eiro) vai BenQ EW3270U (ap 432 eiro). Bet arī šiem visiem ir “parastie” statīvi.

Man patika: Man nepatika:
  • Uz galda tiešām vietas būs vairāk
  • Statīvs ir stabils un drošs
  • Grope statīvā un Y-kabelis ļauj noslēpt kabeļu mudžekļus
  • Monitoram nav USB portu
  • Monitoru nevar pagriezt vertikāli
  • Es ļoti gribētu, lai tā augstumu var regulēt neliecot to tuvāk pret sevi

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments