Ķīnas un ASV izvestais tirdzniecības karš nonācis tiks tālu, ka Ķīna gatavojas atteikties no Microsoft Windows izmantošanas. Kāds tam ir pamatojums? Kiberdrošība. Un politika.

Ķīna paziņojusi, ka atteikšanās no Windows nozīmēs tikai to, ka ASV nebūs iespējas ielauzties Ķīnas militāro objektu datorsistēmās. Šāds pieņēmums ir vienlīdz aplams (vai patiess) ar ASV apsūdzībām Huawei spiegošanā. Ķīna grasoties pāriet uz kādu vietēji izstrādātu UNIX sistēmu.

Operētājsistēmas izstrāde ir tiešā komunistu partijas un Centrālās komitejas pakļautībā. Pēc ļoti līdzīga principa darbojas un varai atbild ASV kiberdrošības un nacionālās drošības iestādes. Tā ka te nekādu dižo atšķirību abu lielvaru starpā nav.

Atteikšanās no Windows operētājsistēmas Ķīnā varētu būt tieša atbilde ASV sankcijām pret Huawei. Huawei ir visai pamatīgi cietis no lieguma piekļūt Android un Windows, nav arī zināms, kā tieši Huawei varēs turpināt darbu pie viedtālruņu izveides. Ķīna gan arī vēsturiski nav bijusi maiga pret ASV sociālajiem tīmekļiem un digitālajiem servisiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Diezgan loģisks solis, jo ASV jebkurā brīdī var arī aizliegt ķīniešiem izmantot Windows.
Jāsāk jau laicīgi gatavoties!

Mārtiņš

Tā reiz pienāks diena, kad Ķīna atteiksies no Zemes un proaktīvi pārcelsies uz citu planētu, pirms tiek izraidīta.

Usinss

Ņemot vērā ķīnas tehnoloģisko attīstību utt. Vienīgie cietēji būs geimmeri, kuri nevarēs dzenāt spēles uz windows un xbox. Neaizmirsīsim, ka Xbox darbina Windows :D

Prusljix

Nedomāju, ka tas skars geimerus vai jebkuru citu mājas lietotāju. Aizliegums attieksies uz valsts pārvaldi.

And-so

Sākumā uz valsts pārvaldi, pēc tam arī visiem pārējiem. Šitas spēlē tikai par labu Ķīnai, varēs relatīvi pamatoti, savā teritorijā likt visiem atteikties no windows platformas un tikt pie daudz plašākām cenzūras iespējām.

Krotow

Ķīnas valdība nu varēs atttīstīt tālāk savu vietējo Red Flag Linux distributīvu. Vēl pasmelsies idejas no Ziemeļkorejas čomiem par to, kā aizsūtīt kur vajag visu lietotāja failu un komunikācijas analīzi un būs čikiniekā.

Andron MacBeton

Jūs tak esat neiznēsātas aitas.