Ķīnas un ASV izvestais tirdzniecības karš nonācis tiks tālu, ka Ķīna gatavojas atteikties no Microsoft Windows izmantošanas. Kāds tam ir pamatojums? Kiberdrošība. Un politika.

Ķīna paziņojusi, ka atteikšanās no Windows nozīmēs tikai to, ka ASV nebūs iespējas ielauzties Ķīnas militāro objektu datorsistēmās. Šāds pieņēmums ir vienlīdz aplams (vai patiess) ar ASV apsūdzībām Huawei spiegošanā. Ķīna grasoties pāriet uz kādu vietēji izstrādātu UNIX sistēmu.

Operētājsistēmas izstrāde ir tiešā komunistu partijas un Centrālās komitejas pakļautībā. Pēc ļoti līdzīga principa darbojas un varai atbild ASV kiberdrošības un nacionālās drošības iestādes. Tā ka te nekādu dižo atšķirību abu lielvaru starpā nav.

Atteikšanās no Windows operētājsistēmas Ķīnā varētu būt tieša atbilde ASV sankcijām pret Huawei. Huawei ir visai pamatīgi cietis no lieguma piekļūt Android un Windows, nav arī zināms, kā tieši Huawei varēs turpināt darbu pie viedtālruņu izveides. Ķīna gan arī vēsturiski nav bijusi maiga pret ASV sociālajiem tīmekļiem un digitālajiem servisiem.

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MārtiņšAndron MacBetonKrotowAnd-soPrusljix Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Skābene
Viesis
Skābene

Diezgan loģisks solis, jo ASV jebkurā brīdī var arī aizliegt ķīniešiem izmantot Windows.
Jāsāk jau laicīgi gatavoties!

Mārtiņš
Viesis
Mārtiņš

Tā reiz pienāks diena, kad Ķīna atteiksies no Zemes un proaktīvi pārcelsies uz citu planētu, pirms tiek izraidīta.

Usinss
Viesis
Usinss

Ņemot vērā ķīnas tehnoloģisko attīstību utt. Vienīgie cietēji būs geimmeri, kuri nevarēs dzenāt spēles uz windows un xbox. Neaizmirsīsim, ka Xbox darbina Windows :D

Prusljix
Viesis
Prusljix

Nedomāju, ka tas skars geimerus vai jebkuru citu mājas lietotāju. Aizliegums attieksies uz valsts pārvaldi.

And-so
Viesis
And-so

Sākumā uz valsts pārvaldi, pēc tam arī visiem pārējiem. Šitas spēlē tikai par labu Ķīnai, varēs relatīvi pamatoti, savā teritorijā likt visiem atteikties no windows platformas un tikt pie daudz plašākām cenzūras iespējām.

Krotow
Viesis
Krotow

Ķīnas valdība nu varēs atttīstīt tālāk savu vietējo Red Flag Linux distributīvu. Vēl pasmelsies idejas no Ziemeļkorejas čomiem par to, kā aizsūtīt kur vajag visu lietotāja failu un komunikācijas analīzi un būs čikiniekā.

Andron MacBeton
Viesis
Andron MacBeton

Jūs tak esat neiznēsātas aitas.