Mobilly, populārākā mobilo sīkmaksājumu lietotne Latvijā, kuru izmanto vairāk nekā 200 000 lietotāju, laiž klajā risinājumu, kas ikvienam aplikācijas lietotājam ļaus ērti un ātri ziedot izvēlētajam labdarības mērķim. Platformas izveide ir Mobilly ieguldījums sabiedrībai, ne peļņas projekts.

“Pēdējo pāris gadu laikā mūsu ikdienas paradumi ir piedzīvojuši ievērojamas izmaiņas. Ja šodien ierasta lieta ir maksājumu veikšana ar vienu pieskārienu vai kartes pīkstienu, tad kāpēc, lai ziedošana nebūtu tikpat vienkārša?” vaicā “Mobilly” izpilddirektors Ģirts Slaviņš. “Līdz šim ikvienam, kurš vēlējās atbalstīt kādu labdarības projektu, bija tikai dažas, lietošanas ziņā nedaudz novecojušas izvēles – iemest naudu ziedojuma kastītē, zvanīt uz kādu maksas numuru, nosūtīt maksas īsziņu, vai pārskaitīt ziedojumu uz konkrētās organizācijas kontu. Mēs, Mobilly, vienmēr esam par vienkāršām idejām un lietotājam ērtām tehnoloģijām, tāpēc uzdevām sev jautājumu – kāpēc mūsdienās ar vienu pieskārienu var veikt stāvvietas apmaksu vai nopirkt vilciena biļeti, bet nevar noziedot sev tīkamam mērķim? Mums arī vienmēr ir rūpējuši sociālie jautājumi, tāpēc, izmantojot savas stiprās puses, kas ir mūsdienīgu un lietotājam draudzīgu tehnoloģiju attīstība, realizējām ideju par jaunas ziedojumu platformas izveidi jau esošajā Mobilly aplikācijā.”

Reklāma

Labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta uzsver: “Arī labdarības organizācijām ir jākļūst vēl pieejamākām un jāiet līdzi laikam. Der atcerēties, ka, lai aicinātu sabiedrību ziedot, jāmeklē platformas, kur uzturas potenciālie ziedotāji. Ja iedzīvotāji ikdienā izmanto mobilos maksājumus, tad kāpēc, lai šis nebūtu ērts un parocīgs veids, kā noziedot? Mūsdienās cilvēki vēlas palīdzēt viens otram un atbalstīt dažādus labdarības projektus, grūtāk šajā straujajā laikā, kas tik ļoti piesātināts ar informāciju, nonākt līdz reālam lēmumam un darbībai. Atzinīgi vērtēju Mobilly izstrādātos risinājumus, kas atvieglo un paātrina ziedošanas procesu.”

Šobrīd aplikācijā var noziedot tādiem labdarības projektiem kā “Labestības diena”, “Dakteris klauns”, “SOS mājas jauniešiem” u.c. Tāpat Slaviņš norāda, ka Mobilly rūp ne tikai izplatītākie ziedošanas projekti, kas saistīti ar palīdzību, bērniem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, vai tiem, kuri saskārušies ar negaidītām veselības grūtībām, bet arī tādi, kuru mērķis ir uzlabot apkārtējo vidi un risināt sabiedrībai nozīmīgus jautājumus. Tāpēc platformā ir arī tādas organizācijas, kā, piemēram, “Pilsēta cilvēkiem”, “Latvijas Universitātes fonds”, vai “Emīla Dārziņa skola”, kas vāc ziedojumus koncertu zāles renovācijai u.c.

Tehniski ziedošana Mobilly aplikācijā būs tikpat vienkārša kā stāvvietas apmaksa. Veikt ziedojumu varēs sadaļā “CITI”, kā arī ar Latvijā jauno, taču Āzijā un citur Eiropā jau plaši izmantoto, QR koda maksājumu.

Meklējot biedrības, apvienības, fondus un organizācijas, kas īsteno labdarības projektus, Mobilly savu izvēli balsta sekojošos nosacījumos – tiem jābūt oficiāli reģistrētiem, ar skaidru labdarības mērķi, kā arī jāatbilst Mobilly kā uzņēmuma vērtībām, kas ir rūpes par vidi un sabiedrību, kādā dzīvojam.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments