Huawei (Huawei Technologies Co Ltd) savai aizstāvībai pret ASV patvaļu spēris visai negaidītu soli – Huawei mēģinās tiesas ceļā atcelt vismaz daļu no iemesliem, kas tiek izmantoti sankciju pamatā. Vēl negaidītāks ir fakts, ka Huawei grasās ASV uzvarēt tiesā, kas notiek pašās ASV.

Huawei grasās apstrīdēt Nacionālās aizsardzības autorizācijas likumu (National Defense Authorization Act), kas nosaka, ka ASV pārvaldes iestādes un federālās aģentūras nedrīkst izmantot Huawei ierīces un citu tehnoloģisko aprīkojumu. Huawei mēģinās uzvarēt ASV tiesvedībā, kas norisināsies Teksasas štatā. Huawei vēl martā tiesā iesniedza sūdzību par šo likumu, nodēvējot to par antikonstitucionālu un uzsverot, ka ASV Kongress nav spējis nodrošināt pierādījumus. Tagad sūdzība papildināta.

Huawei uzsver, ka uzņēmuma radītās ierīces un tehnoloģijas nerada draudus nacionālajai drošībai, Huawei nesadarbojas ar Ķīnas un citu valstu valdībām, izlūkošanas dienestiem un armiju. Huawei uzsver, ka liegumi izmantot ASV uzņēmumu tehnoloģijas ietekmē 1200 Huawei sadarbības uzņēmumus un 3 miljardus Huawei tehnoloģiju izmantotāju 170 pasaules valstīs.

Liels atspaids gan šī tiesvedība Huawei nebūs, jo noklausīšanās nolikta uz septembri. Ap to laiku jau būs iztecējis pagaidu 90 dienu termiņš, kas ļauj Huawei turpināt strādāt (saņemt Android programmatūras atjauninājumus).

Tiek norādīts, ka ASV vēlme sodīt tikai vienu uzņēmumu ir bīstams precedents.

Izskanējušas arī aizdomas, ka Huawei tehnoloģiju aizliegums ASV teritorijā varētu bez mobilajiem sakariem atstāt visai lielu iedzīvotāju skaitu. Tas būtu īpaši izteikts mazāk apdzīvotās ASV teritorijās, kur šobrīd uzstādīts Huawei ražots mobilo sakaru torņu aprīkojumus.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
točna Antiņš Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
točna Antiņš
Viesis
točna Antiņš

Ir kas sīkāk zināms par pēdējo rindkopu?