Computex 2019 norises laikā AMD svin uzņēmuma 50. dzimšanas dienu, kā arī AMD izziņojis trešās paaudzes Ryzen procesorus. Jaunie AMD Ryzen procesori būs iegādājami jau no 7. jūlija.

Jaunie AMD Ryzen procesori tiks ražoti 7 nm Zen 2 tehnoloģijā (Intel šobrīd iestrēdzis pagātnē pie 14 nm, kaut kad vasaras nogalē vai rudenī varētu parādīties pirmie 10 nm Intel procesori klēpjdatoros).

AMD Ryzen trešā paaudze sākas ar AMD Ryzen 7 3700X – 8 kodoli, 16 pavedieni, 4.4 GHz, 36 MB kešatmiņa un tikai 65 W TDP. AMD pretstatījis Ryzen 7 3700X pret Intel Core i7-9700K Cinebench R20 testos, kur AMD lolojums uzrādījis 28% pārsvaru.

Ryzen 7 3800X procesors PlayerUnknown Battlegrounds spēlē uzrādījis gandrīz identiskas spējas Intel Core i9-9900K procesoram.

Saldajam ēdienam AMD pataupījis Ryzen 9 3900X ar 12 kodoliem un 24 pavedieniem, kā arī 4.6 GHz. Ryzen 9 3900X par pusi no Intel Core i9-9920X cenas bija par 18% ātrāks Blender testos.

AMD Ryzen trešās paaudzes procesori pirmie atbalstīs PCIe 4.0 standartu.

AMD Ryzen 7 3700X maksās 329 dolārus, Ryzen 7 3800X – 399 dolārus un Ryzen 9 3900X maksās 499 dolārus.

10
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Aleksnadrs JemeljanovsKrotowIvarsSmthngJanka Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Andrejs Pavārs
Member
Andrejs Pavārs

Skaisti. Es zināju ka AMD celsies no pīšļiem un sagraus Intel

Ulvis
Guest
Ulvis

Gribēšu redzēt ,kāda būs intel atbilde AMD…

Janka
Guest
Janka

Kā daudzi eksperti zinājuši stāstīt, ka intel vēl 2 gadus neko labāku nevarēs piedāvāt, jo vevar tikt galā pat ar 10Nm tehnoloģiju. Plus cena ar kādu AMD Piedāvā savus procesorus Intel nevar, vai drīzāk negrib samazināt savu. Kaut arī ja viņi gribēs izdzīvot, tad cena būs jālaiž lejā.

Krotow
Guest
Krotow

Cīņa ar vecā softa savietojamību, vai zin. Savietojamība joprojām uzvar.

Krotow
Guest
Krotow

Nu šie jau izskatās daiļi. Ap jauno gadu būšu nobriedis upgreidam – būs no kā izvēlēties.

Smthng
Guest
Smthng

Kā jau Linuss teica – Intel tagad labi, vairs nebūs procesoru deficīts.

Aleksnadrs Jemeljanovs
Guest
Aleksnadrs Jemeljanovs

Īsumā, gaming veiktspēja tāda pati ka Intel, bet viss pārējais (foto/video apstrāde) daudz ātrāks!!! Beidzot sagaidīju labu brīdi upgreidam, kad SSD un RAM ir nokritušies jau zemāk par grīdu. Un AMD ļauj upgreidotes nemainot mātesplati. Win Win!

Ivars
Guest
Ivars

Kad šie procesori varētu parādīties Latvijas tirgu?

Krotow
Guest
Krotow

Pēc vakardienas Linus Tech Tips testiem Ryzen 7 un Ryzen 9 vnk satriec. Laba veiktspēja spēlēs, kas +/- sakrīt ar Intel procesoru ātrdarbību. Taču arhivēšanā, renderēšanā u.tml. darbos, kur liela nozīme ir procesora keša izmēram un kodolu skaitam, Intel tiek salikts vienos vārtos ar pamatīgu atrāvienu un piebeigts ar cenu. Liekot kopā mājas datoru darbam un spēlēm, tas ir kā saldais ēdiens. Izskatās pēc ātrdarbības/cenas ejošākais tautā būs Ryzen 7 3700X.

Aleksnadrs Jemeljanovs
Guest
Aleksnadrs Jemeljanovs

Jā, spēlēs 9900k ir pārāks vidēji par 6%, bet produktivitātes uzdevumos 3900x ir par 30-40% ātrāks. AMD nedaudz zaudē darbos, kuros pamatā darbinās viens kodols, taču pamatīgi sagrauj Intel ja programma māk izmantot 12+ kodolus.