Reklāma

AMD izziņo trešās paaudzes Ryzen procesorus, to skaitā 12-kodolu Ryzen 9 3900X

Jaunākie raksti

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Latviešu radītais e-velo amfībija–kemperis “Z-TRITON” piesaista 150 000 eiro un dosies sevi parādīt Eiropai

Nevarētu teikt, ka latvietim trūkst inovatīva un radoša domāšana. Patiesībā inovācijas un unikāli risinājumi atrodami itin bieži. Viens no...

Nodarbinātības valsts aģentūra darba meklētājiem un nodarbinātajiem apmaksās tiešsaistes apmācības

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsākusi jaunu mācību pilotprojektu "Nākotnes prasmju iniciatīva". Tā ir iespēja gan darba meklētājiem, gan nodarbinātajiem...

Fitbit jaunā viedpulksteņu iespēja cīnīsies pret krākšanu

Google paspārnē esošais Fitbit uzsācis cīņu pret mūžam svarīgo tēmu - krākšanu. Protams, tas jau nebūtu Fitbit, ja viss...

Dizaina veidošanas serviss Canva sasniedz 40 miljardu dolāru vērtību

Uzņēmums un digitālais serviss Canva piesaistījis jaunas 200 miljonu dolāru lielas investīcijas, tādējādi sasniedzot 40 miljardu dolāru vērtību, kas...

Computex 2019 norises laikā AMD svin uzņēmuma 50. dzimšanas dienu, kā arī AMD izziņojis trešās paaudzes Ryzen procesorus. Jaunie AMD Ryzen procesori būs iegādājami jau no 7. jūlija.

Jaunie AMD Ryzen procesori tiks ražoti 7 nm Zen 2 tehnoloģijā (Intel šobrīd iestrēdzis pagātnē pie 14 nm, kaut kad vasaras nogalē vai rudenī varētu parādīties pirmie 10 nm Intel procesori klēpjdatoros).

AMD Ryzen trešā paaudze sākas ar AMD Ryzen 7 3700X – 8 kodoli, 16 pavedieni, 4.4 GHz, 36 MB kešatmiņa un tikai 65 W TDP. AMD pretstatījis Ryzen 7 3700X pret Intel Core i7-9700K Cinebench R20 testos, kur AMD lolojums uzrādījis 28% pārsvaru.

Ryzen 7 3800X procesors PlayerUnknown Battlegrounds spēlē uzrādījis gandrīz identiskas spējas Intel Core i9-9900K procesoram.

Saldajam ēdienam AMD pataupījis Ryzen 9 3900X ar 12 kodoliem un 24 pavedieniem, kā arī 4.6 GHz. Ryzen 9 3900X par pusi no Intel Core i9-9920X cenas bija par 18% ātrāks Blender testos.

AMD Ryzen trešās paaudzes procesori pirmie atbalstīs PCIe 4.0 standartu.

AMD Ryzen 7 3700X maksās 329 dolārus, Ryzen 7 3800X – 399 dolārus un Ryzen 9 3900X maksās 499 dolārus.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Skaisti. Es zināju ka AMD celsies no pīšļiem un sagraus Intel

Gribēšu redzēt ,kāda būs intel atbilde AMD…

Kā daudzi eksperti zinājuši stāstīt, ka intel vēl 2 gadus neko labāku nevarēs piedāvāt, jo vevar tikt galā pat ar 10Nm tehnoloģiju. Plus cena ar kādu AMD Piedāvā savus procesorus Intel nevar, vai drīzāk negrib samazināt savu. Kaut arī ja viņi gribēs izdzīvot, tad cena būs jālaiž lejā.

Cīņa ar vecā softa savietojamību, vai zin. Savietojamība joprojām uzvar.

Nu šie jau izskatās daiļi. Ap jauno gadu būšu nobriedis upgreidam – būs no kā izvēlēties.

Kā jau Linuss teica – Intel tagad labi, vairs nebūs procesoru deficīts.

Īsumā, gaming veiktspēja tāda pati ka Intel, bet viss pārējais (foto/video apstrāde) daudz ātrāks!!! Beidzot sagaidīju labu brīdi upgreidam, kad SSD un RAM ir nokritušies jau zemāk par grīdu. Un AMD ļauj upgreidotes nemainot mātesplati. Win Win!

Kad šie procesori varētu parādīties Latvijas tirgu?

Pēc vakardienas Linus Tech Tips testiem Ryzen 7 un Ryzen 9 vnk satriec. Laba veiktspēja spēlēs, kas +/- sakrīt ar Intel procesoru ātrdarbību. Taču arhivēšanā, renderēšanā u.tml. darbos, kur liela nozīme ir procesora keša izmēram un kodolu skaitam, Intel tiek salikts vienos vārtos ar pamatīgu atrāvienu un piebeigts ar cenu. Liekot kopā mājas datoru darbam un spēlēm, tas ir kā saldais ēdiens. Izskatās pēc ātrdarbības/cenas ejošākais tautā būs Ryzen 7 3700X.

Jā, spēlēs 9900k ir pārāks vidēji par 6%, bet produktivitātes uzdevumos 3900x ir par 30-40% ātrāks. AMD nedaudz zaudē darbos, kuros pamatā darbinās viens kodols, taču pamatīgi sagrauj Intel ja programma māk izmantot 12+ kodolus.

Reklāma
Reklāma
Reklāma