Tā saucamais Fintech jaunuzņēmums N26 saņēmis vairākus gana skarbus aizrādījumus no Vācijas banku uzrauga BaFin. N26 acīm redzot ir problēmas ar naudas atmazgāšanas (AML jeb Anti Money Laundering) un terorisma finansēšanas kontroli. N26 pēdējā laikā pievieno arvien jaunus darbiniekus tieši AML kontrolei, bet ar to vēl arvien ir par maz.

N26 šobrīd var lepoties ar 2.5 miljoniem klientu, kas ir gana iespaidīgs rādītājs finanšu jaunuzņēmumam. Būtu jāatzīmē, ka problēmas ar naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas kontroli ir arī īstām bankām, kur AML komandās strādā ļoti liels pieredzējušu darbinieku skaits.

Banku regulators nepārbauda katru N26 vai citas bankas darījumu kontroli, tā vietā regulators pieskata banku iekšējo procedūru atbilstību likumam un to ievērošanu. Ja bankas netiek galā ar regulatora izteiktajiem aizrādījumiem, var sekot pamatīgas soda naudas un pat licences anulēšana. N26 jau apsolījis aizrādījumus novērst.

Viens no lielākajiem sodiem Latvijā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma noteikumu prasību pārkāpumiem tika 2016. gada novembrī piespriests Swedbank. Swedbank samaksāja soda naudu 1 361 954 eiro apmērā, kas bija mazāk nekā likumā noteiktais maksimālais sods.

Arī ABLV Bank tika slēgta, jo pastāv aizdomas, ka ar bankas starpniecību tika finansēta Ziemeļkorejas ballistisko raķešu programmu un arī liela apjoma nelegālās aktivitātes Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

6
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Kristaps SkutelisMammutMarks CukurberdziņšAigarsAigi Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Aigi
Guest
Aigi

Nu nebūs viegli šīm kartiņām noturēties, sitīs no visām malām.

Aigars
Guest
Aigars

Loģisks scenārijs. Ja pieņem ka šis, tāpat kā revoluc, spiež uz crypto valūtu, tad arī loģiski ka var anonīmo crypto konvertēt uz eirām.
Es tik domāju vai beigās atstās kādu no crypto valūtām, ja tomēr viņi sāks uzskaitīt visu personu identitātes. Bet tad tas nozīmētu ka viss jāsāk no gala, nea?

Marks Cukurberdziņš
Guest
Marks Cukurberdziņš

N26 nespiež uz crypto.
Ā un crypto nav anonīms – mūsdienās, vieglākais veids, kā izsekot finanses.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Nu, paga. Viena lieta ir izsekot kriptovalutu transakcijas, bet kas pavisam cits – savilkt kopā maciņu ar tā īpašnieku.

Mammut
Guest
Mammut

Par pēdējā rindkopā pausto viedokli var iedzīvoties tiesas procesā par nepatiesas informācijas izplatīšanu…padomā divreiz par šo!

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, mums jau atsūtīja draudzīgu e-pastu un mazliet pielabojām rakstu. Lai ir kārtība.