Alpine ir auto ražotājs ar sacīkšu garu, jo pirmais Alpine tika radīts kā sacīkšu auto uz Renault 4CVs bāzes. Alpine A110 radās 1961. gadā kad mazais franču auto ražotājs bija piešāvis roku ar A106 un A108 modeļiem un A110 jau bija tik attīstīts, ka kopš 1968. gada veiksmīgi uzvarēja vairākus rallijus un kopš tajā gadā arī ieguva Renault mārketinga budžetu sacīkstēm. Mazais sportiskais modelis ražošanā dažādos variantos noturējās 16 gadus un kopš 1969. gada tika ražots Dieppe ražotnē, kur Renault arī ražo savus sporta auto – Megane RS un Clio RS.  1973. gadā Renault pārpirka Alpine.

Pēc A110 nāca jauni modeļi, bet lielo izmaksu un nelielās popularitātes dēļ 1995. gadā Alpine zīmols tika slēgts.

2017. gadā Ženēvas auto izstādē tika atrādīts jaunais Alpine A110, kura vizuālais noformējums ir saglabāts vēsturiskā spēkrata līdzībā, no šī auto tika sagaidīts diezgan daudz. Nu jau tiek izmantojot modernas tehnoloģijas un auto ir veidots no alumīnija un sver tikai 1100kg, tam ir uzstādīts Megane RS 1.8 litru turbo dzinējs, bet ar samazinātu jaudu – 252 Zs un 320 Nm. Auto ir septiņu ātrumu Getrag divsajūgu ātrumkārba un šis ir pakaļpiedziņas auto.

Alpine A110 ir diezgan dārgs – sākot ar 50 tūkstošiem EUR, kas to nostāda neērtā pozīcijā pavisam tuvu Porsche 718 Cayman un Audi TT RS, kuriem ir lielāka jauda, bet arī svars, tāpēc šeit tie svaru kausi ir izlīdzināti.

Mēs ieradāmies Polijā Tor Modlin sacīkšu trasē Varšavā, lai izmēģinātu Alpine A110 un video varat īsumā redzēt, kā mums gāja.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Šitais tak Top Gear raidījuma laikā trasē nosvila kā sausu žagaru saišķis! :)