Reklāma

Džefs Bezoss ar Blue Moon sola nogādāt cilvēkus uz Mēness

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Pasaulē bagātākais cilvēks (vismaz pirms šķiršanās, kur viņa bijušajai sievai pienāksies 25% no tiešsaistes tirdzniecības uzņēmuma Amazon akcijām) tikko izziņojis, ka grasās atgriezt uz Mēness virsmas cilvēkus. Starp 1969. un 1976. gadu uz Mēness pabija 12 cilvēki, pēcāk interese (un arī finansējums) par Zemes pavadoņa apmeklējumiem izsīka.

2000. gadā Bezoss dibināja un finansēja kosmiskās aviācijas projektēšanas un ražošanas uzņēmumu Blue Origin, 2015. gadā uzsāka testa lidojumus kosmosā un plāno plāno dažādu komerciālu cilvēka lidojumu attīstīšanu nākotnē. Blue Origin šobrīd izstrādā jaunu dzinēju BE-7, ar to būs iespējams uz Mēnesi nosūtīt cilvēkus, kravas un nepieciešamo tehniku.

Blue Origin spēšot pacelt gaisā un līdz Mēnesim nogādāt 3.6 tonnas ar kravu. Tiekot strādāts arī pie iespējas pacelt izplatījumā 6.5 tonnas ar kravu.

Lai arī nekādi konkrēti datumi netiek minēti, tiek uzskatīts, ka Blue Origin grasās cilvēkus uz Mēnesi nogādāt 2024. gadā.

Blue Moon grasās būt pirmie, kas parāda, ka ar atrašanos uz Mēness var veidot pelnošu biznesu. Bezoss minēja arī iespēju no Mēness iegūt derīgos izrakteņus un veidot tur ražošanu, jo, lai no Mēness virsmas kaut ko nogādātu izplatījumā, nepieciešams 24 reizes mazāks enerģijas patēriņš. Teorētiski startēt dažādus kosmosa projektus (piemēram, satelītus) no Mēness būtu daudz izdevīgāk. Atliek vien satelītus uz Mēness saražot. Nieki!

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Roberts Smitins

Noskatījos video. Interesanti. Neizskatījās, ka tas Amazon īpašnieks pa pjaņu to visu stāstītu. Neizkatījās, ka arī jokotu. It kā ļoti optimistisks viņam skatījums uz tuvāko cilvēces nākotni. Tas labi, ka cilvēks = IR pozitīvs optimists!

digitalk

ironiski, ka Bezoss publiski apliek konkurentu SpaceX un Masku, bet savas inovācijas spēj nodemonstrēt tikai datorgrafikas multenēs, tāpēc arī video pilns ar ironiskiem jociņiem.

Roberts Smitins

Jap. Tas nu tā ir. Labu video ieliki. Paldies par linku!

DMG

Vakar tieši skatījos video par mūsu planētu un piesārņojumu, kas lidinās kosmosā. Jau šobrīd kosmosā lidinās neskaitāmi objekti, kas var uztaisīt pamatīgu caurumu kosmosa kuģī. Turpinoties viesiem šiem eksperimentiem to gružu tur paliks tikai vairāk. Nez kad kāds par šo jautājumu nopietni aizdomāsies. Citādāk izlidos kosmosā saskriesies ar kādu kosmisko kaku un ar to arī viss būs beidzies.

digitalk

spriežot pēc taviem jautājumiem, tas būs kāds pseidozinātnisko žurnālistu vai zaļo teroristu veidots video. aizdomājas jau sen un meklē risinājumus, pagaidām seko drazai un brīdina par iespējamajām sadursmēm, piemēram, SOCRATES.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: