Reklāma

Atziņas pēc pirmā programmēšanas skolas Codelex izlaiduma

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Programmēšanas skolas Codelex pirmā grupa ir beigusi apmācības, šajā trīs mēnešu periodā studenti iemācījās pamatus priekš veiksmīgas karjeras uzsākšanas – versiju kontroles sistēmas, Java, Spring, Datubāzes, testēšanu, Test Driven Development, design patterns, SOLID & Clean Code pamatprincipus, kā arī frontend pamatus. Noteikti profesionāli programmētāji teiks, ka tik lielu apjomu zināšanu nav iespējams apgūt tik īsā laika posmā – bet kopīgiem spēkiem mums visiem tas izdevās.

Šie nav kursi tikai ķeksīša pēc

Šajā laikā visiem topošajiem programmētājiem bija ļoti daudz jāmācās pašiem, kā arī jātiekas klātienē ar pasniedzējiem ~20h nedēļā. Ne visiem tas ir pa spēkam, bet nevienam nekādas atlaides netiek dotas. Šī iemesla dēļ no 20 studentiem mācības pabeidza 14.

Jau kursa vidū studenti devās uz intervijām. Bija gan pozitīvi rezultāti, gan izaicinājumi un vērtīga pieredze, bet, ņemot vērā, ka šī ir pirmā grupa – rezultāti bija ļoti labi. Vairāki darba devēji pozitīvi novērtēja mūsu studentus un astoņi no studentiem darba vietu ar solīto atalgojumu atrada jau kursa laikā. Šobrīd notiek vēl pēdējās intervijas un tiek prognozēts, ka tuvākajā laikā visi no studentiem uzsāks darba gaitas.

Codelex sniegtās zināšanas kalpos par pamatu jebkuram virzienam IT sfērā

Visu mācību laiku uzsvērām – Codelex neapmāca Java programmētājus, vai kādas citas programmēšanas valodas speciālistus. Mūsu sniegtās zināšanas kalpos par pamatu jebkuram virzienam IT sfērā. Tuvāk kursa beigām mūsu vārdi arī pierādīja sevi – viens no studentiem uzsāka darbu kā ‘Data Scientist’, un cits kā ‘.NET’ programmētājs.

Mūsu absolventi – ļoti dažādas personības – universitāšu studenti gan IT gan citās sfērās, kā arī cilvēki, kuri izlēmuši pārkvalificēties no pavisam nesaistītām profesijām. Bet viņus visus vieno viens – augsta motivācija un 100% atdeve.

Apmācības caur praktiskiem uzdevumiem

Pirmos divus mēnešus likām uzsvaru uz darba devējam nepieciešamajām prasmēm gan risinot dažādus uzdevumus, gan apgūstot teorētiskās zināšanas. Bet programmēšana nav tikai tehniskās prasmes – ļoti daudz nosaka arī komandas darbs un tā sauktie – “soft skills”. Tieši tādēļ pēdējais mēnesis tika atvēlēts projektu izstrādei komandās.

Projektu vidū bija gan studentu izveidotas, gan pasniedzēju izdomātas ieceres. Studentiem bija jāstrādā pie visām aplikācijas daļām – ‘backend’, ‘frontend’ & datubāzēm. Viena no komandām pat pamanījās nopelnīt ar sevis veidoto produktu. Problēma, kura tika risināta – kāda uzņēmuma darbiniekam, kurš atbild par reklāmām televīzijā, reizi dienā tiek iedots fails ar reklāmu secību un reklāmas no mapes datorā ir jāsakārto pareizā secībā, kas šim cilvēkam prasīja ~2h katru dienu. Mūsu studentu komanda 2 cilvēku sastāvā īsā laika periodā izveidoja vienkāršu datorprogrammu, kura to dara automātiski. Programma tika veiksmīgi nodota un tiek izmantota uzņēmuma vajadzībām.

Plāni nākotnei

Šobrīd ir vēl viena grupa, kura mācās Java valodu un tuvāko divu menēšu laikā beigs apmācības. Kā arī ņemot vērā pieprasījumu no darba devēju puses – plānojam uzsākt frontend un .NET grupas vasaras vidū.

Varam minēt, ka Codelex nākotnes plānos ietilpst kļūšana par tiltu, kas ved pie darba devēja. Tieši tādēļ nemitīgi tiek saskaņota mācību programma, kā arī atlasīti dalībnieki, balstoties uz darba devēju visaugstāk vērtētajiem kritērijiem.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Roberts

Neiespējami Latvijā nau tādas algas

Ydydyd

Mēnesi atpakaļ aizpildīju anketu, klusums, laikam nobankrotējuši

Kristaps Skutelis

Hmm, diez vai. Uzzvani viņiem un uzprasi kur atbilde. Pēc tam šeit padalies ar to, ko uzzināsi. Paldies!

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: