Reklāma

Latvijā izveidota programmēšanas skola Codelex, ko apmaksāsi no savas pirmās algas

Jaunākie raksti

Apple HomePod mini viedā skaļruņa apskats – ierīce, kas pagaidām buksē

Mana pirmā pieredze ar viedajiem balss asistentiem sākās 2020. gada sākumā, neilgi pēc tam, kad biju pievienojies Kursors komandai....

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #416 (06.05.2021)

6. maija radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Samsung Galaxy S8 turpmāk vairs nesaņems atjauninājumus

Samsung Galaxy S8 sērijas viedtālruņi ir vieni no pirmajiem Android modeļiem, kas varēja paļauties uz ilgiem drošības ielāpiem, bet...

Dienasgaismu ieraudzījusi Donalda Trampa “sociālo mediju platforma”

Marta beigās ziņojām, ka Donaldam Trampam varētu būt pašam sava sociālo mediju platforma, kas tiktu palaista tuvāko pāris mēnešu...

ASUS Zenfone 8 izziņošana gaidāma 12. maijā

Sagaidāms, ka jau 12. maijā ASUS izziņos Zenfone 8 sērijas viedtālruņus. Pagaidām vēl nav zināms, vai tiešām ASUS nodēvēs...

Programmētāji ir bijuši nepieciešami visos laikos, kad vien ir bijušas tehnoloģijas, kuras tiem jāatdzīvina, tomēr pēdējos gados to trūkums ir īpaši spēcīgi jūtams. Darba ir pāri galvai un kritiski trūkst spožu prātu, kas to var darīt. Pēc CERTUS domnīcas pētījumā atklātajiem datiem Latvijā šobrīd IKT jomā ir nodarbināti ap 20 000 profesionāļi un katru gadu tos potenciāli var papildināt nepilni 700 IT pamatstudiju programmu absolventi. Tas ir krietni par maz un tāpēc nāk talkā dažādas programmēšanas skolas un kursi.

Joprojām darbojas leģendām apvītie Progmeistars kursi un nesen Rīgā atvēries jauns intensīvu programmēšanas apmācību centrs – Riga Coding School. Rīgā ir atvērusies jauna programmēšanas skola Codelex, kas piedāvā iespēju mācīties programmēšanu bez maksas.

Codelex mēģina Latvijā iedzīvināt pieeju, kas ārzemēs jau darbojas. Proti, uz apmācībām tiek pieņemti motivēti cilvēki un tad tos bez maksas intensīvi 3-6 mēnešus apmāca. Šīs programmēšanas skolas autori norāda, ka apmācību laikā tiks saņemtas visas nepieciešamās zināšanas, lai uzreiz pēc apmācību pabeigšanas varētu ķerties pie reāla programmēšanas darba. Pie tam skolas autori sola garantētu un labi apmaksātu darbu uzreiz pēc apmācības pabeigšanas. Un tā arī varētu būt patiesība, jo no šī aspekta ir atkarīga arī Codelex peļņa.

Codelex autori pelnīs no savu apmācāmo algas. Ja tā gada laikā pēc apmācību beigām būs vismaz 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas, skolai veselus divus gadus būs ik mēnesi jāmaksā 20% no algas. Skolas autori ir novērojuši, ka daudzsološi programmētāji uzsākot savu karjeru var pelnīt no 1000 – 1500 eiro un ja šajā jomā ir pieredze vismaz pieci gadi, tad alga var pārsniegt arī 3000 eiro atzīmi. Ja programmētājs ir ne tikai tehniski ļoti zinošs, bet arī spēj labi komunicēt, tad alga Latvijā var sasniegt līdz pat 10 000 eiro mēnesī.

Šajos programmēšanas kursos priekšzināšanas nav obligātas, tomēr noderēs. Kursu pamatvaloda – JAVA un kursu gaitā tiks apskatīti JAVA pielietojumi arī tīmekļa un mobilo lietotņu jomās. Autori sola arī ļoti daudz praktisko uzdevumu, lai nostiprinātu kursos iegūtās teorētiskās zināšanas. Jārēķinās ar aptuveni 20 kontaktstundām nedēļā (aptuveni četras tikšanās reizes nedēļā), kas jāvelta šiem kursiem un skolas autori patur tiesības izslēgt no skolas, ja tiks kavētas nodarbības. Paredzams, ka pirmā Codelex apmācāmo grupa darbu uzsāks jau februāra sākumā.

Programmēšanas skolas Codelex autori Sandris Artemjevs un Deniss Viktorovs ir pieredzējuši programmētāji, kas pēdējos gados darbojas finanšu tehnoloģiju uzņēmumos 4finance un Wandoo Finance Group.

Reklāma

42 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
42 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Roberts

Diez vai vidējais čīkstošais latvietis būs gatavs kādam atdod % no nopelnītā :D Labāk taču saņemt minimālo, nevis dalīties ar kādu :D

devnull

gan jau gribētāji būs, kurus uzrunās Java!

Kristaps Skutelis

Protams, ka būs. Mēs varam vīpsnāt par Javu, bet tāpat tā joprojām ir populārākā programmēšanas valoda pasaulē un tādu saprotot var pietiekami ērti iesoļot šajā jomā. Pēc tam pamati būs jau gatavi un varēs apgūt visādus fancy Kotlinus, Swiftus un Go.

devnull

katram savs ;) vai Java ir labākā izvēlē jaunam programētājam protams, ka nē!

Kristaps Skutelis

Kas ir? Un šoreiz labprāt izvērstu patiešām kvalitatīvu diskusiju. Pitonu labāk mācīties? Ar to arī daudz kur sāk un tā ir gana praksē pielietojama valoda. Kaut kas vēl?

devnull

python, .net core, asp.net, c#

p.s
Lai skolas veidotājiem veicās, beigu beigās katrs pats izvēlēsies kādu programēšanas valodu mācīties!

itanium

Tā viņš ir: kad pamati, kas ir pietiekoši, lai varētu dabūt programmētāja darbu, ir rokā, tad ir gana daudz zināšanu, lai ar pašmācību apgūtu citas valodas.

Wecan

Atlase jau beigusies, jāgaida nākamā atlase

Sandris

Vēl ir iespēja pieteikties apmācībām krievu valodā.

Wecan

Paldies, bet krievu nederēs. Gaidu nākamo atlasi :)

Maris Orbidans

Kā var rakstīt tādu marasmu? Latvijā nav normāli apmaksāta darba IT jomā. Man tieši ar Javu piedāvāja strādāt tajā Accenture, par 300 latiem mēnesī un pateica, ka tur jāstrādā kādas 70h nedēļā. Arī IT strādnieki ir spiesti pamest Latviju, lai varētu atrast kautcik normāli apmaksātu darbu. Es Latvijā nedzīvoju jau 10 gadus.

Kristaps Skutelis

Atkal trollēsi? Manuprāt, ir jāpacenšas, lai tehniski zinošs cilvēks Latvijā nevarētu normāli pelnīt šajā profesijā.

Maris Orbidans

Pašlaik Latvijā augstskolu abolventi strādā IT jomā par 650 eur pēc nodokļiem. Pēc kautkādiem kursiem varbūt var uz tikpat daudz cerēt…. bet nu tas nav, kas šajā rakstā tiek solīts.

Kristaps Skutelis

Parādi man kaut vienu Latvijas augstskolu, kurā mācā programmēšanu tādā līmenī, lai par šīm zināšanām varētu maksā >1k EUR. Loģiski, ka neviens kaut cik domājošs uzņēmums nemaksās kaudzi naudas tikai par to, ka cilvēks ir dzirdējis vārdu Java.

Maris Orbidans

LU maģistru kursā bija tāda Java… bet tad jau visas tās studijas Latvijā ir pilnīgi nevajadzīga lieta un tukša laika izniekošana. Es par piemēru biju bezdarbnieks pēc LU maģistru absolvēšanas. :-)

Maris Orbidans

Es gan domāju, ka tas ir saistīts ar to valsti. Kad es pārcēlos uz UK savā pirmajā darbā es strādāju ar Java. Man tur piešķīra ap 57k gbp gadā un, protams, tur nevienam nelika strādāt vairāk kā 40h nedēļā.

itanium

Nez, man visi pazīstamie uzreiz pēc augstskolas pie 1000 EUR uz ķepas saņēma (8 h dienā). Tas ir zaļknābis, kas vēl visai labi jāapmāca priekš darba komandā u.t.t.
Tas, protams, nav daudz, bet tā ir gana liela summa priekš tikko absolvējoša cilvēka. Izdzīvot un arī dzīvot var. Māju, protams, uzreiz neuzcelsi un ar Teslu nebrauksi.

Vispār, man jau sen liekas, ka tu esi tāds lūzerīgs gadījums – iepriekš bootā par šo regulāri čīkstēji, tagad arī Kursorā.

Kristaps Skutelis

Mhm, es arī brīnos kā kaut ko tādu var dabūt gatavu. Varbūt tas ir gadījums, kad šķiet, ka skolā visu iemācies un tad var bumbulēt? Imho IT ir lauciņš, kur katru mēnesi ir jāiemācās kaut kas jauns. Gan tiešo darbu jomā, gan vairāk vai mazāk saistītajās.

Sandris

Vispār nav, un šeit arī ir neīsti darba sludinājumi ar neīstām algām – https://www.cv.lv/darba-sludinajumi/informacijas-tehnologijas?sort=inserted&dir=desc

Maris Orbidans

kāpēc tad viņi saka, ka nevar normālu algu maksāt? Tas no Accenture teica, ka viņš esot prasījis kautkādam direktoram un tas pateicis, ka vairāk par tiem 300 latiem nu nekādi nevar maksāt :-) LOL

Maris Orbidans

žēl ka man nav saglabājies darba līgums ar šo “fantastisko” darba piedāvājumu LOL

Sandris

Kāpēc Tu tik ļoti spied virsū savu viena uzņēmuma neveiksmīgo pieredzi? Nedomāju ka te – “tā valsts”, kā minēji, ir vainīga.

digitalk

piefiksē, ka ekonomiskais bēglis raksta par latiem. kurš tad tagad pateiks precīzi, kas tobrīd notika darba tirgū…

Maris Orbidans

citur viņiem attieksme ir tieši tāda pati
es biju aizgājis uz tādu alisi, tur arī tie 300 lati :-)

Hermi

“divus gadus būs ik mēnesi jāmaksā 20% no algas” – vai 20% no bruto algas vai no neto algas?

Kristaps Skutelis

Rakstā ir atbildēts uz šo jautājumu.

Hermi

“Ja tā gada laikā pēc apmācību beigām būs vismaz 1000 eiro pēc nodokļu
nomaksas, skolai veselus divus gadus būs ik mēnesi jāmaksā 20% no algas.” Manuprāt, šajā teikumā tas nav pateikts, bet citu vietu nemācēju atrast..

Kristaps Skutelis

@disqus_OxDhMINb28:disqus, vari šo nokomentēt?

Sandris

20% no neto algas

James Doe

Ciniķis manī saka, ka šis tikai uzņem tādus (spējīgus) kas tāpat varētu iet un strādāt, vai vismaz pašmācības ceļā apgūt visu to pašu bez maksas, un efektīvi vienkārši darbojas kā naudas izsūkšana no naivajiem (bet teorētiski kompetentajiem)

Kristaps Skutelis

Nu, loģiski. Neperspektīvos nevajag ne skolām, ne pēc tam arī darba devējiem. Jo kāds gan no tādiem labums?

Ar to pašmācību arī viss nav nemaz tik vienkārši. Tikai retajam pietiks pašdisciplīnas sēdēt mēnešiem ilgi un mācīties kaut ko sev svešu. Tādā skolā vismaz cilvēkam koncentrēti galveno apstāstīs jomas profesionāļi un būs kam uzreiz uzdot jautājumus nevis pašam jāzīlē vai jāmeklē Stack Overflow (dažkārt nemaz nezinot kā un ko meklēt).

James Doe

Un varbūt pat paņems darbā izredzētos, strādāt 4finance par 1000 (800) eur divus gadus :))

Pašmācība nav Stack Overflow. Internets ir pilns ar “how to become software develeper” pamācībām, viedokļiem, un lētiem ļoti augstas kvalitātes kursiem.

Kristaps Skutelis

Cik tad būtu jāmaksā cilvēkam, kas principā vēl ir bez darba pieredzes, bet tikai dažus mēnešus pabakstījis Javu un aptuveni saprot kā darbojas datubāzes un versiju kontroles sistēmas?

Un par pašmācību es biju domājis, ka tas praksē nav nemaz tik vienkārši. Vajag ellīgu apņēmību, lai apgūtu kaut ko jaunu un pavisam svešu un katra grūtība ir reāls blokeris, jo tu jau nezini kā ir jābūt pareizi. Pašmācībai ir jābūt visa mūža garumā, bet uzsākot darīt kaut ko jaunu labāk, lai ir šāds maksas nu vai bezmaksas mentors, kas ik pa laikam pagriež atpakaļ pareizajā trajektorijā.

James Doe

Protams tas nav vienkārši. Šāda tipa bootcamp tikt iekšā un pabeigt arī nav vienkārši. Es domāju veselīgai skepsei pret biznesiem kas izklausās baigi ideāli uz papīra tomēr vajag būt, nevis tikai aplaudēt “cik tas ir forši”. Ārzemēs ir pilns ar tādiem biznesiem uz lielākoties tā ir naudas kāšana.

Kristaps Skutelis

Es neteiktu, ka te viss izklausās ideāli. Grūti ir gan mācīties, gan mācīt un ap to vēl veidot biznesu. Bet lai džekiem izdodas, mums vajag programmētājus!

Sandris

Kāda man varētu būt motivācija investēt savu laiku cilvēkā, kurš nav perspektīvs? Ņemot vērā, ka es nenodarbojos ar labdarību, nevēlos auklēties un negribu mācīt kādu pēc konveijertipa kursu / universitātes (atnes naudu, saņem papīru) principa?

Ja ir tik daudz ‘how to become a developer’ online kursu, kāpēc ir ļoti daudz neprofesionāļu darba tirgū un deficīts pēc sava amata pratējiem? Varbūt tas arī ir iemesls?

James Doe

Protams, ka darbs ir grūts, daudziem vispār neinteresants, un vajag daudz motivācijas lai kaut ko sasniegtu. Tādēļ deficīts. Doma ir, ka cilvēkam kurš ir pietiekami motivēts, zinošs un perspektīvs, nav jēgas tērēt nenormālu naudu bootcampos, jo šāds cilvēks var atrast tādas pašas, ja ne labākas kvalitātes informāciju, vai kursus internetā un visu junior līmenī iemācīties. Ja tiešām nav spējīgs tad apšaubu tās perspektīvas. Būtu bootcamp kurš no idiotiem uzražotu speciālistus, es arī pieteiktos :)) Es gan nesaku, ka bootcamp nav plusu salīdzinot ar online. Kaut vai darbs komandās, tuvāks reālam projektam un kontakti pēc tam. Bet 4-6K tikai par to… Read more »

Sandris

Šis ir ļoti interesants viedoklis. Respektīvi labāk ilgāk mācīties, saņemt mazāk un salīdzinot ilgtermiņā būt mīnusā, nekā samaksāt no nopelnītā.

Man gan īsti nav skaidrs, kāpēc Tev tas šķiet labāk.

James Doe

Njā, un “augstskolas/kursi ir tikai papīrs, online neko nevar apgūt, labāk nāc uz bootcamp uz kredīta” tiešām ir ļoti pārliecinoši.

Sandris

Labāk kredīts par universitāti vai kursiem bez garantijas, ka vispār būs darbs, nekā kredīts, kurš nebūs jāmaksā, ja nebūs labi apmaksāts darbs?

Maris Orbidans

1000 eur tas ir zemāk par minimālo algu iekš UK :-)

Kristaps Skutelis

Skola darbojas Latvijā nevis UK, RU vai USA.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: