Nostiprinot pozīcijas biznesa segmentā, pērn mobilo sakaru operators BITE uzrādījis rekordlielu izaugsmi – uzņēmuma konsolidētais apgrozījums palielinājās par 14%, sasniedzot 106,3 miljonus eiro,* informē BITES vadītājs Kaspars Buls.

Lai arī BITE Latvijas tirgū ienāca vēlāk nekā citi mobilo sakaru operatori, pateicoties pārdomātai attīstības stratēģijai, tostarp nepārtrauktajām inovācijām gan tīkla, gan pakalpojumu un klientu servisa attīstībā, uzņēmums gadu no gada uzrāda visstraujāko izaugsmi. Pērn tā konsolidētā EBITDA jeb peļņa pirms procentu, nodokļu, amortizācijas atskaitījumiem pieauga par 19%, sasniedzot 26,8 miljonus eiro, bet tīrā peļņa sasniedza 14,5 miljonus eiro, kas ir par 14% vairāk nekā 2017.gadā.

“Visus šos 14 gadus, kopš BITE darbojas Latvijas tirgū, uzņēmums uzrāda pozitīvu attīstības dinamiku. Tas ir bijis iespējams, pateicoties ne tikai efektīvai biznesa vadībai. Viens no galvenajiem mūsu dzinējspēkiem ceļā uz izaugsmi ir klienti, jo gan tīkla, gan pakalpojumu portfeļa attīstība ir balstīta viņu vēlmēs un vajadzībās, kuras mēs cenšamies ne vien apmierināt augstākajā iespējamajā kvalitātē, bet arī paredzēt uz priekšu,” uzsver K.Buls.

Tīkla un pakalpojumu attīstībā BITE ik gadu iegulda aptuveni 10% no apgrozījuma. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī pērn lielākais investīciju apjoms jeb aptuveni 9 miljoni eiro ieguldīti tīklā un tehnoloģijās – gan tīkla paplašināšanā, gan tā jaudas un kapacitātes palielināšanā. Šim mērķim izmantotas tikai jaunākās un inovatīvākās tehnologijas, kas ļauj nodrošināt ne vien kvalitatīvus pakalpojumus, bet arī tīkla ilgtspēju. Kopumā BITES tīkla jauda pērn palielināta par aptuveni 50%. Savukārt šogad, investējot tīkla attīstībā aptuveni 10 miljonus eiro, tā jaudu plānots palielināt par 53%.

Produktu un klientu servisa attīstībā BITE pērn investēja 2,4 miljoni eiro. Piemēram, ierīču piedāvājums palielināts trīs reizes, gan ievērojami paplašinot viedtālruņu, planšetdatoru un viedpulksteņu klāstu, gan papildinot to ar jaunām, inovatīvām ierīcēm, tostarp viedajiem putekļusūcējiem un televizoriem, kuru pieprasījums strauji palielinās.

“Mūsu ambīcijas ir ļoti augstas, tāpēc pie sasniegtā neapstāsimies. Sekojot līdzi tirgus tendencēm un mūsu klientu mobilo sakaru lietošanas paradumiem, mērķtiecīgi turpināsim attīstīt gan jaunus pakalpojumus, gan tīkla infrastruktūru. Fokusēsimies uz 4G, 4G+ un 4.5G tehnoloģiju un lietu interneta tīkla Narrowband IoT attīstību, vienlaikus sākot ieviest tīklā revolucionāro 5G tehnoloģiju – pirmās 5G bāzes stacijas BITES tīklā tiks izbūvētas jau šogad,” skaidro BITES vadītājs.

Šogad uzņēmums turpinās investēt arī darbinieku izaugsmē un darba vides labiekārtošanā. Turklāt šo investīciju apjomu, kas pērn veidoja 1,2 miljonus eiro, plānots palielināt par aptuveni 70%.

“Darbinieki ir BITES vērtīgākais resurss – tikai strādājot plecu pie pleca mēs varam nodrošināt modernākos pakalpojumus un augstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu, kā arī sasniegt un pārsniegt biznesa mērķus. Pagājušais gads tam ir lielisks apliecinājums. Kopīgiem spēkiem esam izpildījuši darbinieku motivācijas programmu, tāpēc šā gada aprīlī visi uzņēmuma darbinieki dodas ceļojumā uz Krētu, lai atpūstos un uzkrātu enerģiju jaunam darba cēlienam,” atklāj K.Buls.

BITEI ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina Latvijas iedzīvotājiem mūsdienīgus, inovatīvus, klientu vajadzībām pielāgotus mobilo sakaru pakalpojumus. Jaunāko un inovatīvāko tehnoloģiju izmantošana ļauj uzņēmumam veidot sabalansētu tīkla kvalitāti. Tādējādi BITES klientiem pieejams ne vien stabils, kvalitatīvs 4G internets, kuram raksturīgs ļoti zemi latentātes jeb signāla aiztures rādītāji, bet arī Ultra HD kvalitātes balss pakalpojumi u.c. priekšrocības. Jaudīgais BITES 4G internets ir pieejams jau 99% valsts iedzīvotāju.

* Konsolidētie “BITES grupas” uzņēmumu “BITE Latvija”, “Latnet”, “Tele Tower” un “Unistars” dati.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Vuda Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Vuda
Guest
Vuda

bites peļņa ir 2x mazāka nekā LMT investīcijas(27milj.) infrastruktūrā par 2018. Hmmm savādi kā viņi galus savelk :D