Vācijas mazumtirdzniecības veikalos Mindfactory novērots, ka martā AMD Ryzen procesoru pārdošana apjomi vairāk nekā divas reizes pārsnieguši Intel procesorus. Mindfactory norāda, ka no kopējo pārdoto procesoru apjoma 69% bijuši AMD Ryzen.

Protams, te ir runa tikai par vienu veikalu tīklu, bet nevar noliegt, ka AMD Ryzen procesori arvien biežāk tiek izvēlēti Intel vietā. Kopš pagājušā gada septembra ik pa laikam izskanējuši apgalvojumi, ka AMD Ryzen tirgus daļa ir būtiski augusi.

Intel pagājušā gada oktobrī atzina, ka uzņēmumam ir problēmas ar jauno procesoru saražošanu un piegādi. Tāpat Intel procesorus plaši skar dažādas ievainojamības, kas atklājās pagājušajā gadā. Te gan jāatzīmē, ka arī AMD nav gluži bez vainas. Saraksts ar problemātiskajiem procesoriem atrodams te.

Tiek lēsts, ka pagājušā gada septembrī AMD Ryzen minētajā mazumtirdzniecības ķēdē pārdoti 65% gadījumu, novembrī AMD Ryzen pārsvars palielinājies līdz 69%. Kopumā novembrī Mindfactory pārdevis 16 000 AMD Ryzen procesoru. Šī gada martā pārdoti 13 000 AMD Ryzen un 6000 Intel procesoru.

15
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
svimartIvarsGirtsKrotowKristaps Skutelis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Azz
Guest
Azz

Naiss

Ivars
Guest
Ivars

Interesanti. Ja arī šogad Intel uzrādīs tik pat vājus rezultātus (es domāju piedāvājuma un cenu ziņā), bet AMD izdosies krietni kāpināt savu procesoru kodola jaudas jaunajā Zen2 platformā, tad zilajai komandai būs pienākuši grūti laiki.

Krotow
Guest
Krotow

Manuprāt tas pat mazāk ir saistīts ar atklātajām ievainojamībām. Te būs savu lomu nospēlējis spēlēt gribētāju no parastās tautas budžets. i7 un i9 procesori, kas var pavilkt jaunākās spēles un ar tiem savietojams mātesplates, tomēr ir riebgi dārgi. Ja var +/- to pašu dabūt par puscenu, tad vairs nav jautājumu.

Domājot par 10-gadīga mājas datora atjaunošanu 2018. gada beigās arī skatījos uz i7 8700K pusi. Šodien domāju par kādu no augstā gala Ryzen.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Nebaida pašvakā savietojamība ar citām komponentēm, piemēram, operarīvo atmiņu?

Krotow
Guest
Krotow

Mani vairāk baida savietojamība ar Linux, kas tajā datorā ir un paliks kā galvenā OS. Tāpēc galīgais variants pirkumu sarakstam vēl top.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kāds vispār tagad ir statuss Linux pasaulē ar AMD komponenšu atbalstu?

Krotow
Guest
Krotow

Mainstrīma komponentēm nu jau “just works”. Pat ATI videokartes darbojas. Laptopu pircēji vienmēr var uzrauties uz “inovācijām” kuras draiveru trūkuma dēļ darbosies tikai Windows. Lai gan no paša pieredzētā tas nu jau notiek reti. Lielākā problēma ir spēļu izstrādātāju nevēlēšanās nokāpt no tikai-DirectX.

Ivars
Guest
Ivars

Manuprāt, cik nu ir lasīts dažādos forumos, tad savietojamība ar citām komponentēm (tai skaitā ar RAM) vairs nav īsti problēma. Pats nupat atjaunoju savu desktopu un pārgāju no intel uz amd. Process bija pārsteidzoši līdzens.

Girts
Guest
Girts

Mēģinu kaut kādās idiotiski – radošās mokās nokomplektēt sev datoru ar 9600k un cik skatos, tad Ryzen maksā reāli to pašu ko Intel, kas kopumā ir labāks? procesors. Teorētiski Ryzen ir lētāks, bet vajag video karti. Kam man 9600k, ja nespēlēju spēles un nedomāju par video karti? Tā gribas. Pieliekot video cena tā pati, bet vispār nekas nav skaidrs jo apskatu par “mixed used” nav daudz, kas manā gadījumā ir pamatā.

Krotow
Guest
Krotow

Tev kam dators būs pamatā paredzēts? Biroja darbam, video kodēšanai, vnk kodēšanai (programmu) vai sēdēšanai oho.lv čatā?

Girts
Guest
Girts

Sarežģīts jautājums. Nevarēšu lepoties ar video kodēšanu, bet kaitina lēnas kalkulācijas Excel, kad rādās 4 kodoli un skaitās procenti. Darba specifika. Pašreiz ir i7-3610QM kā laicīgs variants. Pirms tam bija i5@3.3Ghz, kas bija iMac 5k Mid-2015.
Ja kas, tad YouTube 8k video tagad rāda nosacīti labāk (tāpat raustās) kā pirms tam. Respektīvi, gribas lai rāda video un lai rēķina ātri un te nu sākas jautājumi. Ryzen ar multi-core ātrāks, kā Intel un bet Intel single-core ātrāks. Neesmu geimeiris un saprotu, ka var paņemt lētākus procesorus utt. Bet ne par to stāsts. 9600k un kādas ir alternatīvas? Visur tik spēļu testi.

Ivars
Guest
Ivars

Ryzen 3 2200G un Ryzen 5 2400G nevajag video karti. Tajos jau ir iebūvēti vega grafiskie kodoli, kas turklāt ir jaudīgāki par tiem, kas ir Intel procesoros. Ofisa un multimediju vajadzībām ar to vairāk nekā vajag. Pat vienkāršākas spēles pavilks. https://www.amd.com/en/where-to-buy/ryzen-radeon-vega

Girts
Guest
Girts

Tas jā, bet man komplekts tāpat sanāk +/- 950 EUR bez monitora. Attiecīgi +/- 150-200 EUR neko baigi nemaina un tad nu te parādās jautājumi ko paņemt. Vai man gribas tik daudz tērēt? Tā kā baigi nē, bet gribas +/- sistēmu, kas man pietiks vismaz 5 gadus. Skaidrs ka katru gadu būs kaut kas jauns un ātrāks, bet gribas tagad paņemt optimālo komplektu.

Ivars
Guest
Ivars

Ko lai saka – laimīgs tas cilvēks, kuram 150/200 EUR “neko baigi nemaina”.

svimart
Guest
svimart

Kur var dabūt 950 eur + – bez monitora ar 2200G vai 2400G ? korpuss pa 500….
ps. man pašam 2200G + 8G ddr4 + nvme SSD viss vienkārši lido! Arī šo to var uzspēlēt …(Wot)