Nokia kā Android viedtālruņu ražotājs spējusi ļoti strauji izsisties Eiropas un citos tirgos ar pieņemamu cenu, kvalitāti, ātriem Android atjauninājumiem un, protams, savu vārdu. Vairums Nokia viedtālruņu parasti apskatos saņem pieklājīgus rezultātus, arī pirms gada iznākušais Nokia 7 Plus modelis.

Šobrīd tiek ziņots, ka Nokia 7 Plus uz serveriem Ķīnā sūtījis lietotāju datus bez to ziņas. Pagaidām uzskatāms, ka datu pārsūtīšana nav bijusi tīša.

Atklāts, ka Nokia 7 Plus uz serveriem Ķīnā nešifrētā formā sūtīja atrašanās vietu, SIM kartes numuru un viedtālruņa sērijas numuru. Turklāt dati sūtīti katru reizi, kad aktivizēts viedtālruņa ekrāns. Tiek pieļauts, ka Eiropas Nokia 7 Plus palikusi kāda koda daļa no Ķīnai paredzētā modeļa.

HMD Global problēmu atzinis, vienlaikus ražotājs uzsver, ka dati nav tikuši apstrādāti, datu nosūtīšana bijusi kļūda programmatūrā.

Pagaidām nav zinām, kā uz šo notikumu reaģēs Eiropas Savienība un ASV, kuras par lietotāju datu nosūtīšanu uz Ķīnu nekad nav lielā sajūsmā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
as

Mani visvairāk fascinē, ka šīs info noplūdes nav atklājamas? Tas ir mēs nekad nevaram būt pārliecināti, kad, kas, ko un kāpēc sūta kautkādiem serveriem ķīnā vai asv no mūsu ķīniešu vai amīšu iekārtām!

Krotow

Ir atklājams, tikai vai tas ir vajadzīgs?

KKTK

Gaidu nākošo līdzīgo rakstu par Šiomi un Hujaveju. Un vēl “dati nav tikuši apstrādāti” – smejaties? :D

Krotow

Aplikācijas Ķīnas un internacionālajām versijām taču izmanto to pašu kodu. Diez vai tur kāds būs iedziļinājies, kurā gadījumā sūtīt info lietotāja “sociālā ranga” novērtēšanai un kurā nē un kad CCP atkal gribēs zināt to vai citu informāciju par saviem pavalstniekiem. Sūta visu un pēc tam varbūt noderēs. Tāpēc nebrīnieties, ja iebraucot Ķīnā, atklāsies, ka tur jūsu rangs ir nokritis zem galda un tāpēc nedrīkstiet to vai šo.

Vimba

Haha nu kā vat pateikt, ka tā ir kļūda.. sanāk, ka kods pats uzrakstījās un serveru ip randomā ievadījās?