ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija rosinājusi nākamā gada budžetā neparedzēt naudu elektroautomašīnu iegādes atbalstam. Šobrīd pircējiem tiek kompensēti 7500 dolāru no elektroautomašīnas iegādes cenas. Tiek lēsts, ka atteikšanās no elektroautomašīnu iegādes atbalsta ietaupītu ap 2.5 miljardiem dolāru turpmāko 10 gadu laikā.

Te gan jānorāda, ka Trampa administrācija vienlaikus vēlas piešķirt vēl 8.6 miljardus dolāru (7.7 miljardus eiro) nožogojuma būvniecībai uz ASV un Meksikas robežas. 8.6 miljardi dolāru ir papildinājums janvārī pieprasītajiem 5.7 miljardiem dolāru.

Autoražotāji, protams, nav apmierināti ar šādu iespēju. Jau iepriekš vienam autoražotājam bija noteikts 200 000 pārdoto elektroautomašīnu limits – pēc tā sasniegšanas konkrētā ražotāja elektroautomašīnu iegādei atbalsts vairs netiek sniegts. Tesla un General Motors savu limitu jau izsmēluši, bet tiem šobrīd pienākas valdības atbalsts mazākā apjomā.

2016. gadā atbalsts elektroautomašīnu iegādei ASV teritorijā tika sniegts 57 000 iedzīvotāju. Tiek paredzēts, ka no 2018. līdz 2020. gadam subsīdijās elektroautomašīnu iegādei tiks izlietoti 7.5 miljardi dolāru.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PIECIPIECIAstroAstro Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Astro
Guest
Astro

kāds brīnums… Pie esošās administrācijas neizbrīnitu valsts atbalsts auto iegādei ar motoru tilpumu virs 3,5L…

PIECIPIECI
Guest
PIECIPIECI

Un hamburgeru resūužiem piešķirt papildus nodokļu atlaidi par īpaši lielu Colas un dubulto hamburgeru apjomu pārdošanu.

Astro
Guest
Astro

Loģisks solis.
Kāda velna pēc vieniem ražotājiem kko kompensē, bet citiem nē?