Oracle pētnieki atklājuši ļoti izplatītu ļaundabīgu programmatūru DrainerBot, kas bez lietotāja ziņas Android viedierīcēs ielādē desmitiem gigabaitus ar reklāmu video. Tādējādi tiek tērēta viedtālruņa enerģijas, tērēti datu plāni un radīti pamatīgi zaudējumi reklāmu devējiem.

DrainerBot atklāts vairākās Android lietotnēs, kopumā šīs lietotnes ielādētas Android viedierīcēs 10 miljonus reižu. Šī nav ne pirmā, ne arī pēdējā reize, kad viedierīcēs tiek iemānīta ļaundabīga programmatūra.

Reklāma

DrainerBot tiek saistīts ar Nīderlandē bāzētu uzņēmumu Tapcore, kas it kā palīdz lietotņu izstrādātājiem gūt peļņu no lietotnēm ar reklāmu palīdzību arī tad, ja lietotnes tiek ielādētas nelegālos ceļos. Tapcore pilnībā noliedz saistību ar šo shēmu.

Tātad faktiski tu ielādē savā Android viedtālrunī lietotni no neuzticama avota, lai izvairītos no pāris eiro maksas. Toties iegūsti viedtālrunī ļaunatūru, kas fonā ielādē reklāmas, lai izstrādātājs tomēr gūtu peļņu. Sliktā ziņa gan it tā, ka Google Play Store arī atrastas lietotnes, kas fonā spēj darbināt DrainerBot. Google lielāko daļu no tām šobrīd esot izslēgusi no Play Store.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Jāraksta petīcija Google lai atļauj sistēmas līmenī uzstādīt ugunssienu ar dinamiski maināmu sarakstu. Citādi ir cīņa ar vējdzirnavām

x

aplikācija, netiekot pie neta, ciklā darbosies šā vai tā, kurinot bateriju.

nekādu sienu gugle neļaus konfigurēt, jo uzreiz saradīsies naskās rokas un boti, kas nobloķēs gugles servisu darbu un ko par to domā gugles, nav jāzīlē.

te nu jums bija brīnumšops ar miljoniem noderīgu aplikāciju, kuras piemin katrs androjeda fan….ok, vēstnieks)))

Astro

Ko darīt, ja oficiālie veikali nepiedāvā to kas man vajadzīgs?

Krotow

Reizēm tīrības un kārtības labā ir vērts samaksāt tos 3-5 EUR ;)