Android Q operētājsistēmas versijas oficiāla izziņošana gaidāma ne ātrāk kā pēc pāris mēnešiem, bet jau šobrīd vairāk vai mazāk par baumām uzskatāma informācija norāda uz gaidāmajiem jaunievedumiem. Android Q varētu atnest visas operētājsistēmas saskarnes krāsu nomaiņas iespēju uz melnu, lai ar AMOLED tipa ekrāniem būtu iespējams sataupīt kādu nieku enerģijas.

Jaunākā informācija norāda, ka Android Q varētu atteikties no Back pogas ekrāna lejasdaļā. Jau ar Android 9 Pie bija plānots atteikties no vairāklogu izvēles pogas, to pat varēja izmēģināt ar Sony Xperia XZ2 viedtālruņiem Android P beta testu laikā. Pēcāk gan Sony no žestu ievades atteicās, bet vairāklogu izvēles pogu iespējams ar žestu aizstāt Essential Phone, OnePlus 6, Nokia 7 Plus un pāris citos viedtālruņos.

XDA-Developers tikuši pie agrīnas Android Q operētājsistēmas versijas. Android Q šobrīd pieļauj aktivizēt žestu ievadi, aizstājot Back pogu. No Android Q tiek sagaidītas arī uzlabotas animācijas, kad tiek pārslēgti mājas ekrāni, atvērtas lietotnes un veiktas citas ikdienas darbības Android Q saskarnē.

9 komentāri

  1. Īsti nesapratu, bet liekas šis jau ir uz Android Pie manam S9, settingos var nomainīt ka pogas ir kā strīpas un aktivizējas žesta veidā velkot no ekrāna apakšas.

  2. Uz Šaumī jau kādu brīdi aisas pogas aizstājamas ar žestiem. Ļoti ērti un tagad ar pogām grūti darboties.
    Nezinu gan vai tas Androida vai Šaumī izstrādājums

Ir ko teikt?