Tiek lēsts, ka Apple ir pieprasījis no Google 2018. gadā aptuveni 9.5 miljardus dolāru, lai Google meklētājs tiktu izmantots visos iPhone pēc noklusējuma. Tiek pieļauts, ka 2019. gadā Google varētu šķirties pat no vairāk nekā 12 miljardiem dolāru, lai tikai meklētājs nonāktu iPhone.

Pamatīgais Google maksājums Apple veido aptuveni 23% no kopējiem Apple ienākumiem, kas būtu uzskatāmi par pakalpojumu maksu. Maksā par pakalpojumiem tiek ieskaitīti arī ienākumi no lietotņu pirkumiem un abonēšanas maksām par straumēšanas servisiem. Šādus ienākumus Apple uzskata par galveno ienākumu izaugsmi, jo iPhone pārdošanas tempam ir tendence krist.

Goldman Sachs aprēķini liecina, ka nākamā gada laikā Google nāksies samaksāt Apple 12.2 miljardus dolāru, kamēr 2021. gadā maksa sasniegs 15.6 miljardus dolāru.

Nav nekas neparasts, ka meklēšanas dziņu izstrādātāji maksā tīmekļa pārlūku uzturētājiem pamatīgas naudas summas, lai tikai viņu izstrādātais dzinis tiktu izmantots pēc noklusējuma. Yahoo ir maksājis Mozilla vairāk nekā 300 miljonus dolāru, lai Yahoo meklētājs atrastos Firefox kā pirmā meklēšanas dziņa izvēle. Pēcāk Google pārspēja Yahoo solīto naudu, tagad Google ir Mozilla meklēšanas dzinis.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ALUldis KrastiņšER Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
ER
Guest
ER

Nevajadzēja maksāt, atbalstīt rijīhos investorus
Cilvēki paši izdomā kuru meklētāju izmantot.

AL
Guest
AL

To tāpat var nomainīt iestatījumos..

Uldis Krastiņš
Guest
Uldis Krastiņš

Diemžēl Apple gadījumā nav nekas spēcīgāks par default. To savulaik pierādīja arī Apple pāreja uz savām kartēm.