Canon nācies pakļauties baumu izplatītājiem un nedaudz pirms plānotā laika izziņot pilna kadra matricas fotoaparātu EOS RP. EOS RP būtu gandrīz uzskatāms par mazāka izmēra EOS R kameras modeli. Plānotā EOS RP cena būs aptuveni 1300 dolāri, kamēr vēl pagājušā gada oktobrī izziņotais EOS R fotoaparāts maksā ap 2300 dolāriem (pie mums no 2500 eiro).

Canon EOS RP saņems 26.2 megapikseļu pilna kadra CMOS sensoru, kamēr EOS R ticis pie 30.3 megapikseļiem. Abiem fotoaparātiem ir Digic 8 attēla apstrādes procesors un Dual Pixel autofokuss.

EOS RP svērs ap 485 gramiem bez objektīva, fotoaparātam būs 3.0 collu LCD ekrāns un elektroniskais skatu meklētājs ar 2.36 miljoniem punktu. EOS RP nodrošinās ISO vērtības no 100 līdz 40 000 (palielināms no 50 līdz 102 000), ar fotoaparātu varēs uzņemt 4K video ar 24 kadriem sekundē (Eiropā, visticamāk, ar 25 kadriem sekundē). 4K video uzņemšanas laikā gan netiks izmantota visa matricas platība (tiks aktivizēts 1.8x krop-faktors), lai nepārkarsētu EOS RP.

EOS RP saņems Bluetooth un Wi-Fi savienojumus, uzlādi un datu pārraidi nodrošinās USB Type-C pieslēgvieta. Fotoaparātā varēs ievietot vienu UHS II SD atmiņas karti.

Pagaidām nav zināms, kad tieši EOS RP nonāks pārdošanā.

9 komentāri

 1. “varēs uzņemt 4K video ar 24 kadriem sekundē (Eiropā, visticamāk, ar 25 kadriem sekundē)” un kāpēc lai Eiropā nevarētu filmēt ar 24fps? Arti, neblamējies! 24fps ir cinema standarts un uz to nekādu tehnisku specifisku reģionu dalījumu nav!

 2. Vai kāds var dažos vārdos pastāstīt, ar ko bezspoguļu kamera atšķiras no spoguļu kamerām? Izņemot acīmeredzamo – spoguli :)

  • var uztaisīt mazāku un vieglāku par dslr, bet ja nav optiskā skatu meklētāja – jārēķinās ka evf vai ekrānam ir aizture starp to ko redzi un kas notiek dzīvē. kādam tas ir būtiski, kādam nav. lētākajiem dslr optiskā sistēma arī ir lētāka (pentaspogulis) līdz ar ko meklētājs ietver mazāk un ir tumšāks kā labu dslr meklētājā, kur izmantota pentaprizma – ļoti svarīgi, izmantojot mf stiklus, bet arī ar af ir vienkārši patīkami redzēt vairāk un labāk.
   ja kamerai nav optiskā meklētāja un kadrēšanai izmanto lcd ekrānu – saprotams, ka tā ātrāk izsūc bateriju, atkal – kam svarīgi, kam nē. bezspogulis af var izmantot tikai matricu – enerģijas patēriņš, un lai kadrējot rādītu bildi uz lcd – atkal darbojas matrica – atkal enerģija un siltums, un filmējot tas viss pastiprinās (rakstā tas ir).
   dslr vienmēr ir ar bajoneti, bezspogulis var būt ar bajoneti vai vienu nenoņemamu objektīvu – kam kas vajadzīgs.

   • Visi kam var noņemt objektīvu ir ar “bajoneti”
    Aizture ir. Bet vai cilvēka acs ir spējīga to pamanīt? domāju, ka nē.
    Lēts/dārgs nezinu. Izmanto pentax un būs prizma ar 100% skatu.

    Personīgi nākamo izvēlēšos bezspoguli. Kādu no (fuji/sony/pana/olympus) Spogulis pilda tikai vienu funkciju – novirza skatu uz skatu meklētāju. Vairāk tam nekādas lomas nav. Liels pluss manā skatījumā ir tas, ka notiek nepārtraukts “live view”. Tu rezi visas uzmaiņas pirms tiek uzņemts kadrs. Nevajag pēc foto uzņemšanas skatīties ekrānā kas tur īsti ir sanācis. Kā to bieži var redzēt dslr izmantotājiem.

    • Mīnuss ir, ka lēns un tas ka baterija beidzas vienā dienā, nevis vienā nedēļā kā DSLR gadījumā.

Ir ko teikt?