Kamēr ASV vispār nevēlas nekādu saistību ar Huawei 5G mobilo datu tīkla tehnoloģijām, Vācija grasās rīkoties daudz pragmatiskāk – Vācijas kanclere Angela Merkele pieprasīs no Huawei oficiālu garantijas dokumentu, ka uzņēmums nenodos Ķīnas valdībai nekādu informāciju.

Tikai pēc garantijas sniegšanas Huawei tiks pielaists pie iespējas veidot 5G tīklu Vācijā. Tāpat Vācija grasoties veikt pārrunas ar Ķīnas valdību, lai arī Ķīna oficiāli apstiprina izvairīšanos no iespējamas spiegošanas.

Huawei, visticamāk, nāksies sniegt šādu garantiju, jo Vācijas ultimātam varētu sekot visa Eiropas Savienība. Eiropas Savienība ir milzīgs tirgus, kas viens no pirmajiem grasās ieviest 5G.

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
McBSkābeneReinis Rozitis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
McB
Guest
McB

DD-WRT taču “bāzējas” Vācijā! Nu kur problēma samaksāt tiem koderiem, lai visādiem mazajiem Huawei verķiem uztaisa DD-WRT versiju? Dzelzis Huawei, softs DD-WRT un problēma risināta.
Var arī pieprasīt Huawei firmware sources. Kas ta tur slēpjams? Neba nu pēkšņi kautkur Āfrikā (kas daļēji jau ir Ķīnas Ķīna) sāks ražot Ķīnas produktu pakaļdarinājumus.
Kaukādi TP/ToTo/hvz-linki jau mēģināja taisīt Ubnt pakaļdarinājumus. Nu nepirka ne1!

P.S. Ja vel Mikrotiks iemācītos nebakāt visādu drazu savos 17Gā routeros – vispār nekur Eiropā nevajadzētu Huawei SOHO routerīšus.

Reinis Rozitis
Guest
Reinis Rozitis

Satraukums jau imo nav par “mazajiem verķiem”, bet par bāzes stacijām u.c. infrastruktūras iekārtām.

Otrs – var pieslieties sazvērestības teorija piekritējiem vai nē, bet mūsdienās firmware vai OS ir tikai viens no vektoriem, (industriālajā) spiegošanā visi raizējas par “caurumiem” hardwares līmenī (tāds parasts piemērs ir nesenā Intel ķeska ar Spectre / Meltdown (un tām sekojoši atvasinājumi), kur “noplūde” bija nesaistīta ar programmatūru, daži (vendori, protams, tai skaitā pats ražotājs) zināja sen, citi vēlāk, līdz gala lietotājiem brēka nonāca pašiem pēdējiem krietni vēlāk).

Skābene
Guest
Skābene

Frau Merkel pieeja ir pragmatiska, ņemot vērā publicētos faktus par Tēvoča Sema veikto Frau Merkles noklaušanos, izmantojot sabiedrotās NATO valsts ražoto sakaru tehniku.
Vācieši zina, ka viņus noklausījās un noklausīsies, un nav starpības, kur ražota tehnika. Jautājums ir par iespējām šo procesu daudz maz kontrolēt!

McB
Guest
McB

Tā noklausīšanās bija Merkeles mobuilā operatora laža. Tāda pati laža ko izmanto krievi lai klausītos ukraiņus. Palasies par SS7 protokolu un par viņa “sekjūrumu”. Tas ir kaukāds ārprāts.
Paņem uztaisi kaukādu fiktīvu Okartes firmeli un dabū pieeju visas pasaules mobilajiem. Ne1 muļķis to neierobežo.