QNAP izziņojis mājas lietotājiem paredzētu NAS jeb tīkla disku iekārtu HS-453DX Silent NAS, kas no absolūti lielākās daļas tīkla disku atšķiras ar neesošiem dzesēšanas ventilatoriem. QNAP HS-453DX paredzēts ievietot divus HDD.

QNAP HS-453DX darbina četru kodolu Intel Celeron Gemini Lake procesors, ierīcei ir 10 GbE tīkla savienojums un divas HDMI 2.0 pieslēgvietas video atskaņošanai. NAS būs pieejams ar 4 GB RAM vai 8 GB RAM.

QNAP HS-453DX varēsi ievietot divus 3.5 collu HDD un arī divus M.2 SATA SSD. QNAP HS-453DX pilnībā atbalsta jaunākās cieto disku tehnoloģijas, ierīcē varēsi ievietot arī Seagate 14 TB IronWolf cietos diskus, iegūstot glabātuvi ar ietilpību līdz 28 TB.

QNAP HS-453DX spēs atskaņot 4K izšķirtspējas video ar 60 kadriem sekundē.

Plānotās QNAP HS-453DX cenas pagaidām nav zināmas.

29 komentāri

 1. Mnjā, PSU 90w, normāli rīs elektrību.
  Bet nu tirgū maz NAS iekārtu bez ventilatoriem, lai gan viss, kas tur vajadzīgs ir alumīnija korpuss, kas darbojas kā radiators.
  Vēl mani pārsteidz, ka tirgū nav normālu NAS, kas var darboties arī kā WiFi rūteris, lai arī tehniski šīs iekārtas ir ļoti līdzīgas.

  • Wifi routeris un NAS galīgi nav līdzīgas iekārtas (pēc to funkcijām), taču daļai routeru ir iespēja pieslēgt storage (usb vai ir pat kas nāk ar internālu slolu M2 izmēra diskam), tāpat arī ir NAS iekārtas (piemēram, Synology), kurām var iespraust usb wifi dongli un konfigurēt kā AP.

 2. Klau, jautājums mazliet no citas operas. Cik prāta darbs mūsdienās ir RAID slēgumi no SSD diskiem?

    • Protams, ka var, bet no tā nav īpašas jēgas, ja vien nav 10Gb tīkls.
     NAS liek standarta diskus, jo to cena par GB ir draudzīga un bojājumu gadījumā visi dati neaiziet pa pieskari.
     Šajā NAS tie SSD diski paredzēti video transcodingam, kas ir dārgāku NAS (bezjēdzīga) feature.

    • var uzbūvēt tīri labu monstru 4k-8k video montāžai, ja vairākiem cilvēkiem vienlaicīgi jāstrādā, bet tas būs RAID0 ātrumam, nevis RAID1,5,6 drošībai.

    • A kā Tu domā SSD hostingi strādā? Katru vakaru lūgšanas skaita, aitas upurē, lai SSD nenoklājas? RAID izmanto, vienkārši dārgi, bet kalpos ta pat kā parasts SSD. 2-3 gadi un tiek mainīti bez jautajumiem. Būvēt var, būvē, bet tad jābūt naudai. Gudrāk SSD lietot kā cache volume priekš raid 1 (lētakais variants)

  • Atkarībā no prasībām un materiālajām iespējām (faktiski pēc šībrīža cenām, ja vien apjomi nesniedzas 10+ Tb nav iemesla nepirkt ssd) ..

   Mājas lietošanas apstākļos bez ātrdarbības, SSD būtisks pluss ir klusums, jo ja vien nelieto kaut kādus “green” (un iekārtu, kas atbalsta spin down/up) diskus (kas atkal no uzticamības viedokļa ir ne visai), tad rotējošie, ja vien iekārta netiek turēta kaut kur pagrabā, vienmēr ir pastāvīgs ļerkšķis ..

   Ar raidu ir interesantāk, ja kaut cik svarīgi dati, tad standarta diskiem, piemēram, mirrors (vai jebkurš cits raid līmenis ar redundanci) ir pašsaprotams, tad ssd mirrors (jeb raid1), iespējams, nav optimālākais variants, jo ssd lielākoties (vismaz cik nācies dedzināt pārus gadus dažādus ssd pa datucentru) izbeidzas tikai tad kad sāk tuvoties vai pārsniedz ražotāja noteiktos pārrakstīšanas ciklus (write endurance). Attiecīgi mirrorā abi diski nolietojas vienlīdz ātri, pretēji, piemēram raid1 vai raid5/6 kur katra disks raksta tikai daļu no kopējā apjoma (tai pat laikā sistēma var pārdzīvot arī zināmu skaitu disku zudumu).

 3. Kautkā neticu ka tas pamuļķu kantoris var kautko labu uztaisīt.
  Vecajiem QNapiem (kuri nemaz nebija lēti), nav iespējams normāli no WebGUI uztaisīt 1 foldera Rsync uz backup serveri. Nu vai Rync moduli uz 1 folderi lai backups serveris novelk. Bet ielogojoties caur SSH var redzēt ka atmiņā sēd Rsync! Un vel kaudze ar liekām drazām, kuru dēļ arī vajag tos 4-8Gb RAM.
  Es varu funkcionālāku un jaudīgāku NAS4Free sastellēt lētāk un ar 2Gb RAM. Piedrāzt visus QNapus un tamlīdzīgos mēslus.

  • tavi rsync ar ssh lietotājam vulgaris neinteresē. ej paraudi pieliekamajā, apkampies ar savu ventilatoriem kaucošo N4F. kad būsi paaudzies un noslaucījis puņķus piedurknē, vari atgriezties ar normālu kritiku un argumentāciju.

   • Ja tu neproti, nenozīmē ka sysadmini neprot.
    Tai sūda Qnapā pat MC nav. un nevar uzinstalēt bez ākstīšanās.

   • Pilnībā piekrītu. QNap ir vērts pirkt kaut vai tikai dēļ softa. Labākais ko esmu redzējis līdz šim. Synology laikam tomēr atpaliek.

    • te pati par sevi uzprasās analoģija ar Makiem – OSX ir būtisks arguments pārcenoto dzelžu pirkšanai. kas attiecas uz QNAP vs Synology, tad man Synology patika labāk ;)

     bet pats galvenais – nekad, nekad nepērc Buffalo NAS!!

 4. ja ražos arī melnā krāsā,
  būs pirmais manā ziemassvētku sarakstā :)

  primāri tiks izmantots kā Plex media serveris ko varēs turēt arī dzīvojamā istabā nevis jāslēpj pagrabā

  • Man ir lielisks HS-251+. Pirms 2 gadi skonfigurēts. Ieslēgts un viss. Stāv zem televizora. Darbojas. Viss. Skaisti.

 5. Iekārtai cena kosmoss un es neticu ka pasīvi var HDD pietiekami efektīvi nodzesēt. HDD viņā cepināsies un ātri noklāsies.
  Par SSD raidā – īsti jēgas nav jo tipiski ssd gals izpaužas kā datu bojājumi vai pamatīgs ātrdarbības zudums. Līdz ar to raid kontrolieris nespēs konstatēt, ka disks bojāts un atslēgt viņu no masīva. Tikai regulāri bakupi uz hdd.

  • Rekur Backblaze (hostinga kantoris) slēdziens.
   “After looking at data on over 34,000 drives, I found that overall there is no correlation between temperature and failure rate.”

Ir ko teikt?